برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اجبار استفاده از دستگاه شوک در فوتبال

سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۲۲ — مشرق

مسئول کمیته‌ توسعه پزشکی فدراسیون فوتبال از اجرای طرح ثبت آسیب در تمام باشگاه‌های لیگ برتر و تیم ملی فوتبال در جهت پیشگیری و کاهش از آسیب و همچنین اجباری شدن استفاده از دستگاه شوک برای مقابل با مرگ‌های ناگهانی در فوتبال خبر داد.

دکتر زهره هراتیان در خصوص دفترچه طرح ثبت آسیب و اجرای آن به صورت حرفه‌ای در تمام باشگاه‌ها و تیم‌های ملی فوتبال، اظهار کرد: این طرح در قالب یک دفترچه در ابتدای شروع لیگ برتر از سوی فدراسیون فوتبال در اختیار تمام باشگاه‌های لیگ برتر و تیم‌های ملی فوتبال گذاشته شده که به صورت روزانه آسیب‌های لحظه‌ای که در جریان تمرینات و مسابقات پیش می‌آید توسط داور، مربی و پزشک تیم ثبت و آخر هر ماه در اختیار فدراسیون فوتبال گذاشته می‌شود.

وی افزود: این طرح یکی از بهترین استراتژی‌های فدراسیون فوتبال در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های ورزشی است تا پایان فصل لیگ برتر و در جریان مسابقات مهم و حساس تعداد آسیب‌ها به حداقل برسد.

هراتیان تاکید کرد: این طرح هم اکنون به صورت نرم‌افزار پیشرفته طراحی و در اختیار تمام باشگاه‌ها گذاشته شده است. ضمن این که دستگاه ثبت آسیب طوری طراحی شده که اگر تمرینات ارائه شده از سوی سرمربی سبب تحمیل فشار زیاد به بازیکن شود و موجب بالا رفتن میزان آسیب گردد. این دستگاه تمرینات را کنترل و فشار ناشی از تمرین را کاهش می‌دهد.

مسئول کمیته‌ توسعه پزشکی فدراسیون فوتبال یکی از مزایای مهم این سیستم‌ را کاهش آسیب دیدگی‌ بازیکنان فوتبال ناشی از پارگی رباط صلیبی اشاره کرد و افزود: از مهم‌ترین مزایای استفاده از این سیستم‌ نرم‌افزاری پیشگیری از آسیب پارگی رباط صلیبی بازیکنان و گنجانده شدن تمرینات ۱۱+ فیفا در برنامه‌های این نرم‌افزار است که به صورت مکتوب اجرا می‌شود و میزان تاثیرگذاری این تمرینات را در کاهش آسیب به صورت آماری به ثبت می‌رساند.

هراتیان در پایان همچنین به کارگیری دستگاه (AED) یا شوک اتوماتیک در کنار تمرینات و مسابقات باشگاهی و تیم‌های ملی فوتبال را اجباری دانست و گفت: با توجه به بالا بودن میزان ایست قلبی بازیکنان طی چهار ماه گذشته در جریان مسابقات و مرگ ناشی از آن، فدراسیون فوتبال در راستای جلوگیری از بروز چنین حادثه‌ای و درمان به موقع فوتبالیست‌، پس از این به کارگیری این دستگاه را که به صورت نرم‌افزار فارسی است، در تمام رقابت‌ها و تمرینات اجباری و استفاده از آن را برای تمام کسانی که به نوعی درگیر فوتبال هستند، ضروری عنوان کرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391