برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ویسی: مایلی کهن را در حمایت از کی روش متقاعد کردم

سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۰۲ — گل

من کنار بگوویچ، فرانچیچ و بوناچیچ کار کردم و فقط چیز یاد گرفتم تا به وقتش خودم سرمربی شوم نه اینکه با کنار زدن آنها مربی شوم

عبدالله ویسی

سرمربی پیکان از جمله کسانی بود که در برنامه ۹۰ از او به عنوان یک مربی جوان بااستعداد که می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند، نام برده شد. او از این بابت از امیر حاج‌رضایی تشکر می‌کند و همچنان بر مواضع خود در حمایت از کرش اصرار می‌ورزد.گفتگوویسی را با نقل از وبسایت باشگاه پیکان بخوانید.

آقای حاج‌رضایی در برنامه ۹۰ از شما اسم برد و چند مربی جوان دیگر که فوتبال می‌تواند هنوز به آنها امیدوار باشد.

اینکه یک کارشناس بزرگ فوتبال کشور از من تعریف کرد، جای خوشحالی دارد و باعث دلگرمی و اعتماد به نفس برای من است و با جدیت و صداقت برای این فوتبال کار خواهم کرد و فقط و فقط می‌توانم از آقای حاج‌رضایی تشکر ویژه داشته باشم.

برآیند بحث برنامه اعتماد بیشتر به جوان‌ها بود.

بله، من هم به اعتماد به جوان‌ها اعتقاد دارم چون آنها می‌توانند خون تازه‌ای به فوتبال تزریق کنند. در صبا و پیکان و فولاد هم این را تجربه کردم و جواب گرفتم. فولاد قهرمان شد، با صبا سهمیه گرفتم و پیکان هم خوب نتیجه می‌گیرد. وقتی یک مدیر به یک مربی جوان مثل من اعتماد می‌کند من هم باید به بازیکنان جوان اعتماد کنم. اگر هم یک مربی خارجی بزرگ آمده است من هم باید کنار او قرار بگیرم تا چیز یاد بگیرم.

اما آیا مربی خارجی دستیار ایرانی‌اش را بازی می‌دهد؟

باید خود، خودش را ثابت کند نه اینکه هرچه مربی خارجی گفت بگوید چشم و فقط مانع بچیند و بله‌آقاگو باشد. باید از کار تجربه بگیرد و آنقدر استعداد داشته باشد که بتواند سرمربی را کمک کند.

اما بعضی از مربیان ایرانی زیر پای مربی خارجی را خالی می‌کنند.

بدبختی ما همین است. اینکه بعضی‌ها ناپاک کار کردند و آبروی بقیه را هم بردند. من کنار بگوویچ، فرانچیچ و بوناچیچ کار کردم و فقط چیز یاد گرفتم تا به وقتش خودم سرمربی شوم نه اینکه با کنار زدن آنها مربی شوم.

اما مدیریت فدراسیون باید از کرش بخواهد که حتما یک ایرانی را کنار خود بپذیرد وگرنه او حاضر به استفاده از دستیار ایرانی نیست.

وقتی اینقدر هزینه می‌کنیم و سرمربی بزرگ می‌آوریم باید به او دیکته کنیم که از مربیان ما استفاده کند. آنها بخیل نیستند و اجازه می‌دهند دستیارشان چیز یاد بگیرد.

از جمع اظهارنظرهایی که در برنامه ۹۰ هم پخش شد این‌طور برمی‌آید که شما در حمایت از کرش در اقلیت هستید.

اشکالی ندارد. من باز هم پای او می‌ایستم چون حرفه‌ای است و کارش را بلد است. این آقایان که انتقاد می‌کنند تمرینات او را ندیده‌اند اما من تمرین او را دیدم و می‌دانم که مربی بزرگی است و می‌تواند نتیجه بگیرد.

اما دیگر همکاران شما چنین اعتقادی ندارند.

من دیشب ۳۰دقیقه با آقای مایلی‌کهن حرف می‌زدم. او می‌گفت دلیلت برای حمایت از کرش چیست، من هم دلایل فنی خودم را گفتم.

یعنی ایشان می‌خواست شما هم به جمع منتقدان او اضافه شوید.

نه، مایلی‌کهن از نظر فنی من را قبول دارد و ما فقط بحث فوتبالی می‌کردیم. من به او گفتم نباید یک مربی را به خاطر یک باخت اخراج کرد و ماجرای خود ایشان در فولاد را به او یادآوری کردم.

ایشان از منتقدان اصلی کرش هستند آیا مجاب شدند؟

فکر می‌کنم حرف‌های من در او تاثیر داشت چون وقتی خداحافظی می‌کردیم احساس کردم قانع شده است.

پس خدمت بزرگی به کرش کردید چون مصاحبه‌های مایلی‌کهن فشار زیادی به او می‌آورد.

