برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سه ایرانی در میان محبوب‌ترین فوتبالیست‌های جهان

سه‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۱۷ — خبرآنلاین

نام مهدوی‌کیا، سید مهدی رحمتی و محرم نویدکیا از ایران در فهرست نفرات منتخب محبوب ترین بازیکن فوتبال سال ۲۰۱۲ دیده می شود.

مهدی مهدوی‌کیا

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال کاندیداهای محبوب ترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۲ را اعلام کرد که در آن نام ۳ بازیکن ایرانی به چشم می خورد. به گزارش خبرآنلاین، محبوب ترین بازیکن جهان با رای کاربران سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار انتخاب می شود. از قاره آسیا ۲۷ بازیکن برای کسب این عنوان کاندید شده اند که مهدی مهدوی کیا، سید مهدی رحمتی و محرم نویدکیا کاپیتان های پرسپولیس، استقلال و سپاهان در فهرست اولیه حضور دارند.

این رای گیری دو مرحله دارد: مرحله اول از امروز آغاز شده و تا ۱۰ آذر ادامه دارد. ۵ بازیکن با بیشترین رای از قاره های آفریقا، آسیا، آمریکای شمالی به همراه ۸ بازیکن از اروپا و آمریکای جنوبی و یک بازیکن از اقیانوسیه مرحله دوم راه می یابند تا از بین این ۳۲ بازیکن محبوب ترین بازیکن جهان انتخاب شود. رای گیری برای این مرحله نیز از ۱۱ آذر آغاز و تا ۱۴ دی ادامه می یابد و در نهایت نتیجه نهایی این رای گیری اینترنتی اعلام می شود.

گفتنی است انتخاب محبوب ترین بازیکن جهان از سال ۲۰۰۶ در دستور کار این فدراسیون قرار گرفت. در دو سال اول هیچ بازیکنی از ایران در این فهرست حضور نداشت. اما از سال ۲۰۰۸ به بعد بازیکنانی مثل علیرضا نیکبخت واحدی، علی کریمی، کریم باقری، فرهاد مجیدی و مهدی مهدوی کیا در فهرست کاندیداها حضور داشتند که مجیدی در سال ۲۰۱۰ این عنوان را بدست آورد. سال گذشته علی کریمی و فرهاد مجیدی از ایران در این فهرست حضور داشتند که به دلیل تخلف کاربران ایرانی و آرا بیش از حدی که به این دو نفر داده شد، فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار نام این دو بازیکن را از فهرست خارج و آرای آنها را باطل کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391