برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمد احمدزاده: امسال سهمیه آسیا را می‌خواهیم

دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۷ — بی‌باک‌نیوز

سرمربی ملوان بندرانزلی می‌گوید تیمش برای کسب بهترین نتیجه تلاش خواهد کرد و مجموعه ملوان امیدوار به کسب سهمیه آسیایی است.

محمد احمدزاده

محمد احمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت جدا شدن از تیم ملوان و بازگشت دوباره به این تیم اظهار کرد: تمایلی به پرداختن به وقایع گذشته ندارم. من برای خود اصولی دارم و رفتارم در آن زمان نه برای حفظ موقعیت و منافع شخصی بلکه در جهت تاکید بر حفظ مکتب و هویت باشگاه ملوان بود و اگر به گذشته برگردیم قطعا همان تصمیم را خواهم گرفت.


وی ادامه داد: اما در این سه سال سکوت کردم و پس از این هم در جهت صلاح ملوان سکوت خواهم کرد زیرا همیشه معتقدم گذشت زمان سبب روشن شدن حقایق خواهد شد و خورشید هیچگاه برای همیشه پشت ابر پنهان نخواهد ماند.


وی درباره حرفه‌ای بودن برخوردهای صورت گرفته با تغییرات انجام شده روی نیمکت ملوان، گفت: همه اینها با اصالت مرتبط است. وقتی حفظ اصالت تیم و استفاده از کسانی که در گذشته برای این تیم زحمت کشیده‌اند، خواسته مردم است، مسئولان وادار می‌شوند که در همین جهت حرکت کنند. شاید در بازگشت من به ملوان اول خواست مردم، سپس آشنایی و نزدیکی به مجموعه تیم و در نهایت مسائل فنی مورد توجه قرار گرفته باشد.


احمدزاده درباره تغییرات نیمکت ملوان در ادامه لیگ افزود: با مقایسه شرایط اقتصادی و فنی فوتبالیست‌های حاضر با گذشته، حفظ حرمت همه پیشکسوتان و بزرگان ملوان که در گذشته فقط به جهت عشق و علاقه و بدون برخورداری از منافع مالی برای این تیم زحمت کشیده‌اند، بیش از پیش بر همه ما واجب است.


وی ادامه داد: با وجود احترام به نظرات مردم، همه نفرات کادر فنی قبلی در ادامه تیم را همراهی خواهند کرد و حتی تمایل داشتیم آقای پورغلامی هم در کنار ما باشند که متاسفانه این امر عملی نشد. در ادامه لیگ از مارتیک خاچاطوریان به عنوان دستیار اول استفاده خواهم کرد حتی شاید در صورت نیاز کسی به کادر اضافه شود اما حذف هیچکدام از افراد کادر فعلی را به صلاح نمی‌دانم.


وی در پاسخ به این سوال که آیا کسی به عنوان آنالیزور به تیم اضافه خواهد شد؟ تصریح کرد: آنالیزور، آمار و اطلاعات تیم حریف و آنچه در تیمم اتفاق افتاده را در اختیارم می‌گذارد اما من دنبال این موارد نیستم. در جلسه آنالیز ما، در مورد آمار بحث نمی‌شود اما اینکه بخواهیم از نظرات کارشناسی تعدادی از پیشکسوتان ملوان در حین و بعد از بازی، خارج از نیمکت، مشورت بگیریم چرا که نه. در مورد بدنساز هم همینطور است. بدنسازی ۷۰ درصد یک تیم است. من ۷۰ درصد اختیار و عاقبت تیمم را به چه کسی بدهم؟ خیلی باید به آن فرد اعتقاد داشته باشم که چنین کاری کنم. هرچند این امر باعث سنگین شدن وظایفم خواهد شد اما ترجیح می‌دهم این دو وظیفه مهم را به عهده شخص دیگری نگذارم.


احمدزاده درباره ساختار جدید باشگاه و ورود سرمایه بخش خصوصی گفت: من حتی قبل از بازگشت به ملوان هم در مصاحبه‌هایی اعلام کردم که از حمایت بخش خصوصی توانمند از تیم خوشحالم. به هر حال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در فوتبال منافعی دارد، ما نیز از ورود سرمایه به ملوان سود خواهیم برد. آنچه اهمیت دارد این است که با دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم تا هر دو طرف از این همکاری سود ببرند.


