برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

احتمال اولتیماتوم جدی فتح‌الله‌زاده به قلعه‌نویی

سه‌شنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۰۱

شایعه‌ای که از مدت‌ها پیش در مورد کادر ارشد مدیریتی باشگاه استقلال شنیده می‌شد روز گذشته به واقعیت پیوست تا جدی‌ترین حامی سرمربی استقلال متن استعفای خود را تقدیم وزیر ورزش و جوانان کند تا پس از پرسپولیس حالا استقلال هم رئیس هیات مدیره خود را از دست بدهد.

امیر قلعه‌نوعی و علی فتح الله زاده

احمد رسولی‌نژاد، رییس هیات مدیره باشگاه استقلال پس از هفته‌ها که شایعه رفتنش از باشگاه استقلال شنیده می‌شد سرانجام از سمت خود کنار رفت. رسولی‌نژاد حدود ۲ ماه قبل استعفای خود را تقدیم عباسی، وزیر ورزش و جوانان کرده بود اما سرانجام روز گذشته با این استعفا موافقت شد.

با رفتن رسولی‌نژاد از هیات مدیره باشگاه استقلال، به زودی گزینه‌های تازه‌ای برای حضور در هیات مدیره باشگاه انتخاب خواهند شد. این احتمال هم وجود دارد که مثل فصل قبل اعضایی برای هیات مدیره باشگاه استقلال برگزیده نشود و باشگاه استقلال فقط با یک مدیرعامل به کار و فعالیت ادامه دهد. گذشته از این بحث‌ها اما رفتن رسولی‌نژاد می‌تواند برای امیر قلعه‌نویی گران تمام شود.
تمام استقلالی‌ها می‌دانند که شخص رسولی‌نژاد مسبب بازگشت قلعه‌نویی به استقلال شد و یکی دو روز قبل از عقد قرارداد با این مربی همراه امیدوار رضایی به خانه امیر و پس از ملاقات با وی مربیگری استقلال را از مظلومی سلب کردند تا امیر قلعه نویی سرمربی استقلال شود.

بسیاری بر این باورند که اصولا فتح‌ا...زاده در فصل دوازدهم علاقه‌ای به جذب قلعه‌نویی نداشته است و نمی‌خواسته این مربی را جذب کند اما رسولی‌نژاد خواستار حضور این مربی در استقلال بوده است. حالا با رفتن احمد رسولی‌نژاد از هیات مدیره باشگاه استقلال، قلعه‌نویی بزرگترین حامی خود را از دست می‌دهد و به احتمال زیاد آرام آرام پروژه صدور اولتیماتوم به امیر قلعه‌نویی بابت نتایج نه‌چندان خوبی که در فصل دوازدهم گرفته است کلید خواهد خورد.

بدون شک از رفتن رسولی‌نژاد، امیر قلعه‌نویی خوشحال نخواهند شد چرا که فتح‌ا...زاده نیز دنبال راهکاری است تا تلنگری جدی به امیر وارد کند. یک نظریه دیگر درباره رفتن رسولی‌نژاد از هیات مدیره باشگاه استقلال این است که او خود خواسته هیات مدیره را ترک کند تا دست فتح‌ا...زاده برای تحت فشار قرار دادن امیر قلعه‌نویی باز شود.

حالا باید منتظر ماند و دید در آینده استقلال چه نتایجی می‌گیرد. آیا امیر قلعه‌نویی می‌تواند در غیاب بزرگترین حامی‌اش نتایج مطلوبی گرفته و از صدور اولتیماتوم فتح‌ا...زاده جلوگیری کند؟

البته برخی نزدیکان باشگاه اعلام کردند امیر قلعه نویی در روزهای آخر حضور رسولی نژاد به شدت با وی به مشکل برخورده بود به گونه‌ای که در تمامی سخنانش از تنهایی فتح الله زاده سخن می‌گفت تا به این ترتیب از رسولی نژاد فاصله بگیرد،شاید جدایی رسولی نژاد از سویی زمینه خوشایند قلعه نویی را فراهم کند اما باید دید فتح الله زاده در قبال امیر سیاست پیشین خود را در پیش خواهد گرفت یا اینکه از امیر فاصله خواهد گرفت و به وی اولتیماتوم خواهد داد.

چرا رسولی نژاد استعفا داد؟

اما چرا آقای رسولی‌نژاد از سمت خود استعفا کرد؟ او می‌گوید: «مسوولیت من در وزارتخانه بسیار وسیع است و چندین معاونت برعهده من است که باید در شرایط فعلی به وظایف خود در مجلس عمل کنم. مجلس جدید انتخاب شده است و ما باید تعامل بیشتری در وزارت ورزش و جوانان با آنها داشته باشیم به همین دلیل شاید نظارت دقیق در کار‌های استقلال شرایط را برای من دشوار می‌ساخت.»

آیا استعفای رسولی‌نژاد با جذب نشدن فرهاد مجیدی از سوی باشگاه استقلال ارتباط دارد؟ او در این‌باره هم توضیحاتی داد: «به هیچ عنوان به این مساله مربوط نیست و همانطور که گفتم استعفای من مربوط به پیش از شروع فصل است. جدایی من به معنای دوری از فوتبال نیست و همچنان به‌عنوان معاون وزیر با قدرت در خدمت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال خواهم بود.»

