برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دادکان: برای حمایت از تیم ملی به ورزشگاه می‌روم

شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۶ — ایسنا

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید مجلس نباید از انتخابات کمیته ملی المپیک که می‌تواند سرمنشا اختلافات آتی در ورزش باشد، غفلت کند.

محمد دادکان

دکتر محمد دادکان درباره اختلاف‌هایی که میان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در مورد انتخابات پیش روی این کمیته به وجود آمده اظهار کرد: متاسفانه دعواهایی که شکل گرفته برای بقای ورزش و سربلندی نام ایران نیست و تنها دو طرف برای بقای خود تلاش می‌کنند اما من می‌خواهم این را بگویم که کدام یک از دو طرف دعوا مقبولیت اجتماعی و ورزشی دارند که بعد از تغییر دولت در پست‌شان بمانند. می‌خواهم آنها بدانند که با توجه به عدم مقبولیت در آینده کسی به آنها پیشنهاد همکاری نخواهد داد.

وی افزود: من از مجلس می‌خواهم که تنها تمام ذهنش را درگیر استیضاح وزیر ورزش نکند. استیضاح حق قانونی مجلس است اما از آن طرف فراکسیون ورزش مجلس و تمامی نماینده‌های مجلس باید درباره برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک حساس باشند. به اعتقاد من مجلس باید شرایطی را فراهم کند که از برگزاری انتخابات در موعد مقرر جلوگیری به عمل بیاید و بعد از انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن تکلیف دولت، این انتخابات برگزار شود.

دادکان با اشاره به دعواهای سیاسی که میان روسای سازمان تربیت بدنی و روسای کمیته ملی المپیک در تمامی این سال‌ها وجود داشته است نیز گفت: به اعتقاد من جایگاه ریاست کمیته ملی المپیک باید به یکی از قهرمانان المپیک برسد. باید المپین‌ها و قهرمان‌های ما که سابقه کار اجرایی دارند کنار هم بنشینند و سه نفر را برای حضور در مجمع معرفی کنند و از میان این افراد یک نفر به عنوان رییس کمیته ملی المپیک انتخاب شود و یک نفر به عنوان دبیرکل چرا که این جایگاهی است که باید به این قهرمان‌ها برسد.

وی ادامه داد: اگر انتخابات کمیته ملی المپیک در سر موعد مقرر برگزار شود، با پایان انتخابات ریاست جمهوری این اختلافات است که در ورزش دوباره رقم می‌خورد. مجلس باید این موضوع را مد نظر قرار دهد و شرایط را برای برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک بعد از انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند چرا که این مسئله تنها راه نجات ورزش از اختلافات آتی است.

رییس سابق فدراسیون فوتبال با اشاره به برکناری برخی از روسای فدراسیون‌ها گفت: تلاش‌هایی که برخی آقایان برای حفظ روسای فدراسیون‌ها کرده‌اند تنها ظاهر قضیه است چرا که آن‌ها می‌خواهند با این کار شرایط را برای ماندن خودشان فراهم کنند در حالی که نه آن‌ها و نه طرف مقابل‌شان هیچ کدام وجاهت اجتماعی و ورزشی ندارند. بعد از المپیک و نتایجی که ورزشکاران گرفتند کدام یک از جامعه ورزش به این آقایان تبریک گفت. چرا که ورزشی‌ها می‌دانند نتایجی که کسب شد کمترین ارتباط را با آنها داشته است.

دادکان در پاسخ به این سوال که اختلافی که بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد شده سابقه‌دار است و بین روسای سازمان‌های تربیت بدنی و روسای کمیته ملی المپیک قبلی اتفاق افتاده است گفت: نمی‌گویم جایگاه هاشمی طبا و مهرعلیزاده ورزش بوده است اما آن‌ها مدیرانی قوی بودند و توانستند برای خود به وجاهتی برسند اما متاسفانه این افراد را هم برنتافتند و برکنارشان کردند.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا با اشاره به بازی حساس تیم ملی برابر کره جنوبی گفت: به اعتقاد من باید از تیم ملی حمایت کرد چرا که شرایط ویژه‌ای حکمفرماست. باید از تیم ملی حمایت کنیم. آلترناتیوی برای کی‌روش وجود ندارد و او باید همچنان در پستش باقی بماند. من خودم سالیان سال است که به ورزشگاه نرفته‌ام اما تلاش می‌کنم با تغییر برنامه‌ی کلاس دانشگاهم بتوانم سه‌شنبه آینده به ورزشگاه بیایم و در روزی ملی از تیم ملی در دیدار برابر کره جنوبی حمایت کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391