برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شهریاری: جانشین فتح‌الله‌زاده نیستم

یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۴ — ورزش۳

عضو جدید هیات مدیره باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان گزینه جانشینی علی فتح‌الله‌زاده نیست،گفت: اعضای جدید هیات مدیره استقلال سرمایه‌دار نیستند که از آنها برای حل مشکلات اقتصادی باشگاه استفاده شود.

احمد شهریاری

احمد شهریاری در خصوص مسائل مختلف فوتبال ایران، باشگاه استقلال و دلایل انتخابش به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره این باشگاه گفتگوی تفصیلی را با خبرنگار مهر انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*لیگ ایران ضعیف‌تر شده است

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه "به دلیل تحریف حرف‌هایم پس از انتخاب به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال، در برخی رسانه‌ها دیگر قصد مصاحبه نداشتم"، در مورد تغییراتی که در لیگ ایران طی دو سال اخیر اتفاق افتاده است، گفت: من طی دو سال گذشته با اینکه دارای سمت رسمی در فوتبال ایران نبودم اما تمام بازی‌های رقابت‌های لیگ برتر را به دقت دنبال می‌کردم و روی بازیکنان شاغل در لیگ شناخت کامل دارم. در مجموع باید بگویم که لیگ ایران از نظر کیفی نسبت به سال‌های گذشته ضعیف‌تر شده و این روند همچنان ادامه دارد.

*فوتبال ایران بی منطق و بی برنامه پیش می‌رود

وی افزود: اگر دقت کنید می‌بینید که خیلی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران مانند ذوب آهن، نفت آبادان، صبا، پرسپولیس و حتی استقلال و تراکتورسازی نیز تا حدودی، کیفیت بازی‌های‌شان افت کرده و ما حتی این افت کیفیت را در نتایج این تیم‌ها در لیگ نیز می‌بینیم، در واقع می‌توان گفت فوتبال ایران بی منطق و بی برنامه پیش می‌رود که نتیجه آن را می‌توان روی تیم‌های ریشه‌دار و حتی پرهوادار نیز دید.

*قوانین غلط باعث افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها شد

شهریاری تاکید کرد: تیم‌ها در لیگ برتر فوتبال ایران در جایگاه واقعی خود قرار ندارند که این موضوع چند دلیل اصلی دارد. یکی از دلایل آن برخی قوانین غلط فصل نقل و انتقالات و قراردادهای کوتاه مدتی است که بازیکن با باشگاه می‌بندد. این موضوع باعث می‌شود شاهد حجم زیاد جابه‌جایی بازیکنان بین باشگاه‌ها باشیم که نتیجه آن منجر به افزایش غیرمنطقی و سرسام‌آور قرارداد بازیکنان شده است.

*سقف قرارداد جریان قراردادهای بازیکنان را متلاطم کرد

وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: البته قانون سقف قراردادها نیز این جریان را متلاطم کرده است. این قانون باعث شد بازیکنی که مبلغ قراردادش ۸۰ میلیون تومان بود به یک باره تا حدود ۳۵۰ میلیون تومان افزایش رقم قرارداد داشته باشد. براساس این قانون ضعیف ترین بازیکن رقم قرار داد خود را ۳۵۰ میلیون محاسبه کرده و سایر بازیکنانی که در تیم‌های بزرگ مانند استقلال و پرسپولیس بازی می‌کنند و یا ملی پوش هستند مبلغ قراردادهای خود را به بیش از یک میلیارد تومان رسانده‌اند.

*کجای دنیا ۱۴ بازیکن جدید وارد یک تیم می‌شوند

مدیرعامل پیشین باشگاه صباباتری افزود: قانون عدم استفاده از دروازه‌بان خارجی نیز یکی از دلایل اصلی افزایش بی منطق رقم قرارداد بازیکنان بود. در مجموع باید بگویم در کجای دنیا شما شاهد هستید که پیش از آغاز یک فصل ۱۴ بازیکن جدید وارد یک تیم بشوند؟ متاسفانه نقص این قوانین باعث شده که ما شاهد یک بهم ریختگی در تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر از جمله پرسپولیس و استقلال باشیم.

وی در همین زمینه تصریح کرد: این بهم ریختگی باعث شده که اکثر بازیکنان جدیدی که در سایر تیم‌ها جزو بهترین‌ها هستند وقتی به استقلال و پرسپولیس می‌آیند نصف توانایی قبلی خود را نداشته باشند. در نهایت این موضوع باعث می‌شود یا خود آنها از استقلال و پرسپولیس بروند و یا باشگاه دیگر آنها را نخواهد. مطمئن باشید تضعیف این بازیکنان در نهایت به تیم ملی ضربه خواهد زد و باعث افت کیفیت این تیم خواهد شد.