معاون وزیر ورزش و جوانان درخصوص جلسه تصمیم گیری درباره اختصاص درآمد تبلیغات پیرامونی ورزشگاه آزادی به میزبانی پرسپولیس و استقلال به این دو تیم، گفت: «این جلسه با حضور محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، علی فتح‌ا...زاده مدیرعامل باشگاه استقلال، توفیق کابلی مدیر مجموعه ورزشی آزادی، رامین ولایتی مسوول صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان و همچنین علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال به پایان رسید. براساس مصوبه تبلیغات پیرامونی ورزشگاه آزادی در بازی‌هایی که پرسپولیس و استقلال میزبان هستند به این دو باشگاه داده می‌شود که این کار بزرگی در فوتبال ما خواهد بود. در این جلسه تصمیم گرفته شد که در شهرستان‌ها هم در صورت موافقت مدیران کل ورزش و جوانان، تبلیغات به باشگاه‌ها داده شود.»

چرا ترکیب هیات مدیره دو باشگاه تغییر می‌کند؟ رسولی‌نژاد پاسخ این سوال را هم داد: «به دلیل اینکه هر دو هیات مدیره به لحاظ تعداد نفرات ناقص هستند، از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته شد هیات‌مدیره هر دو باشگاه به پنج نفر برسد. به همین دلیل قرار شد همزمان با استعفای من ترکیب جدید هیات مدیره استقلال و پرسپولیس مشخص شود.»

بازیکنان استقلال می‌گویند از ابتدای فصل تاکنون یک ریال هم از باشگاه پول نگرفته‌اند. رسولی‌نژاد این خبر را تکذیب کرد: «اینطور هم نبوده که در این مدت پولی به باشگاه نیامده باشد. بانک رفاه و بازار مبل ایران دو اسپانسر استقلال در پشت پیراهن بوده‌اند. به هر حال امسال هزینه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس افزایش پیدا کرده است. سال گذشته که هیات‌مدیره کار خود را آغاز کرد، قرار شده بود یکی از دوستان مسوول کمیته اقتصادی باشد اما پیدا کردن اسپانسر از سوی او تا اردیبهشت سال جاری طول کشید و من و آقای فتح‌ا... زاده خودمان به این مساله ورود کردیم. سپس قرار شد آقای صلاحی اسپانسر ۱۵ میلیاردی بیاورد اما او هم کاری نکرد. از سوی دیگر قراردادهای بازیکنان را من و فتح‌ا... زاده امضا کردیم و چک‌هایی که به بازیکنان داده شده برگشت خورده و ناچار شدیم به دنبال راه حل‌های دیگری باشیم اما همین تصمیمی که امروز گرفته شد در کوتاه‌ترین زمان برای این دو باشگاه درآمدزایی دارد.»

قلعه ‌نویی در چند مصاحبه اعلام کرده هرگاه استقلال دچار بی‌پولی می‌شود سراغ او می‌روند. رسولی‌نژاد در این باره هم توضیح می‌دهد: «با آمدن هیات مدیره جدید به امید خدا مشکلات حل می‌شود. آنها باید تدبیر کنند و به دنبال راهکار اقتصادی باشند. به هر حال باشگاه باید به دنبال درآمد باشد. شما ظرف سه چهار ماه آینده خواهید دید همین تصمیمی که گرفته شد چه تأثیری دارد.

رویانیان از این مساله خیلی راضی بود. ما نباید شعار بدهیم و باید به دنبال راه حل باشیم. چرا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نباید دارای ورزشگاه اختصاصی و امکانات حرفه‌ای باشند یا مثلاً چرا باید حق پخش تلویزیونی به اندازه‌ای که حق این دو باشگاه است پرداخت نشود؟ خود تلویزیون هم می‌داند درآمدی که دارد مدیون استقلال و پرسپولیس است. میلیون‌ها بیننده هنگام پخش بازی‌های این دو تیم پای تلویزیون هستند.

صدا و سیما باید همانقدر که مبالغ سنگینی را صرف ساخت سریال‌های تلویزیونی می‌کند برای فوتبال هم هزینه کند. کادر اجرایی باشگاه استقلال باید مثل پرسپولیس به دنبال منابع مالی جدید برود و اینطور نباشد که تنها منتظر باشیم پول برسد چون از این راه کاری نمی‌شود کرد. زمانی که مسوولیت داشتم درست است که همه توپ‌ها به زمین من می‌افتاد و می‌گفتند به عنوان رییس هیات‌ مدیره چه کاری انجام داده‌ام اما رییس هیات مدیره مسوولیت اجرایی دیگری دارد. اگر می‌خواستم به این مسائل ورود کنم می‌گفتند دخالت می‌کند و اگر سکوت می‌کردم می‌گفتند بی‌تفاوت است. امیدوارم با ترکیب جدید هیات مدیره و تعامل با باشگاه کارها به خوبی پیش رود و تلاش خودم را می‌کنم تا مشکلات برطرف شود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391