سرمربی ملوان بندرانزلی درباره افزایش دانش مربیگری خود در سال‌های دوری از ملوان بیان کرد: شاید از نظر عملی از فوتبال فاصله داشتم ولی از نظر فکری و تئوری هیچگاه از فوتبال فاصله نگرفتم. در این مدت فرصت‌هایی فراهم شد که ضمن حضور در کشورهای انگلیس و برزیل به ارتقای سطح اطلاعات خود کمک کنم اما اینکه آیا اینها تاثیر عملی بر سطح توان فنی من داشته یا نه، باید منتظر باشیم و ببینیم. امیدوارم که داشته باشد چون بین تئوری و عمل فاصله بسیار در عرصه مربیگری فوتبال وجود دارد.


وی در پاسخ به این سوال که با توجه به انتقادات موجود درباره رتبه‌های ملوان در دورانی که سرمربی این تیم بودید، چه ارزیابی از عملکرد فنی‌تان دارید؟ گفت: من هیچگاه ملوان را در شرایط مناسب در اختیار نداشتم. در آن زمان تیم فاقد تشکیلات بود و به شدت از نظر امکانات و مهره در تنگنا بودیم. مسائل فراوانی هم بود که باعث می‌شد به صورت ناخواسته وقت و توان ذهنی بسیاری برای حل این مشکلات صرف شود. در کل معتقدم پتانسیل آن تیم‌ها از نظر من در همان حدود بقا در لیگ بود. البته شاید مربی دیگری می‌توانست در آن شرایط نتایج بهتری هم کسب کند. در آخرین سال حضورم نیز به عنوان تنها سالی که دغدغه‌های کمتری وجود داشت هم با بازیها و نتایج قابل قبول در حالی که در رتبه نهم لیگ حضور داشتیم از تیم کنار رفتم اما در تیم امسال نه دغدغه باشگاه را دارم و نه مسائل مالی و نه مهره بنابراین می‌شود انتظار داشت که با گذشت زمان نتایج بهتری بگیریم و می‌خواهم که هواداران از من انتظار داشته باشند و اصلا دنبال کم کردن فشار نیستم.


احمدزاده درباره پتانسیل تیم فعلی تصریح کرد: این تیم پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند تاکتیک‌های متفاوتی را در زمین پیاده کند بنابراین ما در پی کسب رتبه‌ای آبرومند هستیم. این پتانسیل، کسب رتبه‌ای بین اول تا هفتم است بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه تلاش خواهیم کرد و امیدوار به کسب سهمیه آسیایی هستیم. در این راه خواسته‌های خود را به بازیکنان انتقال خواهیم داد و از آنان خواهیم خواست برای کسب رتبه‌های بالا و سهمیه آسیا تلاش کنند. البته در این مقوله توانایی‌های فنی کادر فنی و بازی گرفتن از بازیکنان هم اهمیت به سزایی خواهد داشت.


وی ادامه داد: خوشبختانه حدود دو هفته لیگ تعطیل است که می‌تواند برای آشنایی با شرایط تیم و ارتقای وضعیت فیزیکی و بدنی بازیکنان برای رسیدن به اهداف بزرگتر به ما کمک کند. در این فاصله ما باید داشته‌های خود از نظر بازیکن را بررسی کنیم و در صورت وجود خلاءهایی در تیم، بازیکنان جوان‌مان را مورد توجه ویژه قرار دهیم و تنها در صورتی که نیازمان از داخل مجموعه فعلی تیم برطرف نشد به دنبال اضافه کردن بازیکن باشیم.


سرمربی تیم ملوان بندرانزلی اضافه کرد: فکر می‌کنم ما نیاز به یک بازی‌ساز و پاسور داریم زیرا این تیم فقط با یک بازی‌ساز بازی می‌کند و بستن تیمی که اینگونه بازی می‌کند سخت نیست. البته ما هادی عزیزی را هم داریم که می‌تواند خیلی بیشتر از اینها به ما کمک کند اما برای گرفتن سهمیه به دو یا چند بازیکن موثر در هر پست نیاز داریم.


