برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تیم کارلوس کی‌روش پیر نیست!

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۶ — بی‌باک‌نیوز

باخت به لبنان بهانه‌ای شده تا برخی کارشناسان، تیم ملی کشورمان را پیر و سالخورده بدانند و نقد‌ها را به این سمت و سو ببرند که مجموعه فعلی فاقد کارایی لازم است. یک سوال یا به عبارتی یک قیاس می‌تواند ما را بیشتر با استدلال‌های غلطمان آشنا کند.

تیم تیم ملی ایران

به نقل از رجانیوز، تیم سال ۱۹۹۸ را که در جام جهانی بازی کرد در ذهن تجسم کنید. در آن تیم چند بازیکن سال‌های پایانی فوتبال خود را پشت‌سر می‌گذاشتند؟ چه تعداد از بازیکنان آن تیم که در جام جهانی مقابل یوگسلاوی، آلمان و آمریکا بهترین بازی‌های تاریخ فوتبال ایران را به نمایش گذاشتند از مرز ۳۳ سالگی هم گذشته بودند.

جواد زرینچه آن روزها چند سالش بود؟ آیا او جوانی ۱۹ ساله بود که امروز از کادر فنی تیم ملی توقع داریم بازیکنانی با این سن و سال را به تیمش فرابخواند؟ نادر محمدخانی که هرگز تا قبل از جام جهانی به تیم ملی دعوت نمی‌شد و در جام جهانی ناگهان در ترکیب اصلی قرارگرفت چطور؟ او چند سال داشت؟

آیا نادر محمد خانی هم جوانی ۲۲ ساله بود؟ احمدرضا عابدزاده چطور؟ بهترین دروازه‌بان آسیا در آن روزها چند سالش بود؟ محمد خاکپور و حتی علی دایی نیز در آن جام جهانی بازیکنان جوانی نبودند اما تیم ملی کشورمان عالی‌ترین نتایج ممکن را کسب کرد و حتی می‌توانست با آن نمایش منطقی و پخته خود به مرحله بعد هم راه یابد اما اکنون تیم ملی ما که پیرترین بازیکنش علی کریمی است با ۳۴ سال سن زیر تیغ انتقاد قرارگرفته و کوچک و بزرگ متفق‌القول می‌گویند: «این تیم پیر است!»

این نقد‌ها که برآمده از احساسات و ناراحتی ناشی از بازی‌های ضعیف تیم ملی و باخت به لبنان است در برهه کنونی خطر آفرین جلوه می‌کند. تیم ملی کشورمان به هیچ وجه به لحاظ سنی تیمی پیر و پا به سن گذاشته نیست بلکه برخی بازیکنان مثل کریمی و نکونام می‌توانند اوج فوتبال خود را سپری کنند.

آیا جواد نکونام هم بازیکن پا به سن گذاشته‌ای محسوب می‌شود با ۳۲ سال سن؟! نگاهی به سن دیگر بازیکنانی که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند نشان می‌دهد نه تنها بازیکنان این تیم پیر نیستند بلکه امروز می‌توانند اوج دوران بازیگری خود را پشت سر بگذارند و بهترین نمایش ممکن را ارائه دهند.

آنچه اما مانع از بروز این کیفیت می‌شود افت ناشی از تمرین‌ها و نداشتن روحیه کافی برای حضور در میدان‌های اینچنینی است.

تیم ملی کشورمان در این بازه زمانی بیش از هرچیز نیازمند افزایش روحیه است و گرنه در بحث میانگین سنی هیچ ایرادی به این تیم وارد نیست کما اینکه در این برهه نیز اساسا نمی‌توان بازیکنان جوان را در میدان‌های سخت در ترکیب اصلی قرار داد و بهتر این است با همین مجموعه رو به جلو حرکت کرد.

اینگونه نقد‌ها جز آنکه بر پیکر تیم ملی کشورمان آسیب جدی وارد آورد نتیجه دیگری نخواهد داشت اما برخی مصرانه خواهان بیان این موضوع هستند که تیم ملی کشورمان را پیر و سالخورده جلوه دهند که اینگونه برداشت‌ها ذهن مربیان تیم ملی را هم مشوش خواهد کرد.

توقع بی جایی نیست اگر از کسانی که معتقدند تیم ملی کشورمان پیر شده بخواهیم به دقت میانگین سنی این بازیکنان را با بازیکنانی که در تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۹۸ بازی کردند قیاس کنند و بعد دنبال اشکال‌های واقعی تیم ملی بروند و برایش راهکار لازم را ارائه دهند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391