برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آشتیانی: بازیکنان ایران فراتر از حد انتظار ظاهر شدند،نباید مغرور شویم

چهارشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۹ — برنا

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: دوندگی بی‌امان و ارایه بازی تخریبی از سوی بازیکنان ایران سبب شد تا کره‌ای‌ها کارشان سخت شود و آنها دست خالی به کشورشان بازگردند.

ابراهیم آشتیانی

ابراهیم آشتیانی پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره بازی ایران و کره جنوبی به خبرنگار ورزشی برنا گفت: در این مسابقه ایران نسبت به بازی های قبلی اش متفاوت بود و به نظرم فراتر از حد انتظار ظاهر شد. تیم کره در سرعت تیمی و انفرادی ماهر است و برای این که جلوی حربه آنها گرفته می‌شد، بازیکنان باید بیشتر می‌دویدند و فضا را در اختیار آنها قرار نمی‌دادند که خوشبختانه این اتفاق افتاد. دوندگی بی امان و ارایه بازی تخریبی از سوی بازیکنان ایران سبب شد تا کره‌ای‌ها کارشان سخت شود. مالکیت بازیکنان کره بیشتر از ما بود اما بازی فیزیکی ملی پوشان سبب شد تا از این بابت شرایط بهتری پیدا کنیم. کره‌ای‌ها در جام جهانی گذشته میانگین دوازده کیلومتر دویدن را از خودشان به جای گذاشته بودند و حتی از خیلی از تیم‌های اروپایی هم وضعیت مناسب‌تری داشتند؛ درحالی که میانگین دویدن بازیکنان ایران در مسابقات هشت کیلومتر است و بچه‌ها توانستند با تلاش بیشتر این خلا چهار کیلومتری را پر کنند و خوشبختانه سه امتیاز شیرین را گرفتیم اما نباید مغرور شویم.

وی ادامه داد: بازیکنان ایران در یارگیری و سانتر از جناحین مشکل دارند و همین مساله در بازی با کره دردسرساز شده بود. در نیمه نخست توپ دو بار به تیر دروازه مان خورد و اگر خوش شانس نبودیم، گل می‌خوردیم. در بازی با لبنان نیز به همین شکل غافلگیر شدیم و باید این ضعف بزرگ از سوی کادر فنی برطرف شود تا در مسابقات آینده به این راحتی فرصت‌های گلزنی را در اختیارشان نگذاریم. از این که کره و ژاپن از ما جلوتر هستند، تردیدی نیست اما باید با دوندگی و بازی فیزیکی این ضعف‌ها را بپوشانیم.

آشتیانی درباره اخراج مسعود شجاعی نیز اظهار داشت: شجاعی از ابتدای بازی عصبی بود و به جای این که به فوتبال فکر کند، به مسایل حاشیه‌ای داخل زمین توجه می‌کرد. نمی‌دانم چرا کی روش او را تعویض نکرد و بازیکنی که یک اخطار دارد و عصبی بازی می‌کند، پتانسیل اخراج شدن را دارد که همین اتفاق نیز افتاد. اخراج شجاعی باعث شد تا بازیکنان انگیزه شان بیشتر شود و این خصلت یک تیم ۱۰نفره است که برای جبران یک یار کمتر، تلاش مضاعفی انجام بدهد.

وی در مورد عملکرد رضا قوچان نژاد تصریح کرد: قوچان نژاد عالی بود و معلوم است که از کودکی به خوبی فوتبال را در اروپا آموزش دیده است و خوشحالم حضور موثری داشت. در دویدن، پرس کردن مدافعان حریف و درگیر شدن خیلی خوب کار کرد و چند موقعیت هم برای خودش فراهم کرد. اگر قوچان نژاد و اشکان دژاگه این چنین مدافعان حریف را خود مشغول نمی‌کردند، آنها به جلو می‌آمدند و کارمان دشوار می‌شد. کی روش باید چند بازیکن جوان دیگر هم به تیم تزریق کند تا میانگین سنی تیم ملی کاهش پیدا کند.

پیشکسوت فوتبال درباره حضور پرشور تماشاگران گفت: عملکرد تماشاگران کمتر از بازیکنان نبود و تا آخرین لحظه دست از تشویق برنداشتند و اگر حمایت آنها نبود، شاید این نتیجه رقم نمی‌خورد. فشار هواداران سبب شد تا بازیکنان کره در چندین صحنه دستپاچه شوند و توپ‌هایشان لو برود. امیدوارم در بازی‌های آینده نیز به همین شکل حمایت کنند و به آنها خسته نباشید و آفرین می‌گویم.

آشتیانی در پایان گفت: هنوز راه زیادی تا صعود به جام جهانی داریم و باید بدانیم که در دور برگشت دو بازی میهمان هستیم و همین مساله می‌تواند کار را پیچیده کند. در بازی ماه آینده برابر ازبکستان نیز باید پیروز شویم تا امیدمان بیشتر شود. در دور برگشت باید با قطر و کره بیرون از خانه بازی کنیم و میزبان لبنان نیز هستیم. اگر می‌خواهیم صعود کنیم باید در یک بازی خارج از خانه نیز پیروز شویم تا راهی برزیل شویم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391