وی افزود: باید به این مطلب اشاره کنم که دارایی تیم ما از نظر بازیکن همین است و همه باید سعی کنیم بهترین استفاده را از این دارایی داشته باشیم. بطور مثال همه ما از جمله هواداران و سکوها باید بپذیریم که اشتباهات بازیکن جوان ممکن است بیشتر باشد اما تنها با حمایت سکوها و چشم پوشی از اشتباهات آنهاست که می‌توان به آینده این بازیکن‌ها و تیم امیدوار بود.


احمدزاده ادامه داد: متاسفانه بعضی از واکنش‌ها باعث کاهش کیفیت فنی تعدادی از بازیکن‌های ما شده است. ما باید بازیکن‌مان را بشناسیم و تفاوت روحیات آنها را درک کنیم. ممکن است برای پیشرفت بازیکنی نیاز باشد که حتی به شدت از وی انتقاد کنیم اما در مقابل بازیکنی هم داریم که برای بهتر شدن باید مورد تشویق یا حداقل حمایت قرار بگیرد. در این مورد شما باید روحیات بازیکنان را بشناسید و به آنها کمک کنید. چه اشکالی دارد اگر یک بازیکن حتی در چند بازی بد بوده اما شما با روحیاتش آشنا هستید و می‌دانید با حمایت می‌تواند به شرایط خوبش برگردد، بروید و با همان بازیکن مصاحبه کنید؟! تماشاگر همان بازیکن را تشویق کند هرچند که عملکرد خوبی از او در چند بازی ندیده باشد.


سرمربی ملوان بندر انزلی درباره تاثیر سکوها بر عملکرد فنی تیم خاطرنشان کرد: نگاه بازیکن درون زمین همیشه به تماشاگر خودی است و وجود هرگونه حاشیه روی سکوها تمرکز درون زمین را از بین می‌برد. همانطور که تماشاگر می‌تواند به گرم شدن یک مسابقه کمک کند می‌تواند موجب سردی یک مسابقه هم بشود. اگر در مسابقه‌ای هواداران ما به جای پاسخگویی به تماشاگران حریف با اعتماد به کادر فنی و بازیکنان خودی فقط به تشویق تیم خودمان بپردازند به احتمال بسیار بالایی نتیجه بازی هم به سود ما خواهد بود. ضمن اینکه با این کار وجهه مجموعه ملوان که تنها به دنبال جو سالم و رقابت ورزشی است، نزد اهالی فوتبال بالاتر از پیش خواهد شد. همانطور که در بازی با تراکتور در این فصل اتفاق افتاد آیا بد بود که این همه از هواداران ملوان تعریف شد و حتی از سوی کمیته انضباطی مورد تقدیر قرار گرفت .


احمدزاده درباره پیروزی در دیدار برابر مس کرمان گفت: واقعیت این است که تنها دو جلسه وقت برای تمرین با تیم را داشتم و بیشتر به صحبت با بازیکنان و آماده کردنشان برای این بازی پرداختم.


وی ادامه داد: ما برای این بازی نسبت به بازی‌های قبل یک مهاجم کم کردیم و یک هافبک اضافه کردیم یعنی ۲-۴-۴ بازی را شروع کردیم اما در اواخر بازی و پس از گل مس کرمان برای بستن دفاع‌های کناری حریف به ۴-۳-۳ تغییر سیستم دادیم.


وی افزود: پیش از بازی با یادآوری اهمیت شوت به دروازه از بازیکنان خواستم که نزدیکتر به دروازه حریف بازی کنند و برای خود فرصت شوت‌زنی فراهم کنند. بطور مثال از حدود دقیقه ?? جای مازیار زارع و سعید یوسف‌زاده را عوض کردیم تا مازیار نزدیکتر به دروازه حریف باشد و از قدرت شوت‌زنی‌اش استفاده کند که خوشبختانه این اتفاق هم افتاد. برای اینکه شوت به سمت دروازه را زیاد کنیم باید بازیکنان بیشتری پشت سر مهاجم بازی کنند تا موقعیت شوت‌زنی فراهم شود. ما در بازی با مس سه بازیکن پشت سر دو مهاجم‌مان داشتیم.


