برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نفر به نفر پرسپولیس؛ جرقه امیدواری

جمعه، ۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۱۰ — گل

پرسپولیسی‌ها در این بازی نمایش بهتری از آبی پوشان داشتند و به ایند ه امیدوار شدند

تیم پرسپولیس

دربی هفتاد و پنجم هم با نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل به پایان نرسید و سرخ‌پوشان طی دو نیمه‌ی کاملا متفاوت به تک امتیاز این دیدار رضایت دادند. در ادامه مروری بر عملکرد بازیکنان پرسپولیس در این دیدار خواهیم داشت.
نیلسون (۴ از ۱۰) : دروازه‌بان ۳۶ ساله‌ی تیم پرسپولیس بار دیگر نشان داد که بر روی ارسال‌ها ضعف داردما امروز نیلسون برابر استقلال چندان نیز به زحمت نیفتاد و در نهایت روز تقریبا آرامی را سپری کرد و نمایش متوسطی را داشت.
جلال حسینی(۶ از ۱۰) : مدافع ملی‌پوش تیم پرسپولیس امروز در مرکز خط دفاع نمایش قابل قبولی را داشت و توانست تا حدی خیال ژوزه را از این بابت راحت کند. حسینی در این دیدار بیش‌ترین خطر را زمانی‌ احساس می‌کرد که حملات هوائی استقلال از جناحین انجام می‌شد. در این شرایط نیز حسینی به خوبی ضربات سر اول زد و مشکلات چندانی با مهاجمان تیم استقلال و البته حنیف عمران‌زاده پیش‌تاخته نداشت. گرچه حسینی در این بازی یکی از مدافعان کم‌اشتباه میدان بود ، اما فراموش نکنیم که خط حمله‌ی استقلال نیز چندان زهردار نبود.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

