برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چرا صدا و سیما طرف استقلال را گرفت؟

دوشنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۷ — قدس‌آنلاین

این برنامه تلویزیونی باید اعلام کند چگونه و با چه نرم افزاری ۵۵ درصد مالکیت توپ استقلال را محاسبه کرده و آن را به باشگاه پرسپولیس و هواداران میلیونی اش اعلام کند.

تیم استقلال

ظاهرا بازی کسل کننده دربی، بعد از بازی هم حاشیه هایی را به وجود آورده است. بعد از اتمام بازی شبکه سه طبق عادت آمار بازی را نمایش داد و در آن درصد مالکیت توپ را ۵۵ برای استقلال و ۴۵ برای پرسپولیس اعلام کرد. نکته ای که قلعه نویی هم بعد از بازی در کنفرانس به آن استناد کرد و آن را نشان برتری استقلال در بازی دانست اما مدیران ارشد پرسپولیس که سرخپوشان را تیم برتر بازی می دانستند و معتقد بودند پرسپولیس موقعیت های بیشتری نسبت به استقلال داشته و بازی را کامل در اختیار داشته، از دیدن این آمار به شدت عصبانی شدند.

آنها معتقد بودند صدا و سیما بدون استناد منطقی این کار را کرده تا استقلال را برتر نشان دهد. حسین قدوسی، مدیر رسانه ای پرسپولیس، در این باره به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: «این برنامه تلویزیونی باید اعلام کند چگونه و با چه نرم افزاری ۵۵ درصد مالکیت توپ استقلال را محاسبه کرده و آن را به باشگاه پرسپولیس و هواداران میلیونی اش اعلام کند. ما در این باره تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده ایم که این برنامه تلویزیونی و شبکه سوم سیما نرم افزار خاصی برای مشخص کردن درصد مالکیت توپ ندارد.

« پرسپولیسی‌ها به همین خاطر تیمی را در داخل باشگاه مامور کردند تا دوباره و به صورت دقیق آمار مالکیت توپ را درآورد. گفته می شود آماری که تیم مامور باشگاه پرسپولیس آن را از بازی بیرون آورده، در نیمه اول ۱۱ دقیقه توپ را در اختیار پرسپولیس و ۹ دقیقه در اختیار استقلال نشان می دهد. در نیمه دوم هم استقلال ۱۰ دقیقه و پرسپولیس ۹ دقیقه توپ را در اختیار داشته است. با این حال و طبق این آمار، در پایان بازی ۵۲ به ۴۸ توپ در اختیار پرسپولیس بوده است.

البته قدوسی این حرکت شبکه ۳ را تنها محدود به این بازی نمی داند و معتقد است در بازی های قبلی استقلال هم این آمارهای عجیب و غریب وجود داشته است: «در هفته سوم لیگ برتر هم از سوی همین برنامه تلویزیونی اعلام شد که استقلال در نیمه اول بازی با ذوب آهن ۵۲ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته و ذوب آهن ۴۸ درصد. در پایان همین بازی هم درصد مالکیت توپ استقلال ۶۹ درصد اعلام شد.

ارائه چنین آماری یعنی اینکه استقلال در نیمه دوم ۸۶ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته که بسیار عجیب و دور از ذهن به نظر می رسد. جالب اینکه کادر فنی استقلال در پایان همین بازی از عملکرد تیمش ابراز رضایت نکرده و جالب تر اینکه به آمار ارائه شده از سوی این برنامه تلویزیونی اشاره کرده و تاکید داشته که استقلال ۶۹ درصد مالک توپ بوده است. در حالی که به اعتقاد ما بارسلونا هم با فوتبال تیکی تاکای خود در یک نیمه نمی تواند ۸۶ درصد مالک توپ باشد!»

بر همین اساس باشگاه پرسپولیس قصد دارد بیانیه ای را صادر کند و در آن صدا و سیما را متهم به استقلالی بودن بکند. درخواست مسئولان پرسپولیس در این بیانیه این است که صدا و سیما به صورت رسمی از باشگاه پرسپولیس عذرخواهی کند.

در غیر این صورت پرسپولیسی ها، صدا و سیما را استقلالی می دانند: «به اعتقاد ما این برنامه تلویریونی در حق مربیان و بازیکنان پرسپولیس و ۳۰ میلیون هوادار این باشگاه اجحاف و کم لطفی کرده و می بایست پس از بررسی همه جانبه عذرخواهی خود را از باشگاه، اعضای تیم و هواداران اعلام کنند، مگر آنکه ثابت کنند با چه معیار درست و نرم افزاری چنین ارقامی را پس از دربی اعلام کرده اند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391