برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برای شکست لبنان نیاز به معجزه دارند

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۲۸ — بی‌باک‌نیوز

امید نمازی دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش پس از بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران برابر اردن حرف جالبی زده است که می‌توان نشانه‌های جدیدی از برخوردهای جدید در رفتار کادر فنی تیم ملی در این جمله مشاهده کرد: «با دیدن نیمه دوم این بازی به بردن لبنان امیدوار شدیم...!»

امید نمازی

به نقل از رجانیوز، جمله نمازی ما را به فکر فرو می‌برد. اول اینکه مگر قبل از این برای بردن تیمی که در رده بندی فیفا روی پله ۱۲۴ نشسته و تیم شانزدهم آسیا است، امیدی نداشتیم؟ واقعا امید نمازی به نمایندگی از کارلوس کی‌روش در مورد کدام حریف حرف زده؟ لبنان یا استرالیا؟ لبنان یا کره جنوبی؟ لبنان یا ژاپن؟!

بعد دوم اما مربوط به بخشی از بازی می‌شود که مردم ایران ندیده‌اند. نیمه اول از طریق تلویزیون پیش رو و در دید مردم بود و نیمه دوم به واسطه مسابقات وزنه‌برداری پارالمپیک، پخش نشد. امید نمازی البته زیرکانه در مورد همان بخشی از بازی حرف زده که مردم ندیدند. شاید تصور می‌کند که هیچ بخشی از بازی دیده نشده.

مخصوصا آن دو ضربه‌ای که روی دیرک دروازه رحمتی نشست و البته تنها یکی از این دو صحنه به چشم مردم رسید. کدام برتری؟ امید نمازی در مورد کدام امیدواری حرف زده؟ اینکه در بازی با لبنان هم دیرک دروازه به داد دروازه ایران برسد؟ این مساله باعث امیدواری آقای مربی شده است؟

بازی با لبنان در راه است و تصویری که امروز کادر فنی تیم ملی از ضعیف‌ترین تیم گروه (که برای کره جنوبی، فرصتی برای بالابردن تفاضل گل شده) در اذهان مردم ساخته‌اند، ترسناک‌تر و خطرناک‌تر از آن استرالیایی است که سال ۹۷ با ۱۶ لژیونر (از بهترین باشگاه‌های انگلیسی و ایتالیایی) مقابل ایران قرار گرفت.

تصویر ترسناک لبنان شاید جایی شکل گرفته باشد که آنها مقابل کره در بیروت به برتری رسیدند و البته امارات و کویت را حذف کردند ولی اینکه مربی تیم ملی بعد از یک بازی تدارکاتی تازه حرف از بالا رفتن امیدواری برای نتیجه گرفتن مقابل «لبنان» می‌زند، بیشتر از اینکه امیدوار کننده باشد، نگران کننده و ترسناک است.


برای امید نمازی و تک تک مردانی که در تیم ملی، آرام آرام از تیم‌هایی مانند لبنان هم برای فوتبال ایران (همان فوتبالی که بازیکنانش به خاطر نتایج درخشان المپیکی‌ها قهر کرده‌اند) یک غول می‌سازند باید واقعیتی را بازگو کرد.

ما امروز در راه جام جهانی می‌جنگیم. راهی که سرانجامش به بازی با برزیل و اسپانیا و فرانسه و در خوشبینانه‌ترین حالت مکزیک و آفریقای جنوبی می‌رسد. اگر قرار است از بازی در لبنان مقابل تیم ۱۲۴ جهان هم ترسید و امیدهایی کمرنگ داشت، همان بهتر که از همین جا انصراف بدهیم و بازیکنان عزیزی که چند وقتی است قهر کرده‌اند را به کلکسیون موزه‌ها بفرستیم و هر ماه چند صد میلیونی به حساب آنها واریز کنیم.

ترسیدن از بازی با لبنان و نداشتن امیدهای پررنگ، نه در ذات فوتبال ایران است و نه می‌توان از هیچ یک از مربیانی که روی نیمکت تیم‌های ملی و باشگاهی ما می‌نشینند آن را انتظار داشت ولو اینکه این مربیان خود را صاحب فهم و دوراندیش بدانند.

نه با امید نمازی، نه با کارلوس کی‌روش و نه هیچ یک از بازیکنانی که قرار است این هفته مقابل لبنان قرار بگیرند، نه دعوایی داریم و نه ستیزی. یک حقیقت را باید برای تک تک آنها بازگو کرد: «حق ما از بیروت پیروزی است و بس!» اگر تصور می‌کنیم یا حتی برحسب قضا و قدر مقابل لبنان پیروز نشویم، فاجعه فوتبال ایران تکمیل شده! تیم ۱۲۴ جهان برای امتیاز گرفتن از ایران محق نیست... حتی اگر در خانه خودش بازی کند!

لطفا این مطلب را فراموش نکنید که ایرانی‌ها با تمام دلخوری از حماعت فوتبالیست نتیجه‌ای جز پیروزی را انتظار نمی‌کشند پس از اگر غیر از این بود تکلیف خود را با مردم روشن کنید دوستان پر توقع!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391