برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رسانه‌ها چوب رفتار اشتباه خود را می خورند

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۰۲ — افکارنیوز

چند صباحی است که فوتبالیست های میلیاردی و ملی پوشان رسانه‌ها را تحریم کرده اند و حاضر به مصاحبه با هیچ رسانه ای نمی شوند. البته این تحریمها بی تاثیر بوده چون آن قدر این چند وقت بد بازی کرده اند که علاقمندان به فوتبال راضی به تماشای بازی آنها نیستند چه رسد به اینکه مصاحبه هایشان را در روزنامه‌ها ببینند.

به نقل از تابناک، دیشب بازی استقلال در برابر راه آهن در حالی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که تنها ۵ هزار نفر به استادیوم رفته بودند و ایضا از یادمان نرفته که تا همین چندی قبل به هنگام بازی های استقلال حداقل نیمی از استادیم آزادی پر می شد.

در این بین مقصر کیست رسانه‌ها یا ملی پوشان؟ با احترام باید رسانه‌ها را مقصر دانست چرا که به فوتبال بیش از اندازه اش اهمیت می دهند و غیر منطقی به فوتبالیست‌ها بهاء می دهند. توجه به سایر ورزشکاران بسیار اندک است و تنها در آستانه تورنمنت های مهم از جمله المپیک است که رسانه‌ها به ورزشکاران سایر رشته های می پردازند و بلافاصله با پایان این مسابقات دوباره نگاهها همه برمی گردد به سوی فوتبال.

نه در ایران بلکه در همه ممالک فوتبال پرطرفدارترین و مهیج ترین رشته ورزشی است و ایران هم از این قائده مستثنی نیست اما در دیگر ممالک به سایر رشته‌ها هم توجه می کنند و این گونه نیست که خود را فقط فدای فوتبال کنند. اگر مسابقات المپیک را نگاه می کردید متوجه می شدید به هنگام برگزاری مسابقات سایر رشته ها، تماشاگران زیادی در محل حاضر می شدند در حالی که در ایران تنها فوتبال است که تماشاگر دارد و سایر رشته‌ها از فقدان تماشاگر رنج می برند و متاسفانه رسانه‌ها هیچ تلاشی برای تغییر این نگاه انجام نداده اند.

فرقی نمی کند از تلویزیون گرفته تا سایت‌ها ی خبری و روزنامه ها. همواره بازی های فوتبال مستقیم از پخش می شود اما دیگر رشته‌ها در جدول پخش مستقیم کمترین سهم را دارند. سایت های خبری به فوتبال بیشتر از سایر رشته‌ها اهمیت می دهند و روزنامه های ۱۲ صفحه ای هم در ۱۱ صفحه فوتبال می نویسند و همه رشته های غیر از فوتبال را در یک صفحه باقی مانده پوشش می دهند و آخرش این می شود که فوتبال به لبنان هم می بازد و تازه رسانه‌ها را هم تحریم می کنند.

رسانه‌ها امروز چوب رفتار ناصحیح خود را می خورند. وقتی به فوتبال بیش از اندازه بهاء داده می شود طبیعی است که فوتبالیست‌ها احساس کنند روی ابرها راه می روند و در برابر چندین انتقاد تصمیم می گیرند رسانه‌ها را تحریم کنند. به واقع امروز رسانه‌ها رفتار متضادی دارند. از یک سو مخالف تحریم خود از سوی فوتبالیست‌ها هستند اما از سوی دیگر به فوتبال بیش از سایر رشته‌ها می پردازند.

شاید اگر چند هفته ای تلویزیون تصمیم به عدم پخش بازی های فوتبال بگیرد یا حداقل بازی تیم های شهرستانی پخش کند و دیگر رسانه‌ها هم به فوتبال به اندازه اش اهمیت دهند ملی پوشان میلیاردی متوجه اشتباه خود شوند و دست از این اعمال بچه گانه بردارند. این نه به دلیل شکستن تحریم بلکه برای طی مسیر منطقی ضرورت دارد. رسانه‌ها باید به فوتبال به اندازه اش اهمیت دهند. نه بیشتر نه کمتر. اگر تیم ملی لبنانی‌ها را می برد صفحات روزنامه‌ها پر می‌شد از مصاحبه فوتبالیست‌ها اما مدال آوران المپیک و پاراالمپیک کمتر مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته اند. وقت آن است سایر رشته‌ها را دوست بداریم و همین دوست داشتن از میزان علاقه به فوتبال خواهد کاست و که این هم به نفع رسانه هاست و هم فوتبال...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391