برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روانشناس پرسپولیس:‌ ترس از باخت از بین رفته است

دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۳۶ — ایسنا

روانشناس پرسپولیس می‌گوید او و ژوزه امید زیادی دارند که مشکلات روانی پرسپولیس با شروع مجدد لیگ کمرنگ شود.

تیم پرسپولیس

دکتر خانبان درباره مشکلات روحی و روانی پرسپولیس که سرمربی پرتغالی این تیم هم به آن اشاره کرده بود و نحوه حضور خود در این تیم در این فصل صحبت کرد.

به عنوان روانشناس تیم فکر می‌کنید چقدر از مشکلات پرسپولیس در این فصل به مسائل روانی مربوط می‌شود؟

ـ شاید در ابتدای فصل به دلیل عدم هماهنگی لازم میان بازیکنان این مشکل وجود داشت و بازیکنان قدیمی و جدید هنوز نتوانسته بودند به خوبی با یکدیگر هماهنگ شوند اما به مرور زمان و با گذشت چند هفته از لیگ همه تلاش کردند که تاثیر این مسئله کم شود.

ژوزه گفته بود بازیکنان پرسپولیس از باخت می‌ترسند.

ـ به طور قاطع نمی‌توان گفت که این موضوع میان بازیکنان وجود داشت اما من فکر می‌کنم با شروع مجدد لیگ مسئله ترس از باخت که عده‌ای آن را مطرح می‌کردند، از تیم ما رخت برخواهد بست و ما از این مرحله عبور خواهیم کرد.

البته این موضوع را می‌شد در دیدار پرسپولیس مقابل فولاد هم دید، چرا که سرخ‌پوشان در دقایق پایانی نتوانستند از پیروزی خود مقابل حریف محافظت کنند.

ـ بالاخره مساوی هم جزوی از فوتبال است. تمام تلاش مجموعه این است که دیگر فشارهای روانی در نتایج تیم تاثیرگذار نباشد. بالاخره آن بازی مساوی شد و حفظ نتیجه هم برای تیم مهم است. شاید بدین خاطر که این مساوی به منزله یک باخت برای پرسپولیس محسوب می‌شد، عوض کردن پیروزی با تساوی برای تیم گران تمام شد.

حضور بازیکنان باتجربه‌ای مثل مهدی مهدوی کیا و علی کریمی چقدر در کاهش این فشارهای روانی در تیم موثر است؟

ـ شک نکنید که حضور این دو بازیکن به لحاظ تجربه زیادی که دارند از این نظر برای پرسپولیس موثر است. مهدوی کیا و کریمی هم قبل از شروع بازی و هم در حین بازی با بازیکنان صحبت می‌کنند و سعی دارند که روند تیم به سمت مثبت شدن پیش برود. بالاخره آن‌ها بازیکنان بزرگی بودند و شرایط سختی را در تیم‌هایی که تاکنون در آن‌ها بازی کرده‌اند تجربه کرده‌اند.

آیا باشگاه پس از کسب نتایج ضعیف ماموریت خاصی به شما داده است؟

ـ خیر. من به طور مستقیم با شیرینی سرپرست تیم کار می‌کنم و او هم دست من را باز گذاشته تا به هر شیوه‌ای که خواستم در تیم کار کنم.

تا به حال درباره مسائل روحی و روانی بازیکنان صحبتی با ژوزه داشته‌اید؟

ـ خیلی زیاد. من هم با ژوزه و هم با تک تک بازیکنان صحبت می‌کنم. خود ژوزه هم روی این موضوع نقطه نظر مثبتی دارد که وضعیت روانی بازیکنان در حال بهتر شدن است. به هر حال او مربی بزرگی است که تجربه‌اش قابل اتکا و قابل ستایش است. ژوزه مثل یک جاده صاف‌کن می‌ماند که راه را به ما نشان می‌دهد و برای ما چراغ‌قوه را روشن می‌کند.

رویانیان در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود یکی از بازیکنان ژوزه را در تیم تخریب می‌کند. به عنوان شخصی که به تیم نزدیک هستید، با چنین مسئله‌ای مواجه شده‌اید؟

ـ من در این باره نمی‌توانم اظهارنظری بکنم و بعید هم می‌دانم که چنین اتفاقی افتاده باشد. به هر حال رویانیان اطلاعاتی دارد که ما نداریم. شاید من به اندازه خودم اطلاعات داشته باشم اما رویانیان اطلاعات تمام تیم را در اختیار دارد.

گفته می‌شود شما رابطه نزدیکی با علی کریمی دارید و به خاطر همین رابطه مجددا به پرسپولیس بازگشتید.

ـ رفت و برگشتی در کار نبوده است. من را شیرینی به پرسپولیس آورده، هر وقت او بگوید در تیم هستم و هر وقت هم شیرینی بگوید از پرسپولیس می‌روم. دوستی من و سرپرست پرسپولیس از پرسپولیس منفک است. ما وقتی بیرون از اردوی پرسپولیس همدیگر را می‌بینیم درباره مسائل تیم صحبتی با هم نمی‌کنیم. البته من با علی کریمی رابطه نزدیکی دارم و ۵ سال است که با هم دوستیم اما آمدنم به پرسپولیس ارتباطی به این موضوع نداشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391