*ستاره‌ها دلیلی برای موفقیت استقلال و پرسپولیس نیستند

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص فصل نقل و انتقالات و عملکرد باشگاه استقلال به خبرنگار مهر گفت: اگر مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ستارگان جهان را نیز بی برنامه، بی منطق و براساس عدم نیاز یک تیم و یک سرمربی جمع کنند هیچگاه دلیلی بر موفقیت این تیم‌ها در رقابت‌های لیگ برتر نخواهد بود. استقلال و پرسپولیس باید ضمن حفظ اسکلت تیم خود تناسب تجربه و جوانی را در بازیکنانی که می‌خواهند جذب کنند، در نظر گرفته و در نهایت سه یا چهار ستاره را برای برطرف کردن نقاط ضعف خود در پست‌های مختلف به خدمت بگیرند.

*نباید یک مربی و یا یک مدیرعامل به تنهایی در مورد جذب بازیکن تصمیم بگیرند

وی در همین خصوص افزود: شرایط باشگاه در فصل نقل و انتقالات نباید به گونه‌ای باشد که یک مربی و یا یک مدیرعامل به تنهایی در خصوص جذب بازیکنان جدید تصمیم بگیرند یعنی یک تفکر جمعی واحد باید در این مورد تصمیم گیری کند. در واقع مدیرعامل یک باشگاه و سرمربی باید به اتقاق در فصل نقل و انتقالات تصمیم نهایی را بگیرند، البته مدیرعامل نیز باید به طور جداگانه از مشاوره یک کمیته فنی بهره ببرد. مطمئن باشید هر باشگاهی که از این ترکیب و روش در فصل نقل و انتقالات استفاده نکند دچار مشکلاتی در جریان رقابت‌های لیگ خواهد شد.

*در دو پست نیاز به تقویت داریم

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص عملکرد این باشگاه در فصل نقل و انتقالات اظهار داشت: باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشته و نسبت به بقیه باشگاه‌ها بازیکنان خوبی را جذب کرده و فقط در دو پست نیاز به تقویت دارد به طوری که نیاز به حضور یک مهاجم و هافبک دفاعی در تیم احساس می‌شود. البته سرمربی و کادر فنی در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده‌اند تا در نیم فصل بازیکنان مدنظر در این پست‌ها را جذب کنند.

* ۸۰ درصد بازیکنان صبا استقلالی بودند

وی در پاسخ به این پرسش که "اگر عضویت در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز به شما پیشنهاد می‌شد آن را می پذیرفتید؟"، گفت: خیر! چون من از گذشته به استقلال تعلق خاطر داشتم. اگر به خاطر داشته باشید زمانی که با تیم صبا در رقابت‌های لیگ آزادگان بازی می‌کردیم ۸۰ درصد بازیکنان ما استقلالی بودند که از آن جمله می‌توان به بازیکنانی نظیر جواد زرینچه، کاظم محمودی، آتیلا حجازی اشاره کرد ضمن اینکه سرمربی ما نیز در آن مقطع پرویز مظلومی بود. پس از آنکه به رقابت‌های لیگ برتر صعود کردیم نیز بازیکنانی مانند سهراب بختیاری‌زاده، ستار همدانی، محمد نوازی و ... را به خدمت گرفتیم. در آن دوره پیراهن دوم تیم صبا نیز همیشه آبی بود!

*با انصراف فتح‌الله‌زاده از تصمیم خود برای حضور در استقلال منصرف شدم

شهریاری در مورد انصراف خود برای حضور در باشگاه استقلال پس از آنکه فتح‌الله‌زاده از استعفای خود صرف نظر کرد، اعلام داشت: در آن مقطع با توجه به استعفای فتح‌الله‌زاده قرار بود تغییراتی در مجموعه استقلال صورت بگیرد که در نهایت نظر وی تغییر کرد و تصمیم گرفت به کار خود در باشگاه استقلال ادامه دهد. همین موضوع باعث شد از تصمیم خود برای حضور در باشگاه استقلال منصرف شوم.

