برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آقای رویانیان چرا از گفتن حقیقت می‌ترسید؟

سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۲۰ — آفتاب

این مشکل، فصل قبل هم وجود داشت..... امیدوارم مجبور نشوم تصمیمی بگیرم که بر خلاف تصور هواداران باشد. تاکید می‌کنم وقتی پای مصلحت و آبروی پرسپولیس در میان باشد با هیچ فرد و گروهی تعارف نخواهم کرد

محمد رویانیان

محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس دیروز در گفت‌وگویی با سایت رسمی این باشگاه حرف‌هایی زد که خیلی زودتر انتظارش را داشتیم. او گفت: «بخش عمده مشکلات پرسپولیس به مسائلی بر می‌گردد که فصل گذشته هم تیم را تخریب کرد. مساله‌ای که فصل قبل مصطفی -دنیزلی- را به بن بست کشاند.... این مشکل، فصل قبل هم وجود داشت..... امیدوارم مجبور نشوم تصمیمی بگیرم که بر خلاف تصور هواداران باشد. تاکید می‌کنم وقتی پای مصلحت و آبروی پرسپولیس در میان باشد با هیچ فرد و گروهی تعارف نخواهم کرد....»

این جمله‌ها تا حدود بسیاری مشخص می‌کند که منظور رویانیان چه شخصی است؛ اما اینکه چرا سردار با این همه محافظه‌کاری صحبت می‌کند، برای هیچ کس مشخص نیست. اینکه چرا رویانیان با آن شجاعت مثل زدنی‌اش، می‌‌ترسد نام دلیل اصلی مشکلات پرسپولیس را بیان کند، واقعا شگفت‌آور است. شاید این چند جمله بتواند او را متقاعد کند که برای خوشبختی پرسپولیس، تعارف را با هواداران کنار بگذارد.

۱- آقای رویانیان، شما به قیمت فشارهای بسیاری که متحمل شدید و همین طور حرفهای سنگینی که شنیدید، تیمی کهکشانی و گران‌قیمت برای پرسپولیس بستید. چرا نمی‌خواهید تیم‌تان خوشبخت باشد و در صدر جدول آقایی کند؟ چرا نمی‌گذارید این تیم پرستاره نفس بکشد؟ چرا اجازه می‌دهید نق زدن و اعتراض ناصحیح به مربی، باب شود؟ حالا خودتان خوب می‌دانید که در تیم‌‍تان چه خبر است و بعد از همه بازیها چه الفاظ زیبایی در رختکن بیان می‌شود. خوب می‌دانید که چه کسی دارد تیم شما را به هم می‌ریزد و چه کسی، شان و شخصیت مربی تیم‌تان را لگدمال می‌کند. پس چرا حرفی نمی‌زنید و بی پرده آن شخص را برای هواداران رسوا نمی‌کنید؟ چرا اجازه می‌دهید آن شخص با وجود مشکلات بسیاری که برای تیم ایجاد کرد و با وجود سنگ‌های درشتی که بر سر راه موفقیت تیم گذاشت، باز در نزد هواداران از خود یک ستاره محبوب بسازد؟ آقای رویانیان از گفتن کدام بخش حقیقت واهمه دارید؟ گفتن نام علی کریمی برای هواداران پرسپولیس حداقل برای آنها مشخص می‌کند که در این دو سال چه بر تیم‌شان گذشت و چه کسی رختکن تیم را به هم ریخت. اگر شما همه حقیقت را به هواداران تیم‌تان بگویید، آنها هم در کنار شما خواهند بود چون هواداران واقعی پرسپولیس قبل از هر نام بزرگی، تیم بزرگتر پرسپولیس را دوست دارند. اگر حقیقت را به هواداران بگویید آنها به شما برای ریشه کن کردن مشکلات کمک خواهند کرد. اینکه همه چیز را سربسته نگه می‌دارید، باعث می‌شود دلیل اصلی مشکلات پرسپولیس، هر روز از خود، یک اسطوره محبوب‌تر بسازد. آقای رویانیان، چرا به کسی که خودتان هم معتقدید تیم‌تان را به بن‌بست کشانده، اجازه می‌دهید از کنار ناکامی‌‌های تیم، برای خود محبوبیت بخرد؟

۲- شما گفتید «همان مساله‌ای که دنیزلی را فصل قبل به بن‌بست کشاند»....آیا آن مساله، علی کریمی نبود؟ خود می‌دانید که درباره چه صحبت می‌کنیم. درباره سفر پرسپولیس به قطر ۵ روز پیش از بازی با الهلال عربستان. سفری که دنیزلی با حضور در اردوی تیم ملی، آن را با ملی‌پوشان هماهنگ کرد؛ اما در آستانه سفر، آن مصاحبه معروف کریمی را دید که گفته بود مگر ما مارکوپولوییم... دنیزلی از کنار آن مصاحبه گذشت؛ اما اتفاقات بعدی در دوحه را نتوانست هضم کند.

