برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سوپرکاپ اسپانیا: به استقبال رویارویی تیتو - آقای «بی نظیر»

چهارشنبه، ۱ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۹ — گل

مربی جوان و بی تجربه بارسلونا رو در روی مورینیویی قرار می گیرد که تا به امروز ۱۹ جام قهرمانی کسب کرده است. شاید بهتر باشد که حالا و در آستانه دیدار رفت سوپرکاپ اسپانیا، ژوزه مورینیو را به جای آقای خاص، آقای بی نظیر بنامیم.

ژوزه مورینیو و تیتو ویلانووا

مورینیو با کارنامه ورزشی درخشانش فرداشب ودر ورزشگاه نوکمپ مقابل تیتو ویلانووایی قرار می گیرد که زیر سایه پپ گواردیولا رشد کرده و به اینجا رسیده و حالا باید توانایی های واقعی اش را اثبات کند.

«این پیتو پیتو که می گوئید کیست؟» این جمله ای بود که مورینیو در پایان آن دیداری که انگشتش را در چشم تیتو فرو کرد، برای زیر سوال بردن بیشتر تیتو و مسخره کردن نام او برزبان آورد. حالا این تیتو (همان کسی که مورینیو به مسخره نامش را پیتو نامید)، کسی است که فردا تیم قهرمان جام حذفی را مقابل رئال به میدان خواهد فرستاد و مورینیو برای کسب اولین جام فصل جدید باید شاگردانش را مقابل شاگردان او روانه میدان کند. تصویر « انگشت در چشم» شروع تعجب آور رابطه تیتو و مورینیو بود. کسانی که شاید از این به بعد مجبور باشند تا رابطه دوستانه تری داشته باشند. نه فقط به خاطر تصمیم ویار، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا که محرومیت دو مربی را بخشید و آنها را آشتی داده بود، بلکه به خاطر آینده ای که قطعا با رویارویی های بیشتری همراه خواهد بود.

تیتو دراولین کنفرانس خبری اش به عنوان مربی بارسا گفت:« آشتی؟ من خسته شده ام که هنوز یک سال بعد از آن اتفاقات، هنوز هم درباره اش صحبت می شود. بزرگترین تنبیه برای این ماجرا آن است که آن تصاویر برای سالیان سال دیده خواهند شد. من رابطه بدی با مورینیو نخواهم داشت. »

و البته مورینیو هم چند روز پیش در گفتگویی، اعلام کرد که در اولین برخورد با تیتو اشتباه کرده:« بین من و تیتو مشکلی وجود ندارد. من نباید انگشتم را چشمش فرو می کردم. من لغزیدم و اشتباه کردم.»

جالب اینجاست که بعد از بیماری تیتو و انجام عمل جراحی برروی غده پاراتیروئیدش، و در جریان دیدار دو تیم در جام حذفی فصل قبل اسپانیا، مورینیو به سراغ او رفت و احوالش را جویا شد.

حالا گواردیولا دیگر به تاریخ پیوسته و باید به استقبال اولین مصاف «تیتو- مو» برویم

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391