برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: برکناری ژوزه بی‌عقلی است،هنوز فرصت قهرمانی را از دست نداده‌ایم

پنجشنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۶ — ایسنا

محمد رویانیان می‌گوید برکنار ژوزه پس از گذشت هفت هفته از لیگ بی‌انصافی و بی‌عقلی است. او همچنین معتقد است پرسپولیس هنوز فرصت قهرمانی را از دست نداده است.

محمد رویانیان

درباره تساوی این تیم مقابل فولاد و حضور سرخ‌پوشان در رده شانزدهم جدول پس از برگزاری ۷ هفته از رقابت‌های لیگ برتر و وضعیت نیمکت پرسپولیس پس از این نتایج صحبت کرد.

* پرسپولیس بازی برده را در دقایق پایانی با تساوی عوض کرد. فکر می‌کنید با حضور در رتبه شانزدهم جدول انتظارات هواداران برآورده شده است؟

ـ من اول از همه به حسین فرکی و شاگردانش تبریک می‌گویم که یک امتیاز از ما گرفتند اما از تیم بزرگ پرسپولیس انتظار داریم که از هر بازی با برد بیرون بیاید. مساوی اصلا برای ما خوب نیست. ساختار تیم ما تکمیل شده و بازیکنان از نظر روحی ـ روانی خیلی خوب شده‌اند. تیم رو به جلو حرکت می‌کند و به لطف خدا جلوی حاشیه‌ها را گرفته‌ایم. یعنی این تیم باید در هر بازی حریف خود را شکست دهد و مساوی برای ما قابل قبول نیست. البته این بازی بعد از داربی بود و بازیکنان هنوز خسته بودند ضمن اینکه اول قرار بود تیم با اتوبوس به اهواز برود و حتی بحث رفتن تیم با قطار هم پیش آمد و در لحظات پایانی بود که سفر با هواپیما قطعی شد. همه این مسائل دست به دست هم دادند و ضمن اینکه در آن سوی میدان فولادی‌ها شرایط خوبی در جدول نداشتند و نیاز به پیروزی در این بازی داشتند به همین خاطر برای به دست آوردن امتیاز خود را به آب و آتش زدند. در هر حال انتظار من از پرسپولیس این نبود.

* هفت هفته و ۶ امتیاز، آیا از عملکرد ژوزه راضی هستید؟

ـ ما قول داده بودیم که در ۵ بازی اول لیگ هر نتیجه‌ای که به دست آمد بپذیریم، اما از بازی داربی به کادر فنی گفتیم که از این به بعد باید ببرید. این حق مانوئل بود که تا هفته ششم به او فرصت دهیم تا تیم را بشناسد. البته در دو هفته اخیر باخت نداشته‌ایم اما مساوی هم برای ما خوب نیست. پرسپولیس تیم بزرگی است و به همان میزان که حاشیه‌های این تیم زیاد است، جمع کردن آن هم سخت است. بازیکنان بزرگی که در پرسپولیس هستند بقیه را می‌ترسانند و یک سری افراد دوست دارند با حاشیه و هجوم و تخریب این بازیکنان برای خودشان موقعیت‌هایی ایجاد کنند. طبیعی است که چنین حاشیه‌هایی برای پرسپولیس درست شود. با این بازیکنان بزرگی که در اختیار داریم انتظار تخریب و حاشیه‌سازی را داشتیم و این مسائل طبیعی است. بعضی‌ها که از خرید این بازیکنان توسط پرسپولیس ناراحتند و یا از تیم و از باشگاه ناراضی‌اند، دست به این کارها می‌زنند. برای ما زیاد دور از ذهن نبود. قبلا هم گفته بودم که چه کسانی این تخریب‌ها را انجام می‌دهند. فقط می‌خواهم به هواداران بگویم که بدانند مشکلاتی که برای ما ایجاد می‌شود، خیلی سنگین است و حتی بخشی از آن‌ها غیر متعارف است. من خودم تا به امروز چیزهایی را دیده‌ام که برای خودم بی‌نظیر بود و تا حالا در عمرم ندیده بودم. مغزم از این حاشیه‌هایی که برای ما ایجاد شده سوت می‌کشد.

* فکر می‌کردید پس از به خدمت گرفتن چند بازیکن ملی‌پوش و تراز اول، پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی چنین نتایجی بگیرد؟

ـ ارزش بازیکنان بزرگ پرسپولیس به هیچ وجه این نتایج نیست کسی نمی‌تواند منکر شود که بزرگ‌ترین بازیکنان ایران در پرسپولیس حضور دارند اما اینکه چرا پرسپولیس هنوز نتوانسته نتایج مورد انتظار را به دست بیاورد به خاطر حمله‌ها و هجوم‌هایی است که به تیم ما می‌شود. بین بازیکنان ما اختلاف می‌اندازند و قصد تضعیف ما را دارند. اینکه کادر فنی تیم مقابل به یکی از بازیکنان ما بگوید چرا نیمکت‌نشین شده‌ای، تو باید در همه بازی‌ها به عنوان بازیکن ثابت به میدان بروی، چیزی است که روحیه بازیکن ما را خراب می‌کند. آن بازیکن پس از شنیدن این صحبت ۴۸ ساعت در کما بود. یا از طرف دیگر کمیته انضباطی تا هواداران ما تکان می‌خورند، آن‌ها را محروم می‌کند. واقعا چرا می‌خواهند با ما برخورد کنند؟ چرا باید به تیم من جفا شود؟ همه این‌ها هجمه‌هایی است که علیه پرسپولیس صورت می‌گیرد. من دشمنی توهمی ندارم و از روی توهم صحبت نمی‌کنم. به عنوان یک پلیس چیزهایی را دیدم که نمی‌توانم بازگو کنم.

