برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انصاری فرد :نیمکت نشینی من در پرسپولیس اصلا فنی نیست،راه رفتن کریمی هم برای هر تیمی نعمت است

چهارشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۵ — گل

خوشحالی نمی کنم چون از فرد بزرگی درباشگاه پرسپولیس خیلی دلخورم، اما از این اخلاق‌ها ندارم که جو تیمم را به هم بریزم.

کریم انصاری فرد

به نقل از زندگی بالاخره سکوت چند ماهه خود را شکست , از پرسپولیس و تیم ملی حرف زد. انصاری فرد در مقابل شایعه هایی که در این چند وقت اخیر برای او ساخته اند از خود دفاع می کند. البته کریم از علی کریمی هم حمایت می‌کند و معتقد است اگر او حرفی می زند از سر دلسوزی است. کریم انصاری فرد در گفت و گویی که با زندگی دارد، به نقدهایی که به او شده پاسخ می دهد و پرده از بعضی اتفاق‌ها بر می‌دارد.

*از بازی با سایپا شروع کن،‌ دیداری که می توانستید برنده میدان باشید.

واقعا بدشانسی آوردیم. اگر پنالتی گل می‌شد برنده بازی می شدیم. اگر پولادی پشت توپ قرار گرفت چون بازیکن مستعدی است و می توانست توپ را تبدیل به گل کند. فقط بدشانسی آوردیم که پنالتی پولادی گل نشد و نتوانستیم بازی را ببریم.

*در طول بازی تماشاگران پرسپولیس خیلی تو را تشویق می کردند، فکر می کنی چرا این اتفاق افتاد؟

آنها نسبت به من لطف دارند. به عشق هواداران به پرسپولیس آمده ام. اول فصل هم گفتم دو سه سال بود می خواستم پرسپولیسی شوم اما هر سال تنها به دلایلی این اتفاق نیفتاد. در بازی با سایپا هم آنها به من لطف داشتند اما اینکه من در طول هشت بازی اخیر چیزی حدود صد دقیقه بازی می کنم ربطی به مسائل فنی ندارد . احساس می کنم نیمکت نشینی من غیر فنی است. من بازیکنی نبودم که شانسی فوتبالیست شده باشم. در این شش سال اخیر حداقل چهار سال خوب را پشت سر گذاشته ام. همه ساله در کورس آقای گلی بودم. اینکه می گویند روی من فشار زیاد است را قبول ندارم. من با تیم ملی جلوی صد هزار تماشاگر هم بازی کرده ام و تجربه حضور در بازی های بزرگ را داشته ام. به نظر خودم اینکه روی نیمکت می نشینم اصلا فنی نیست و ربطی به وضعیت فنی من ندارد.

*پس به چه چیزی ربط دارد؟

نمی دانم. ولی از یک فرد بزرگی در باشگاه پرسپولیس خیلی دلخورم. بازیکنی نیستم که مشکل ساز شوم و جو تیم را به هم بریزم. همه مرا می شناسند و اخلاق مرا می دانند. از این بزرگ پرسپولیس بیش از آن که خودش بداند ناراحتم. من هم مثل تمام انسان‌ها دلخور می شوم. شاید به خاطر همین دلخوری روبروی سایپا گل هم می زدم خوشحالی نمی کردم. ضمن اینکه باز هم می گویم به خاطر همین دلخوری و ضمن احترام به تماشاگران متعصب پرسپولیس، فعلا گل بزنم شادی نمی کنم.

*چرا نمی گویی از دست چه کسی ناراحتی؟

دوست ندارم از کسی اسم ببرم. فقط دست تک تک هواداران پرسپولیس که برای من سنگ تمام گذاشتند را می بوسم و از آنها عذر خواهی می کنم. فکر می کنم آنها هم احساس کرده اند مشکل من فنی نیست. آنها هم وقتی می بینند در هفت بازی آخر کمی بیشتر از صد دقیقه بازی کرده ام انتظار گلزنی از من ندارند. من باشگاهم را عوض کردم و نیاز به زمان دارم تا راه بیفتم. پرسپولیس را نگاه کنید. هر کسی بازی می‌کند یک نیمه هست و دوباره می‌رود تا پنج - شش بازی بعد.

