برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پشت پرده ناکامی پرسپولیس میلیاردی چیست؟

چهارشنبه، ۱ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۷ — راجانیوز

«نتیجه نگرفتن تیم به رغم حضور بهترین‌ها در پرسپولیس قطعاً دلایلی دارد» این بخشی از صحبت‌های محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از سومین شکست تیمش در لیگ جاری بود. مدیرعامل پرسپولیس کاملاً درست می‌گوید، تیمی که گردان، سیدجلال حسینی، بنگر، قاضی، انصاری‌فرد، ماهینی و پولادی را در کنار علی کریمی و محمد نوری دارد وقتی خیلی بد نتیجه می‌گیرد حتماً دلایلی دارد.

تیم پرسپولیس

واقعاً چه اتفاقی برای این تیم افتاده که بهترین‌های چند فصل گذشته، امروز به بازیکنانی درجه ۲ تبدیل شده‌اند؟ اینکه بگوییم همه آنها افت کرده‌اند قابل قبول نیست یا مطرح کردن تفاوت بازی در پرسپولیس با تیم‌های دیگر بیشتر کلیشه‌ای است تا فنی چون اینها حداقل سال‌ها یا در تیم‌های مختلف یا در تیم ملی کنار هم بازی کرده‌اند.
رویانیان درست می‌گوید، این نتایج قطعاً دلایلی دارد اما چقدر باید فرصت داد و کی راهکاری مناسب برای حل آن به دست می‌آید؟ ۵ هفته گذشت و هفته‌ای بعد هم با یک چشم بر هم زدن می‌گذرد و اگر پرسپولیس تنها امیدوار باشد و جلسه بگذارد نتیجه لازم را نمی‌گیرد. باید با کسانی مشورت شود که پرسپولیس را به خاطر پرسپولیس دوست دارند.

برای ستاره‌های میلیاردی چه اتفاقی افتاده است؟

بدون شک اگر بهترین بازیکنان چند سال اخیر فوتبال را (غیر از سرخابی‌ها) مرور کنیم به بازیکنانی مثل سیدجلال حسینی، کریم انصاری‌فرد، پولادی، ماهینی، گردان، بنگر، خلعتبری و... می‌رسیم. بازیکنانی که تیم‌های پرسپولیس و استقلال برای جذب هر کدامشان رقابت نزدیکی با هم داشتند.

حالا تعداد زیادی از آنها به پرسپولیس آمده‌اند و برخلاف بیشتر پیش‌بینی‌ها بازی‌های ضعیفی را از خود به نمایش گذاشتند. واقعاً چه اتفاقی افتاده که کریم انصاری‌فرد در گلزنی موفق نیست؟ چه چیزی باعث شده تا بنگر در ۴ بازی ۲ پنالتی بدهد و سیدجلال هم در ۲ بازی آخر نامطمئن نشان دهد؟ چرا بازی ماهینی نوسان دارد و چراهایی از این دست که رسیدن به جواب آنها تنها راه حل شدن مشکلات است.

ایراد کار کجا است؟ رویانیان درست می‌گوید، یک جای کار اشکال دارد اما اگر بخواهیم درصدی را مشخص کنیم چقدر از آن سهم ژوزه می‌شود؟ او به عنوان یک مربی خارجی که به قول خودش تجربه ۳۶ ساله دارد چقدر زمان می‌خواهد؟ او هنوز ترکیب تیمش را نشناخته و در هر بازی چند تغییر در ارنج اصلی‌اش می‌دهد. شاید همین مطمئن نبودن بازیکن از بازی کردن و پیدا نکردن ترکیب ثابت یکی از دلایل ناکامی باشد.

اعتماد به سیف‌اللهی، تصمیم درست ژوزه

پرسپولیس در هفته شانزدهم فصل گذشته در تهران رودرروی راه‌آهن قرار گرفت. روح‌ا... سیف‌اللهی در دقیقه ۷۷ آن بازی به جای جواد کاظمیان به زمین آمد تا نخستین حضورش را در لیگ با پرسپولیس تجربه کند. او در همان دقایق پایانی همان بازی یک فرصت عالی گلزنی را از دست داد و در نهایت بازی یک-یک تمام شد. شاید اگر آن توپ به گل تبدیل می‌شد دیگر حسرت بازی کردن را نمی‌خورد البته حمید استیلی یک بار از او در دربی استفاده کرد اما وقتی دنیزلی آمد سیف‌اللهی حتی خیلی کم در ترکیب ۱۸ نفره قرار گرفت.

اما ژوزه که انتقادهای زیادی به چیدمان، تعویض کردن‌ها و شکل تمرین‌هایش است از این بازیکن در ارنج اصلی تیمش مقابل داماش استفاده کرد. شماره ۲۷ پرسپولیس تا دقیقه ۷۸ که در زمین بود غیر از یکی دو پاس اشتباه، بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت. فوتبالی که ما کمتر از چند بازیکن اسم و رسم‌دار پرسپولیس دیده بودیم.

حالا این انتظار هم وجود دارد که ژوزه بیشتر به او اعتماد کند. شاید راحت بازی کردن سیف‌اللهی به خاطر فشار روانی کمتری است که او نسبت به هم‌پستی‌هایش متحمل می‌شود. در واقع وقتی از ژوزه انتقاد می‌شود باید به تصمیم‌های بعضاً صحیح او هم اشاره داشت.

در تمرین‌ها چه می‌گذرد؟

«تیم را دوازدهم نمی‌کنم» این ادعای ژوزه و در واقع کنایه او به دنیزلی و استیلی در نخستین کنفرانس مطبوعاتی‌اش بود البته مرد پرتغالی پرسپولیس هنوز برای اثبات حرفش ۲۹ بازی دیگر فرصت دارد ضمن اینکه تا همین جا هم به نوعی ادعایش را به کرسی نشانده و پرسپولیس را دوازدهم که نه، بلکه شانزدهم کرده است.

کاش پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و می‌باخت. اینطوری جای امیدواری بیشتری وجود داشت تا در بازی‌های آینده طلسم ناکامی‌ها شکسته شود اما قرمزهای پایتخت خوب بازی نمی‌کنند و می‌بازند. شاید یکی از دلایل این نتایج به دست آمده هم به شکل تمرین‌های این تیم برمی‌گردد. انجام تمرین در پشت درهای بسته این امکان را از کارشناسان و اهالی رسانه‌ها می‌گیرد تا نقد صحیحی به عملکرد ژوزه داشته باشند.

از طرفی کمیته فنی هم با یکسری صحبت‌های کلیشه‌ای هیچ مشکلی را از تیم حل نمی‌کنند.

پروین که سکوت کرده، درخشان ملاحظه می‌کند و بقیه هم همینطور. شاید هم به مدیرعامل گزارش می‌دهند که اگر اینطور باشد آن وقت باید پرسید چرا هیچ اتفاقی نمی‌افتد؟ یا گزارش‌ها اشتباه بوده یا ژوزه اهمیتی نمی‌دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391