* شاید شما هم با ما هم‌عقیده باشید که اگر در این فصل به غیر از ژوزه، یک مربی ایرانی روی نیمکت پرسپولیس نشسته بود سکوها تا این حد آرام نمی‌شد.

ـ ما اگر ژوزه را به پرسپولیس آوردیم بر اساس نظرسنجی هواداران بود. من خیلی برای نظر هواداران احترام قائل بودم و دوست داشتم همان کسی که آن‌ها می‌خواهند سرمربی شود. از بین متسو، ژوزه و یک مربی ایرانی، ژوزه رای بیشتری آورد. می‌دانم که هواداران دوست ندارند که خودم مربی را انتخاب کنم. وقتی در آغاز کارم به پرسپولیس آمدم، همه گفتند دنیزلی را به پرسپولیس بیاورید. من هم با وجود مشکلاتی که داشت، رفتم و این مربی را به پرسپولیس آوردم. در ابتدای فصل هم به خواست هواداران این انتخاب را انجام دادم. حالا درست نیست که پای این انتخاب نایستم. افتخار من این است که روزی ببینم یکی از مربیان جوان ایرانی پرسپولیس با این تیم قهرمان لیگ می‌شود. اگر من تا آن زمان زنده بودم سعی می‌کنم این کار را انجام دهم. اما این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دارد. هواداران ما وقتی باور کنند که یک خدمتگزار ناچیز در حال تلاش برای تیم‌شان است می‌پذیرند و حمایتش می‌کنند. ما باید به خودمان ایمان داشته باشیم. ما مجبور بودیم به خاطر عملکرد تیم در فصل گذشته تحولاتی ایجاد کنیم به همین خاطر مربی بزرگ و بازیکنان بزرگی به پرسپولیس آوردیم تا به نوعی بتوانیم فصل قبل را جبران کنیم. اما مثل اینکه این اتفاق به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. با این حال ما تلاش می‌کنیم انضباطی تیمی را حفظ کنیم. به نظر من ژوزه جایگاه و شرایط تیم را شناخته است. البته عدم نتیجه‌گیری در بازی‌های ابتدایی تا حدی طبیعی بود به هر حال ۷۰ درصد تیم ما تغییر کرده اما من کاملا امیدوارم که با این بازیکنان و با این مربی به بهترین نتایج در ادامه فصل برسیم.

* بنابراین فعلا خبری از تغییر روی نیمکت پرسپولیس نیست؟

ـ ما نباید کادر فنی را تغییر دهیم چرا که حرکت‌مان رو به جلو است. مربی ما دیر به تیم اضافه شده هرچند که ما تمام تلاش‌مان را برای آمدن دنیزلی کردیم و زمان به همین خاطر از دست رفت. اما به جای دنیزلی یک مربی بزرگ آوردیم. حالا این بی‌انصافی و بی‌عقلی است که پس از هفت هفته این مربی بزرگ را برکنار کنیم. جایگاه مربی‌گری ژوزه خیلی بالاتر از این‌ حرف‌هاست. او در رنکینگ جهانی مربیان دنیا، در رتبه ۱۰۰ قرار دارد. در حالی که سایر مربیان خارجی که در لیگ ایران هستند، در رتبه‌های ۴۰۰ و ۵۰۰ هستند. ما انتخاب‌مان درست بوده، هم مربی و هم بازیکن خوب آوردیم اما زمان نداشتیم. ضمن اینکه یکی دیگر از مشکلات ما این است که تحمل نداریم. باید این تیم را اصلا ح کنیم و با صبر و تحمل به سمت پیروزی پیش برویم. این راه موفقیت است. پرسپولیس تیم بزرگی است و حاشیه‌هایش هم به همان ا ندازه بزرگ است. ما باید ساختاری بسازیم که بی‌نظیر باشد و من آمده‌ام که در پرسپولیس انقلاب کنم. در سال آینده مردم نتایج این کارها را خواهند دید. ما باید ریسک می‌کردیم به همین خاطر بزرگ‌ترین بازیکنان و مربی را به تیم آوردیم. پس الان باید صبر کنیم. ژوزه در ۱۲ سال بیش از ۲۰ جام به دست آورده، امسال نیاز داشتیم که یک تیم قوی داشته باشیم تا بتوانیم سال آینده روی آن سازندگی و جوان‌گرایی انجام دهیم و یک باشگاه قدرتمند و یک تیم درجه یک بسازیم. ما در فصل گذشته هم از ۷ بازی ۶ امتیاز داشتیم و حتی می‌توانستیم قهرمان شویم. امسال هم شرایط این گونه است. زمان زیادی تا پایان فصل باقی مانده و ما هنوز فرصت قهرمانی را از دست نداده‌ایم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391