*جانشین فتح‌الله‌زاده نیستم

شهریاری در مورد اینکه در برخی از رسانه‌ها در مورد جایگزینی وی به جای فتح‌الله‌زاده مطرح می‌شود، گفت: من به هیچ عنوان آلترناتیو و جایگزین فتح‌الله‌زاده نیستم و حضورم در هیات مدیره باشگاه استقلال ارتباطی به این موضوع ندارد. این موضوع را باید از کسانی بپرسید که به دروغ این مطالب را مطرح می‌کنند. من فقط عضو هیات مدیره باشگاه استقلال هستم و از تمام تجربیات خود در کمک به باشگاه استقلال استفاده خواهم کرد.

*نباید انتظار معجزه داشته باشیم

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص مشکلات مالی این باشگاه تاکید کرد: متاسفانه اکثر باشگاه‌های ایران با مشکلات مالی مواجه هستند و در شرایط فعلی نباید در باشگاه استقلال انتظار معجزه‌ای در این خصوص داشته باشیم. ما باید در کوتاه مدت بررسی کنیم که چه منابعی در اختیار داریم تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به وصول و جمع‌آوری آنها اقدام کنیم و در بلند مدت نیز با استفاده از مدل‌های اقتصادی موفق در باشگاه‌های بزرگ جهان به دنبال راهکارهای اساسی برای درآمدزایی و انجام فعالیت‌های اقتصادی باشیم.

*اعضای جدید سرمایه‌دار نیستند

وی در مورد انتظاری که از اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال برای حل مشکلات اقتصادی در برخی از رسانه‌ها مطرح شده به خبرنگار مهر گفت: افرادی که به هیات مدیره باشگاه استقلال اضافه شده‌اند افراد سرمایه‌داری نیستند بلکه از تجربیات مدیریتی بالایی در ورزش ایران برخوردارند. حتی خود وزیر ورزش و جوانان نیز به این موضوع تاکید داشتند که از تدبیر و تجربه این افراد باید استفاده شود تا شاهد توسعه پایداری در جریان این دو باشگاه باشیم.

*نباید عضو هیات مدیره مسئول پیدا کردن اسپانسر شود

شهریاری در همین خصوص افزود: بازهم تاکید می‌کنم که نباید با حضور اعضای جدید در هیات مدیره استقلال انتظار معجزه در زمینه حل مسائل اقتصادی در کوتاه داشته باشیم. خود من نیز به فتح‌الله‌زاده گفتم نباید به یک عضو هیات مدیره مسئولیت پیدا کردن اسپانسر داده شود و آنچه در گذشته در این خصوص اتفاق افتاد کار اشتباهی بود. این کار در هیچ جای دنیا صورت نمی‌گیرد.

*مسئولیت‌های اجرایی فقط برعهده مدیرعامل است

وی در همین خصوص تاکید کرد: استقلال و پرسپولیس شرکت‌های دولتی هستند که ارکان و وظایف در آنها کاملا مشخص است که براساس این ارکان کلیه مسئولیت‌های اجرایی باشگاه فقط برعهده شخص مدیرعامل است، چون هیات مدیره‌ها در تمام دنیا فقط بخش نرم افزاری یک باشگاه محسوب می‌شوند.

*سیستم هیات مدیره قبل اشتباه بود

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال افزود: آنچه در خصوص تقسیم وظایف در هیات مدیره قبلی باشگاه اتفاق افتاد سیستم اشتباهی بود. وقتی یک عضو هیات مدیره با یک اسپانسر مذاکره کند دارای چه قدرت و پشتوانه اجرایی برای امضای قرارداد با آن اسپانسر است؟

*استقلال با قلعه نویی جزو مدعیان قهرمانی می‌شود

وی در مورد جایگاه فعلی استقلال در جدول رقابت‎‌های لیگ برتر تصریح کرد: من یقین دارم که با وجود مربی مانند امیر قلعه نویی جایگاه استقلال در جدول لیگ به مراتب بالاتر از جایگاه فعلی خواهد شد و استقلال جزو مدعیان اصلی قهرمانی خواهد شد، ضمن اینکه پرسپولیس نیز جایگاه اصلی خود را بدست خواهد آورد.

*اعضای هیات مدیره نباید در مورد مسائل فنی صحبت کنند

شهریاری در مورد مصاحبه هایی که برخی از اعضای هیات مدیره استقلال در مورد کادر فنی و یا مدیر عامل باشگاه انجام می دادند به خبرنگار مهر گفت: اعضای هیات مدیره جدید باشگاه نباید در رسانه‌ها در مورد مسائل فنی تیم صحبت کنند و یا عملکرد کادر فنی را زیر سوال ببرند بنابراین باید اگر نکاتی و راهکاری به ذهنشان می رسد در جلسات هیات مدیره باشگاه فقط به اطلاع مدیرعامل برسانند نه اینکه آن را رسانه ای کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391