برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دایی: ویسی زورش نمی‌رسد،جوسازی می‌کند

پنجشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۱۴ — افکارنیوز

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در واکنش به اظهارات عبدالله ویسی گفت: او در زمین زورش به ما نمی‌رسد از بیرون جوسازی می‌کند.

علی دایی

به نقل از فارس، علی دایی پس از پیروزی مقابل پیکان با نتیجه یک بر صفر در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: در بازی حساس مقابل تیم پیکان در هر دو نیمه با توجه به مالکیت توپ و خطراتی که روی دروازه پیکان ایجاد کردیم برتر بودیم و به نظر من مستحق پیروزی در این بازی راه‌آهن بود.

وی افزود: ما در خط دفاعی نیز بسیار خوب و عالی کار کردیم تا حدی که در طول نود دقیقه حریف فقط یک موقعیت روی دروازه ما خلق کرد. خوشبختانه با این پیروزی به بالانشینان جدول لیگ برتر چسبیدیم و حالا منتظر بازی‌های بعدی هستیم.

سر مربی راه‌آهن در باره کیفیت پایین زمین اکباتان نیز گفت: به خاطر همکاری با فوتبال ملی زمین راه‌آهن را در اختیار مسابقات نوجوانان آسیا گذاشتیم تا خدمتی را به فوتبال کرده باشیم اما شرایط را خودتان دیدید که چطور بود. خوشبختانه ۱۸ روز لیگ برتر تعطیل شد و انشاءالله مسوولان باشگاه سعی خواهند کرد تا زمین اکباتان را ترمیم کنند.

دایی درباره میدان دادن به جوانان نیز تاکید کرد: در بازی امروز ما بازیکنی به نام امید عظیمی را به داخل زمین فرستادیم چون دنبال تعویض تاکتیکی بودیم. این بازیکن و خیلی از جوانان ما بسیار آینده‌دار هستند و با عشق و علاقه در کنار باتجربه‌ها کار می‌کنند همیشه هر بازیکنی که در تمرین خودش را به من ثابت کند کمترین کار را در قبال او انجام خواهم داد و مزدش را با حضور در بازی‌های رسمی به او می‌دهم.

امروز عظیمی با ۲۰ سال سن اولین بازی خود را لیگ برتر انجام داد.

وی با انتقاد از تعطیلی بیست روزه لیگ برتر نیز خاطرنشان کرد: در این باره حرفی نمی‌زنم چون باید همه چیز را به خاطر تیم ملی قبول کنیم. اما هیچ سالی به اندازه امسال لیگ ما تعطیلی نداشته است. ما می‌خواهیم بازی کنیم و هماهنگی لازم به دست آوریم و به نتیجه برسیم که لیگ تعطیل می‌شود. با این تعطیلات هدف این است که به جام جهانی برویم. امیدوارم حداقل این اتفاق بیفتد اگر لیگ عقب می‌افتد حداقل تیم ملی ما جام جهانی برود. این آرزوی قلبی همه ماست اما اگر خدای ناکرده تیم ملی جام جهانی نرود ما در لیگ هم ضربه خورده‌ایم چون با تعطیلی مداوم کیفیت بازی‌ها نیز پائین می‌آید.

دایی در مورد خطر تعلیق ورزش ایران نیز یادآور شد: من نظر خاصی در این موضوع ندارم باید همه چیز را از مسئولان بپرسید که همیشه از جواب دادن خیلی از مسائل شانه خالی می‌کنند و به مردم جواب نمی‌دهند. الان نه تنها ورزش بلکه خیلی ازجاهای دیگر پاسخگوی هیچ مسئله‌ای نیست تا دلمان خوش باشد حرف‌ها را می‌شنوند.

وی افزود: الان وضعیت اقتصادی مردم را می‌بینید امیدوارم فردی باشد که پاسخگوی مسائل باشد. به قول میاچ کمک مربی راه‌آهن همیشه می‌گوید ایرانی‌ها حرفشان این است که ان‌شاءالله ما باید منتظر اتفاق بزرگ و یا معجزه باشیم تا جواب‌های بی‌پاسخ خود را از خیلی از مسئولین بگیریم.

دایی در مورد اخراج میاچ نیز یادآور شد: موقعی که ناظر بازی در چند صحنه اعلام می‌کند داور روی خطا چشم‌پوشی کرده شما چه توقعی دارید؟ در صحنه‌ای بهادر عبدی مالک توپ بود و بازیکن حریف روی او خطا کرد سپس خطای بازیکن ما را گرفت. بازیکنان پیکان اوت‌هایی را می‌انداختند که واقعا خنده‌دار بود و فقط دست‌شان را بالا می‌بردند اما داور بی‌خیال همه چیز بود.