*مشکل پرسپولیس چیست؟

من کاری به این چیزها ندارم. اضافه بر سازمان تمرین می کنم و در تمرینات گروهی هم شرکت می کنم. در هفته های اخیر گفتند کریم انصاری فر و علی کریمی تیم را به هم ریخته اند. اگر علی آقا حرفی می زند دلش به حال تیم می سوزد. کسی دلش نمی خواهد پرسپولیس ببازد اما تمام ما بازیکنان تحت فشار هستیم. من شاگرد خیلی از مربیان بوده ام. از نونهالان تا الان. اما بروید و از آنها پرس و جو کنید. ببینید آیا یک مورد انضباطی داشته ام؟ از وقتی به پرسپولیس آمده‌ام هر روز یک انگی به من می چسبانند.

*به خاطر همین موضوع بود که تو و علی کریمی دو بازی در لیست هجده نفره قرار نگرفتید؟

این طور می گفتند؛ ولی بروید از مسئولان بپرسید. من چند ماهی نیست که به پرسپولیس آمده ام اما می‌گویند جو تیم را به هم ریخته اند. پرسپولیس بزرگ است،‌ انصاری فرد‌ها می آیند و می روند. اما پرسپولیس بزرگ می ماند. من و هیچ بازیکنی نمی توانیم جو پرسپولیس را به هم بریزیم. اصلا همه مرا می شناسند. چنین اخلاقی ندارم که برای تیم تشنج ایجاد کنم. با اینکه این همه حرف و حدیث برایم به وجود آمد به کسی حرفی نزدم. الان هم چون ناراحتم دارم با سایت زندگی حرف می زنم. ناراحتی ام را نه در تیم بروز دادم و نه هیچ جای دیگری. امیدوارم پرسپولیس با بازگشت کریمی به روزهای اوج برگردد.

*از علی کریمی حرف زدی. آیا غیبت او در ترکیب پرسپولیس تاثیر گذار است؟

صد در صد. همه بازیکنان بزرگ ایران دوست دارند کنار کریمی بازی کنند. با احترام به تمام فوتبالیست های ایران باید بگویم راه رفتن علی کریمی برای هر تیمی یک نعمت است. فوتبال ایران باید به خودش افتخار کند که جادوگر فوتبال آسیا را در اختیار دارد. علی آقا سال‌ها برای این مملکت افتخار آفریده. وقتی هم ل‍ژیونر بوده بارها اسم کشور عزیز ما، ایران را بزرگ کرده است. من در جریان ریز قضایا نیستم اما اگر یک حرف و حدیثی هم به وجود آمده، مطمئن باشید کریمی به نفع باشگاه حرف زده، به نفع تیمی که از صمیم قلب دوستش دارد.

*ولی می گویند صحبت های او برای تیم حاشیه ساز می شود.

ببینید هیچ کسی دوست ندارد تیمش ببازد. کریمی یک وزنه است که امیدوارم با درایت سردار رویانیان مشکل او برطرف شود و به ترکیب پرسپولیس برگردد. ما روز به روز همدل تر و یکپارچه تر می شویم تا پرسپولیس را به موفقیت برسانیم.

*شما به عنوان بازیکن، درخواستی برای بازگشت کریمی دادید؟

درخواست که دادیم ولی فعلا ژوزه قبول نکرده. هر روز یک بار و درست وقتی که مربیان قبل از تمرین صحبت می کنند درباره بازگشت کریمی درخواست می دهیم اما فعلا که موافقت نشده است. همه بچه‌ها دوست دارند کریمی به پرسپولیس برگردد. امیدوارم این اتفاق بیفتد و تیم ما یکپارچه تر از همیشه شود. آن وقت است که دیگر هیچ تیمی نمی تواند جلوی ما ایستادگی کند.

* به تیم ملی هم دعوت شدی

خدا را شکر توانستم این بار هم نظر کروش را جلب کنم. نمی شود با یک یا دو بازی یک بازیکن را کنار گذاشت و درباره عملکردش نظر داد. در این چند ساله عملکرد من مشخص است و امیدوارم بتوانم جواب اعتماد کروش را بدهم و بتوانم برای تیم ملی مثمر ثمر باشم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391