احمدزاده درباره تعویض‌هایش هم در این بازی گفت: در مورد تعویض‌ها باید بگویم با اینکه جلو بودیم اما با آوردن بازیکن مهاجم (نزهتی) خواستیم هم به تیم حریف و هم به تیم خودمان این پیام را منتقل کنیم که تیم ما به دنبال دفاع کردن نیست. بطور مثال با اینکه بادامکی وظایف دفاعی را بهتر انجام می‌داد اما با آوردن پویا که یک بازیکن سرعتی است سعی کردیم از فشار دفاع حریف به تیم‌مان جلوگیری کنیم، همینطور با به زمین فرستادن محمد حیدری. از زمانی که مهران جعفری هم به بازی آمد تیم حریف عملا نتوانست کاری انجام دهد. خوشبختانه در دقایق پایانی این بازی توانستیم بدون زیر توپ زدن و زیر فشار قرار گرفتن، بصورت منطقی از پیروزی با ارزش خارج از خانه دفاع کنیم و خوشبختانه بازیکنان بدون استرس وظایف شان را به خوبی انجام دادند.


وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد آزمایش عزیز معبودی یا بازیکنان جوان تیم در پست دفاع راست چیست؟ گفت: در این فکر هستم که چنین کاری انجام دهم اما باید توجه داشت با چند جلسه تمرین بازیکن نمی‌تواند در یک پست جدید جا بیفتد. در تعطیلات پیش رو بیشتر روی این ایده کار می‌کنیم. ضمن اینکه اشاره کنم بابک در بازی با مس عملکرد خوبی داشت.


سرمربی ملوان بندرانزلی درباره حضور همزمان علی رمضانی و جواد شیرزاد در سمت چپ گفت: با توجه به حضور پژمان نوری و سهیل رحمانی در این منطقه ترافیک بازیکن داریم اما می‌شود به این مطلب هم فکر کرد. هر دو این بازیکن‌ها قابلیت‌های خوبی مثل اضافه شدن در زمان حمله دارند. فکر می‌کنم می‌شود از علی رمضانی جلوتر از جواد شیرزاد بازی گرفت. در هر صورت راجع به این موضوع فکر خواهم کرد و پیشنهاد خوبی اس .


وی در پاسخ به این سوال که در زمان حضورتان در دوره گذشته از محمد حیدری به عنوان مهاجم نوک استفاده می‌کردید که اتفاقا عملکرد خوبی هم داشت اما در این چند ساله از محمد در این پست استفاده نشد، گفت: محمد حیدری پتانسیل زیادی برای بازی در پست مهاجم نوک دارد اما خواست خود بازیکن شرط اول حضور در ترکیب تیم است. محمد باید بیشتر تلاش کند. هر مربی دوست دارد بهترین بازیکنش را در زمین قرار دهد.


سرمربی ملوان درباره استفاده همزمان بازی پویا نزهتی و جلال رافخایی با توجه به نزدیک بودن سبک آنها گفت: مهاجمهای فعلی ما ( جلال رافخایی و مهرداد اولادی ) مکمل خوبی برای هم هستند مثلا سرعت، شوت و ضربات سر و قرار گرفتن در موقعیت جلال بهتر از مهرداد است اما حرکات بدون توپ، حرکت لب خط، حفظ توپ و خطا گرفتن از حریف مهرداد بهتر از جلال است. اما پست پویا سنتر فوروارد نیست و مثلا می‌تواند در هافبک راست بازی کند. اینکه چرا امسال پویا نتوانسته قابلیت سالهای گذشته خود را به ظهور برساند نیازمند بررسی بیشتر است.


احمدزاده همچنین در پاسخ به این سوال که مدتهاست در تیم ملوان به صورت مناسب از ضربات ایستگاهی و شروع مجددها استفاده نمی‌شود اما در مقابل از این ناحیه زیاد ضربه خورده‌اید با وجود اهمیت بالای این تاکتیک در فوتبال روز دنیا نظر شما چیست؟ گفت: متاسفانه این ضعف در تیم ما وجود دارد اما برطرف کردن آن زمان بر است و ان شاالله روی آن کار خواهیم کرد.


سرمربی ملوان در پایان با بیان اینکه برای حمایت از تیم، تنها تشویق کافی نیست بلکه نیاز به انتقاد و گوشزد کردن نقاط ضعف نیز هست، خاطرنشان کرد: من همیشه از شنیدن انتقادات فنی هواداران فوتبال فهم ملوان استقبال می‌کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391