محسن بنگر (۷ از ۱۰): یکی از بازی‌های کم‌اشتباهی که بنگر تاکنون برای پرسپولیس انجام داده است ، همین بازی بود. بنگر در این دیدار توانست در کنار حسینی زوج مطمئنی را در مرکز خط دفاع پرسپولیس تشکیل دهد. بنگر و حسینی در این دیدار به علت سبک بازی استقلال که بیش‌تر بر سانتر از جناحین استوار بود ، در تقابل نفر به نفر کمتر با مهاجمان و هافبک‌های حریف دچار مشکل شدند. بنگر در دقایق بسیاری در سمت راست نیز حضور می‌یافت و از نفوذهای استقلال جلوگیری می‌کرد.
رضا نورمحمد(۷ از ۱۰) : امروز نورمحمدی را در دفاع چپ پرسپولیس دیدیم و انصافا شاهد نمایش قابل قبولی از این بازیکن در این پست بودیم. نورمحمدی با وجود فشنگ‌چی و پولادی کمتر از جناح چپ نفوذهای خود را به نمایش گذاشت. نورمحمدی در نیمه‌ی اول در مقابله با نفوذهای حمودی توانست از سانترهای این بازیکن جلوگیری کند و در جدال نفر به نفر با این بازیکن در زمین پرسپولیس در اکثر دقایق پیروز بود. البته در چندین صحنه شاهد مصاف نورمحمدی و برهانی و اکبرپور نیز بودیم که در این صحنه‌ها نیز مدافع چپ پرسپولیس موفق بود و یکی از بازیکنان خوب پرسپولیس بود. نورمحمدی در این بازی همکاری قابل توجهی با پولادی و فشنگ‌چی داشت.
حسین ماهینی (۶ از ۱۰): این ملی‌پوش پرسپولیس امروز در سمت راست پرسپولیس تقریبا همه‌کاره بود توانست وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد. ماهینی علاوه بر حضور در پست دفاع راست ، نفوذهای بسیاری را نیز به زمین استقلال داشت. ماهینی در این دیدار همکاری قابل توجهی با مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی داشت و اکثر نفوذهای این بازیکن نیز بر روی همکاری او با این دو ستاره‌ی پرسپولیس صورت گرفت. در مجموع ماهینی در بین برترین‌های پرسپولیس بود ، اما با این وجود نمایش او در حد نام او نبود. با این وجود پویایی جناح راست پرسپولیس در مقایسه با جناح چپ این تیم قابل قیاس نبود.
مهرداد پولادی (۷.۵ از ۱۰): پولادی در این دیدار در پست دفاع چپ بکار گرفته نشد و در خط هافبک پرسپولیس حضور داشت. پولادی به خصوص در نیمه‌ی اول نمایش فوق العاده خوبی داشت و برترین بازیکن پرسپولیس بود. این بازیکن در کنار مهدی مهدوی‌کیا حضور داشت و از جمله عواملی بود که پرسپولیس در جنگ میانه‌ی میدان در اکثر دقایق پیروز بود. پولادی در بیشتر دقایق متمایل به جناح چپ بازی می‌کرد و در روزی فشنگ‌چی بسیار ضعیف بود نفوذهای خوبی را انجام داد. البته او در میانه‌ی میدان نیز بسیار جنگنده بود و به خوبی مهدوی‌کیا و کریمی همکاری داشت.
مهدی مهدوی‌کیا (۷.۵ از ۱۰): کاپیتان پرسپولیس که در این دیدار از ابتدا در زمین حضور داشت در جناح راست نمایش قابل قبولی را داشت و با همکاری با ماهینی و کریمی توانست جناح راست پرسپولیس را بیمه کند. هرچند در این دیدار مهدوی‌کیا آن سانترهای قابل انتظارش را انجام نداد ، اما بازهم در چندین صحنه استقلال و رحمتی را با ضربات آزاد خود به خطر انداخت.
علی کریمی (۵ از ۱۰): جادوگر در نیمه‌ی نخست نمایش بسیار خوبی داشت و توانست حتی یک موقعیت گل را نیز برای قاضی فرآهم کند. نکته‌ی جالب آن در مورد کریمی آن است که این بازیکن در همکاری با پولادی و ماهینی بسیار موفق بود و در هر دو جناح حضور یافت و کم‌کاری سایرین را به خوبی پوشش می‌داد. فشنگ‌چی : بدون شک او یکی از بدترین‌های پرسپولیس بود. او علاوه بر آن‌که در بیش‌تر دقایق در جریان بازی محو بود ، در زمان‌هائی که صاحب توپ و موقعیت بود بسیار پر اشتباه بود. او در مصاف با بازیکنان مقابل خود نیز ناموفق بود بیش‌تر به خطا روی می‌آورد.
غلام‌رضا رضائی (۵ از ۱۰): این مهاجم در کنار قاضی زوج خط حمله‌ی پرسپولیس را تشکیل می‌داد و پرتلاش بود اما او هرگز گلزن نیست..
محمد قاضی(۲ از ۱۰) : مهاجم مورد علاقه‌ی کیروش امروز سرمربی تیم ملی را ناامید کرد و حتی یک موقعیت گل را نیز از دست داد. قاضی در اکثر دقایق از جریان بازی خارج بود و در نهایت نیز جای خود را به انصاری‌فرد داد.
محمدنوری : او به جای کریمی به میدان آمد ، اما به هیچ وجه نتوانست خلاقیت‌های خود را در زمان اندکی که در اختیار داشت ، شکوفا کند. با این وجود او نمایشی در حد نام پرسپولیس و دربی شهرآورد نداشت و در نهایت نیز نتوانست موقعیتی را خلق کند.
کریم انصاریفرد : او که به خوبی جانشین قاضی بود. قاضی آن مهاجم زهر داری که انتظار داشتیم نبود و در جریان بازی گم بود ، انصاریفرد نیز به خوبی جانشین قاضی بود با این تفاوت که او موقعیت گلی را خراب نکرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391