من به خاطر کرش این کار را نکردم. من به خاطر تیم ملی این حرف‌ها را می‌زنم حتی اگر خود مایلی‌کهن هم سرمربی تیم ملی بود، می‌خواستم که در این مقطع از او دفاع شود و به او وقت بدهند. الان وقت اخراج مربی نیست؛ به اندازه تربیت ۵۰مربی به کرش پول داده‌ایم پس باید از او استفاده کنیم. خود من می‌خواستم برای یک دوره در فرانکفورت شرکت کنم اما ۲۰بار به فدراسیون رفتم تا یک نامه بدهند که من به سفارت ارایه کنم. خب کرش می‌تواند یک کلاس درس در ایران باشد.

شما در تمرینات او شرکت می‌کنید اما دیگران کسر شان می‌دانند که این کار را بکنند.

همین است که عقب می‌مانیم. همین است که در این یکی، دو سال ۷۰، ۸۰تا بازیکن به من می‌گویند تمرینات شما برای ما جدید است. خب من این تمرینات را از همین تجربه‌ها یاد گرفته‌ام. مربیان باید داشته‌های خود را به یکدیگر یاد بدهند.

خیلی‌ها امروز نسخه شفابخش را تغییر می‌دانند.

بله، چون شاید در آن ذینفع هستند. شاید می‌خواهند خودشان سرمربی تیم ملی شوند یا دلال‌هایی که با آوردن یک مربی جدید کلی پول به جیب می‌زنند و چهار تا بازیکن جابه‌جا می‌کنند و یا قیمت‌شان را با دعوت به تیم ملی بالا می‌برند.

این اظهار نظرهای شما به بعضی‌ها برخورد و حتی مقابل شما موضع گرفتند.

به جان بچه‌ام منظورم با هیچ‌کس نیست. دیدم آقای قلعه‌نویی به من جواب دادند اما می‌گویم اگر قرار است کرش عوض شود آقای قلعه‌نویی بهترین گزینه هستند. من نمی‌خواستم به ایشان یا هیچ‌کس دیگر متلک بیندازم. باز هم می‌گویم اگر آنها هم سرمربی تیم ملی بودند من حمایت می‌کردم. ما باید کاری ‌کنیم که تیم ملی نتیجه بگیرد چون همه ما از آن نفع خواهیم برد.

کرش هم نمی‌خواهد رزومه‌اش خراب شود.

بله، اما من بدترین حالت را گفتم که برای او مهم نباشد اما قطعا او هم نمی‌خواهد اسمش خراب شود اما موفقیت این تیم برای ۷۰میلیون ایرانی مهم‌تر است.

کارشناسان معتقدند تیم او برای نجات باید چند تغییر داشته باشد.

بله، او باید از ستاره‌های جوان لیگ برتر استفاده کند. پنج، شش بازیکن جوان هستند که در تیم‌های‌شان بسیار خوب هستند. مثل ابراهیمی سپاهان که حتی در لیگ قهرمانان آسیا تجربه بین‌المللی هم پیدا کرده است. ما نباید بگذاریم آنها هرز بروند. کرش باید شهامت تغییر در تیم ملی را داشته باشد و از انتقاد نترسد.

شاید به خاطر همین ترس بازی با کره‌شمالی لغو شد.

کرش، کرش روز اول نیست. او باید شهامت روز اول را داشته باشد، او باید محکم روی پای خودش بایستد. اینکه می‌گوییم بعضی از بازیکنان باید کنار بروند به معنی آن نیست که آنها بد هستند. آنها قابل احترام‌اند اما دوران تیم ملی آنها تمام شده است.

پس شما هم مثل اکثر مردم در نظرسنجی ۹۰ بی‌انگیزگی بازیکنان را دلیل افت فوتبال می‌دانید.

بله، من هم به همان گزینه رای دادم. من به یک بازیکن در پیکان ۷۰میلیون پول دادم که در پنج بازی اخیر ما عالی بوده، گل زده، پاس گل داده و فوق‌العاده بوده است اما یک بازیکن یک میلیارد و دویست‌ میلیون‌ گرفته اما به دروازه حریف نزدیک هم نشده است و یک شوت داخل چهارچوب ندارد. خب چرا باید این پول‌ها را بدهند.

اساسا با دریافتی‌های بالا مخالفید.

آنها حق‌شان است که پول زیاد بگیرند. نوش‌جان‌شان این بد است که پول زیاد بگیرند اما بازی نکنند. مردم با این مشکل دارند.

از بحث تیم ملی بگذریم. این هفته داربی خودروسازان را پیش‌رو دارید.

بله، بازی ما و سایپا به نوعی یک داربی است. این تیم را یک تیم تاکتیکی می‌شناسم که نتایج قابل احترامی هم گرفته است. اما ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که روند رو به رشد خودمان را ادامه دهیم.

با چهار برد پیاپی در لیگ رکورددار هستید.

بچه‌های ما ظرفیت بالایی از خودشان نشان دادند. من سه، چهار بزرگ‌تر در تیم دارم که خودشان یک پا سرمربی هستند و کمکم می‌کنند. باز هم تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که سه امتیاز این بازی را بگیریم و همچنان روی نوار برد حرکت کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391