برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رسولی نژاد: فتح‌الله زاده می‌گفت استعفا بدهی من هم استعفا می‌دهم، با او اختلاف نداشتم

چهارشنبه، ۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۳ — ایسنا

رییس سابق هیات مدیره باشگاه استقلال با رد شایعات مربوط به این که اختلاف او و فتح الله زاده باعث شده تا استعفا دهد، گفت که خود فتح الله زاده از این مساله ناراحت شده و گفته است اگر رسولی نژاد استعفا دهد، او هم استعفا خواهد داد.

علی فتح الله زاده و احمد رسولی نژاد

درباره علت استعفایش از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال، اظهار کرد: من از اردیبهشت ماه قصد داشتم که استعفا دهم، اما به دلیل این که تیم در فصل نقل و انتقالات بود و بحث انتخاب سرمربی ، حفظ بازیکنان و گرفتن بازیکنان جدید را پیش‌رو داشتیم، این کار را نکردم و تصمیمم را به تاخیر انداختم، تا این که ۴۰ روز پیش استعفایم را به صورت کتبی به وزیر ورزش و جوانان دادم و در چندین نوبت این مساله را پیگیری کردم تا به نتیجه‌ برسد. همچنین به خاطر داربی، زمان استعفا را به پس از این بازی موکول کردم. خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان با استعفای من موافقت کرد.

رسولی نژاد ادامه داد: در حال حاضر با استعفای من، هیات مدیره استقلال چهار نفره شده است، اما در چند روز آینده ترکیب جدید منصوب خواهد شد و تعدادی از افراد باقی می‌مانند و تعدادی هم تغییر می‌کنند. البته در هیات مدیره پرسپولیس از هما ن ابتدا فروزنده و پنجعلی استعفا دادند، ولی استقلال بر خلاف پرسپولیس همیشه جلسات منظم هفتگی را پیگیری می‌کرد، در حالی که در پرسپولیس معمولا این جلسات با محوریت رویانیان همراه بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد علی فتح‌الله‌زاده تغییر کند؟ گفت: بعید می‌دانم که در سمت مدیر عاملی باشگاه استقلال تغییری ایجاد شود.

رسولی نژاد درباره این که گفته می‌شود اختلافات او با فتح‌الله‌زاده باعث شده است تا استعفا دهد؟ گفت: اصلا این گونه نیست و من این مطالب را تکذیب می‌کنم. وقتی حدود چهار روز پیش او از استعفای من با خبر شد، فتح‌الله‌زاده ناراحت شد و می‌گفت که اگر من استعفا دهم، خودش هم پشت سر من استعفا می‌دهد. زیرا من، فتح‌الله‌زاده و قلعه نویی با هم هم قسم شده بودیم که با تمام توان دست به دست هم دهیم و استقلال را به موفقیت برسانیم. همان طور که دیدید در چند ماهه اخیر فضای بسیار خوبی وجود داشت، کادر فنی و مدیرعامل و سایر افراد با قدرت کارشان را انجام دادند و فضای خوب و صمیمی وجود داشت.

وی افزود: البته من در کنار باشگاه هستم. دوشنبه در جلسه‌ای درباره تبلیغات دور زمین شرکت داشتم و از آنجایی که تبلیغات دور زمین جزو حقوق وزارت ورزش و جوانان است و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به نمایندگی از وزارت این مساله را بر عهده دارد، قرار شد تمام درآمد حاصل از تبلیغات دور زمین تمام بازی‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس وقتی در ورزشگاه‌های تختی و آزادی میزبان هستند به آنها داده شود.

رسولی نژاد در ادامه بیان کرد: چیزی که به عنوان اجاره پرداخت می‌شود برای چمن ورزشگاه است نه تبلیغات دور زمین. در همین رابطه چند جلسه برگزار کردیم و در جلسه دوشنبه که با پیشنهاد من برگزار شده بود، رویانیان مسئول شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی، رییس مجموعه ورزشگاه آزادی و مدیر کل حقوقی وزارت ورزش و جوانان در دفتر من حضور داشتند که البته فتح‌الله‌زاده هم در این جلسه دعوت بود، اما به خاطر سفری که داشت نتوانست حضور پیدا کند.

