برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پاشازاده: استقلال برای قهرمانی به شانس نیاز دارد

شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۱۴ — افکارنیوز

اول لیگ است و من هم قبول دارم استقلال در حد و اندازه خودش نبوده است اما اینها مشکلات حادی نیست. استقلال در دربی هم عملکرد خوبی نداشت و من معتقدم یکی از بدترین بازی‌های خودش را انجاو داد.

مهدی  پاشازاده

به نقل از گل، تیم دسته اولی پارسه با مربیگری مهدی پاشازاده موفق شد استقلال را در یک بازی تدارکاتی متوقف کند. پارسه‌ای‌ها آنقدر خوب بازی کردند که حتی تحسین استقلالی‌ها هم بر انگیخته شد. مهدی پاشازاده اما این بازی را ملاک ارزیابی دو تیم نمی‌داند، نه تیم خودش که مقابل آبی‌ها عملکرد خوبی داشت و نه استقلال که در این بازی و لیگ نتایج خوبی به دست نیاورده است. او در مورد تیم خودش، وضعیت استقلال و مسائل مختلف دیگر حرف‌های جالبی می‌زند که می‌خوانید.

به نظر شما می‌توان بازی تدارکاتی را ملاک ارزیابی دو تیم قرار داد؟

بازی‌های تدارکاتی ملاک ارزیابی نیست. نه بردنش در این‌گونه بازی‌ها مهم است و نه باختش. ما تیمی از لیگ یک بودیم که با انگیزه‌های زیاد مقابل استقلال قرار گفتیم. معمولا تیم‌های کوچک مقابل تیم‌های بزرگ این‌گونه هستند و با تمام قوا بازی می‌کنند. بعضی از بازیکنان ما می‌دانند که شاید دیگر نتوانند مقابل استقلال بازی کنند برای همین سرشان را مقابل پای حریف هم می‌گذاشتند تا بیشتر به چشم بیایند.

پس دنبال بار فنی آن‌چنانی نبودید؟

استقلالی‌ها مشخصا دنبال ارائه کار‌های تاکتیکی‌شان بودند و ما دنبال کسب نتیجه. زیاد دنبال کارهای فنی نبودیم اما به لحاظ نتیجه برای ما خوب شد چون توانستیم از استقلال یک مساوی بگیریم. من بیشتر می‌خواستم به بچه‌ها شخصیت بدهم که به اهدافم رسیدم.

در این بازی صاحب موقعیت‌های زیادی شدید. آیا این نمی‌تواند ملاک ارزیابی قدرت استقلال باشد؟

استقلالی‌ها این بازی‌ها را جدی نمی‌گیرند. البته من منکر نتایج نه چندان خوب استقلال در لیگ نیستم اما طبیعی است که در این بازی‌ها تیم‌های بزرگ چندان جدی نباشند. ما موقعیت‌های زیادی داشتیم. اشتباه نکنم ۷-۶ موقعیت گل مقابل تیم امیر به دست آوردیم که خیلی آمار خوبی است. وقتی می‌توانیم این همه موقعیت درست کنیم یعنی تیم امیدوارکننده‌ای در لیگ یک خواهیم بود. البته ما شانس صعود نداریم!

این روزها انتقاد از عملکرد استقلال کم نیست. حتی به کادر فنی این تیم هم کشیده شده و برخی معتقدند که قلعه‌نویی در انتخاب دستیارانش دچار اشتباه شده است.

یک مربی همیشه دستیارانش را بر اساس تفکرات خودش انتخاب می‌کند. امیر قلعه‌نویی هم بر اساس تفکرات خودش همکارانش را انتخاب کرده. من فکر می‌کنم اعتقاد، مهمترین دلیل در انتخاب همکاران است.

استقلال تا الان در لیگ خوب نتیجه نگرفته. به نظر شما چه عواملی در افت استقلال تاثیرگذار بوده است؟

یک واقعیت را نباید انکار کرد. استقلال نفرات بسیار خوبی دارد. من معتقدم این تیم بهترین نفرات لیگ را دارد و از نظر بازیکن در لیگ دوازدهم سرآمد همه تیم‌ها است. تنها چیزی که استقلال تا امروز نداشته کمی شانس است.

شانس؟

اگر جای من مربی باشید به خوبی می‌دانید که شانس بعضی وقت‌ها چه اندازه در نتیجه‌گیری تیم تاثیر دارد. بله، من معتقدم که استقلال تنها به کمی شانس نیاز دارد تا قهرمان لیگ بشود.

اما تیم امیر قلعه‌نویی تا امروز خیلی‌ها را بابت شکل بازی‌اش نگران کرده است.

اول لیگ است و من هم قبول دارم استقلال در حد و اندازه خودش نبوده است اما اینها مشکلات حادی نیست. استقلال در دربی هم عملکرد خوبی نداشت و من معتقدم یکی از بدترین بازی‌های خودش را انجام داد اما وقت و زمان را برای همین روزها گذاشته‌اند. استقلال آرام آرام بهتر خواهد شد.

جز شانس چه عوامل دیگری می‌توانند در عملکرد استقلال نقش بازی کنند؟
امکانات. الان استقلال مشکل مالی دارد. این موضوع در روند تیمی آنها تاثیر گذاشته است. از دور و نزدیک می‌شنوم که بازیکنان با چه مشکلاتی روبرو هستند. من فکر می‌کنم ۴ امتیاز فاصله با صدر جدول زیاد نیست و قابل جبران خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391