اردوی پرسپولیس در قطر برای بازی با الهلال عربستان را یادتان هست؟ زمانی که دنیزلی، به دلیل اتفاقات صورت گرفته در آن رستوران گرانقیمت دوحه، کریمی را در اتوبوس تیم اخراج کرد و متاسفانه نمایندگان باشگاه، اتوریته سرمربی را شکستند و اجازه ندادند کریمی به تهران برگردد. همان زمان بود که دنیزلی ساک خود را بست. او وقتی دید باشگاه، «ستاره» را بیشتر از «تیم» و «سرمربی‌اش» دوست دارد، قید حضور در تهران را زد. آقای رویانیان خودتان بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که مشکلات خانوادگی دنیزلی به راحتی قابل حل بود. او دید دیگر برای کریمی، سرمربی نیست. به همین دلیل رفت. آقای رویانیان یادتان هست که دنیزلی پیش از رفتن به شما چه گفت؟ «من در گالاتاسرای بازیکن ۳ میلیون دلاری اخراج کردم و باشگاه پشت من درآمد». آقای رویانیان شما خوب می‌دانید اگر دنیزلی مربی بزرگی نبود، یک میلیارد تومان پول باقیمانده قراردادش را به شما برنمی‌گرداند.

۳- آقای رویانیان، خوب می‌دانید که چه کسی اجازه نمی‌دهد حرف سرمربی در تیم شما «برش» داشته باشد. این را هم خوب می‌دانید که تا این وضع اصلاح نشود، نصب و عزل هزار مربی هم کارساز نیست؛ اما در شگفتیم که چرا اینها را به هواداران پرسپولیس نمی‌گویید؟ شما خوب می‌دانید که چه کسی ابهت تومباکوویچ و محمد خاکپور را در استیل‌آذین شکست و زمینه‌هایی فراهم کرد که این تیم با مجموعه‌ای از ستارگان نامدار و گرانقیمت فوتبال ایران به دسته اول سقوط کند. و باز هم خوب می‌دانید که در هفته پنجم همین فصل در بازی با داماش (در رشت) چه در رختکن تیم‌تان گذشت. خوب می‌دانید که چه کسی ۱۰ دقیقه در حضور همه بازیکنان به ژوزه مانوئل انواع ناسزاها را داد.

آقای رویانیان، تیمی که بازیکنان جوان و همین طور بازیکنان تازه‌واردش، مدام ببینند که یک «ستاره» بعد از هر تمرین و هر بازی از خجالت سرمربی در می‌آید، به احکام و قوانین تیم، بی‌اعتنایی و بی‌احترامی و قوانین خود را بر تیم حاکم می‌کند، باید به افتخار برسد؟ از شما می‌پرسیم. این تیم روی خوشبختی و صدر جدول را خواهد دید؟ رئال مادرید هم از ۴ بازی ۴ امتیاز گرفته. کاسیاس باید بیاید در رختکن، اتوریته، اعتبار و شخصیت مورینیو را لگدمال کند، تیم را به حاشیه بکشاند، آرامش تیم را نابود کند و بعد در بیرون رختکن و در میان هواداران، خودش را عاشق سینه چاک رئال نشان بدهد؟ همین کاسیاس آنقدر عاشق رئال بود که بدترین و سخت‌ترین مشکلات تیم را تحمل و در دعواها، میانجیگری کرد و اجازه نداد کوچکترین حاشیه‌ای به رئال نفوذ کند. کسی که عاشق سینه‌چاک تیمی باشد خودش آتش به تیم نمی‌کشد. آقای رویانیان چرا کسی که این چنین می‌کند را رسوا نمی‌کنید و از بردن نام او واهمه دارید؟

۴- آقای رویانیان شما خوب می‌دانید که ستاره‌ها در هر تیم چه وظیفه‌ای دارند. مهدی مهدوی‌کیا بارها اعلام کرد حاضر است مجانی برای پرسپولیس بازی کند. بارها روی نیمکت نشست و بارها در ۵ دقیقه و ۱۰ دقیقه پایانی به بازی گرفته شد؛ اما صدایش درنیامد و مصاحبه‌ای نکرد که تیم به هم بریزد و برای تیم حاشیه ایجاد کند. اگر او عاشق سینه‌چاک پرسپولیس است، پس به بازیکنانی که خود را در «ظاهر» شیفته تیم نشان می‌دهند و در «عمل» مانع بزرگ حرکت تیم هستند، چه باید گفت؟

۵- آقای رویانیان، شما که همیشه صراحت لهجه داشتید و جز حقیقت را نگفتید و حقیقت گویی‌تان در ماجرای لیگ برتر فوتسال و عبور از سقف قرارداد، تحسین همه را برانگیخت، شما که همه می‌دانند تا چه حد نیت و تفکر ملی دارید (و برای همین با افتخارآفرینان ورزش کشور در المپیک قرارداد بستید)، شما که اهداف بزرگ فرهنگی را (که نمونه آن را در بازی با نفت دیدیم) در این باشگاه بزرگ دنبال می‌کنید، زمانی همه حرکت‌های خود را به ثمر نشسته خواهید دید که تیم فوتبال‌تان نتیجه بگیرد. مانند همیشه باشهامت باشید و ریشه مشکلات را در تیم‌تان بخشکانید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391