رییس سابق هیات مدیره باشگاه استقلال درباره حق پخش تلویزیونی نیز گفت: در مساله حق پخش تلویزیونی از موضع فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ حمایت کامل می‌‌کنیم و معتقدم که صدا و سیما باید حق پخش را به طور کامل پرداخت کنند، اگر در کشور ما حق پخش تلویزیونی به تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس داده شود و در کنار آن نیز از تبلیغات دور زمین هم درآمدزایی شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

رسولی نژاد درباره دلایل استعفایش گفت: عمده‌ترین دلیل استعفای من این بود که این سمت کمی روی مسئولیت‌های من تاثیر گذاشته بود، به دلیل شروع کار مجلس نهم و ورود ۲۰۰ نماینده جدید نیاز بود تا تعامل بهتری را با مجلس ایجاد کنیم. در حال حاضر ۴۰۰ پروژه نیمه تمام وجود دارد و بودجه ای که مجلس برای ما تعیین کرده است، بیش از ۱۰ درصد مبلغ مورد نیاز است و در خوش بینانه ترین حالت ۲۰ سال زمان می‌برد تا این پروژه‌ها تکمیل شود، از همین رو این مساله نیاز به تعامل بیشتری با مجلس دارد . همان طور که مجلسی‌ها بعد از قهرمانی‌ها در المپیک آن بیانیه را امضا کردند، امیدواریم با اختصاص اعتباری مناسب کمک کنند تا این پروژه‌ها تکمیل شوند.

وی ادامه داد: در بخش حقوقی نیز با پرونده‌‌های زیادی در مراجع قضایی روبرو هستیم. سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آرای دستگاه قضایی علیه وزارت ورزش و جوانان بود، در حالی که این مبلغ بیش از پنج برابر اعتبار ما بود. متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌هایی که انجام دادیم، این احکام پس از دیگری صادر شد و به عنوان مثال در اصفهان بالغ بر چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از حساب توسط دادگاه برداشت شد. در حالی که با این مبلغ می‌شد هشت هزار و ۴۰۰ پروژه نیمه تمام را تکمیل کرد. همچنین ورزشگاه‌هایی مانند تختی بانه را داریم که قبل از انقلاب ساخته شده و به دلیل مستند نشدن آنها مالک شان پس از ۴۳ سال حکم گرفته تا آن را از تملک وزارت در بیاورد. این در حالی است که از طرفی در مجلس هشتم در کمیسیون قضایی از این که قلع و قمع اماکن ورزشی سه سال به تاخیر بیفتد، اعلام حمایت کردند، اما این مساله انجام نشد. علی‌رغم ادعا و مصاحبه‌های آتشین که برخی از دوستا ن انجام می‌دادند در کمیسیون قضایی مجلس نهم این لایحه رد شد، اما با پیگیری هایی که انجام دادیم و کمیسیون قضایی کلیات این طرح در مجلس نهم به تصویب رسید و امیدواریم که در دستور کار مجلس قرار بگیرد و تکلیف مشخص شود.

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه بیان کرد: از طرفی اعتبار مناسبی از طریق مجلس در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار نمی گیرد و از طرف دیگر با احکام قضایی مواجه می شویم که پشت سر هم علیه مجموعه‌های ورزشی صادر می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین من در بخش استان‌ها هم باید به صورت مرتب به ۳۱ استان سرکشی کنم. تاکنون هم ۲۷ سفر استانی را انجام دادیم و هفته‌ آینده نیز بیست و هشتمین سفر استانی به آذربایجان غربی برگزار خواهد شد. بنابراین باید بیشتر وقت خود را برای این کارها بگذارم. از همین رو استعفایم از استقلال را به وزیر ورزش و جوانان تقدیم کردم و مورد پذیرش واقع شد.

او همچنین درباره اعلام اسامی اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس گفت: ان‌شاءالله بعد از برگشت وزیر ورزش از مسابقات پارالمپیک لندن، اسامی هیات مدیره استقلال و پرسپولیس اعلام خواهد شد. ترکیب اعضا مشخص است و از آنجایی که وزیر ورزش باید احکام را صادر کند، قرار شد بعد از برگشت او از لندن ترکیب هیات مدیره دو باشگاه معرفی شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391