وی افزود: مشکل‌ها در فوتبال ما از اینجاها پیدا می‌شود برخی‌ها خیال کردند فوتبال بدمینتون است. می‌گویند نباید بازیکنان برخورد کنند. اگر این خطاها را در فوتبال ما انجام می‌شود نگیریم فردا یا پس‌فردا در AFC و در مسابقات رسمی به مشکل برمی‌خوریم. داوران ما باید دقت خود را بیشتر کنند اما به نظر می‌رسد دیوار کوتاه‌تر از راه‌آهن پیدا نکردند. میاچ را مثل آب خوردن اخراج کردند اما به مربی حریف که وسط زمین قدم می‌زد کاری نداشتند.

دایی با حمله به کمیته انضباطی در ادامه صحبت‌هایش گفت: برخی اوقات کمیته انضباطی کارها و تهدید‌های خنده‌داری می‌کند دو مربی تیم من که از روی سکوها بازی‌های ما را دنبال می‌کردند به آنها تذکر و اخطار داده شده که اگر کار خود را دنبال کنند محروم می‌شوند. واقعا این نکته جالب نیست!

وی افزود: مگر می‌شود مربی روی سکو را تهدید کنند. این اتفاقات به نظر من برخی اوقات در فوتبال ما می‌افتد و باز هم می‌گویم که دلیلش این است که دیوار کوتاه‌‌تر از ما پیدا نکردند. اصلا سوال من این است چرا همیشه به راه‌آهن گیر می‌دهند نه به کسان دیگر. اگر هم اعتراض می‌کنیم هزار حرف و حدیث درست می‌کنند.

دایی ادامه داد:‌من از همه شما می‌خواهم فیلم بازی امروز را تماشا کنید یک پنالتی صددرصد روی آشوبی گرفته نشد. آیا بچه‌های من حتی در شرایطی که داور دو قدم با صحنه فاصله داشت حرفی زدند. من آنها را آرام کردم اما باید این را دانست که ما اعصاب فولادی نداریم دو بازی ما به تعویق افتاده است. ساک‌مان همیشه روی کول‌مان است یک روز ما را به کمپ تیم ملی راه می‌دهند و یک روز می‌گویند ببخشید نمی‌شود.

دایی ادامه داد: یک روز به ما می‌گویند در شرایطی که زمین‌مان را به فوتبال ایران داده‌ایم در زمین شماره یک کمپ تیم‌های ملی تمرین کنید و یک روز می‌گویند زمین شماره دو بروید حتی یک روز هم می‌گویند ببخشید زمین نداریم به شما بدهیم اگر حرفی بزنیم می‌گویند دایی فقط اعتراض می‌کند.

سرمربی راه‌آهن همچنین در پاسخ به یکی از خبرنگاران که آیا داوری ما همراه با فوتبال کشورمان پیشرفتی داشته یا خیر نیز یادآور شد: من از شما می‌پرسم آیا در فوتبال ما و داوری پیشرفتی شده؟ وقتی که نتیجه برد برای تیم‌های ملی ما اتفاق می‌افتد همه می‌آیند مصاحبه می‌کنند و پاداش می‌دهند. در حالی که وقتی که بازنده‌ایم هیچ خبری و جوابی نیست. داوری ما هم مثل فوتبالمان است. ما باید بدانیم هر کس باید در محدوده خود حرف بزند. در فوتبال ما در کل پیشرفتی نبوده که داوری ما شامل آن شود. اما من همین‌جا در میان صحبت‌هایم به تیم ملی نوجوانان خسته نباشید می‌گویم و به آنها این حرف را می‌زنم که فوتبال همین است ناامید هرگز نباشید چون آینده مال شماست و باید در جام جهانی نتیجه بگیرید.

دایی در خصوص اظهارات ویسی مبنی بر اینکه دایی در هر بازی اعتراض می‌کند تا شرایطش خوب باشد نیز تاکید کرد: این حرف‌های آقای ویسی قبل از بازی زده شده است. ایشان در زمین زورشان به ما نمی‌رسد از بیرون جوسازی می‌کند. اگر دایی داد می‌زند این حرف را هم بزنید که دایی چند بار نیمکت را آرام می‌کند. ما باید الفبای فوتبال را بدانیم و سپس اظهار نظر کنیم. مثلا باز هم تکرار می‌کنم اوت دستی که امروز پیکانی‌ها انداختند در هیچ کجای دنیا انداخته نمی‌شود. تیم آقای ویسی در بازی امروز آیا یک موقعیت داشت؟ یک سانتر از جناحین شد و مهاجم حریف توپ را از بالای دروازه با سر به بیرون زد. نباید دنبال جوسازی باشیم و بگوییم دایی داد و فریاد می‌کند پنالتی ما را نگرفتند اما ما نتوانستیم کاری بکنیم.

سرمربی راه‌آهن در پاسخ به سوال دیگری که با توجه به اینکه نتایج شما معادلات را در فوتبال ایران به هم زده نیز گفت: من اگر به تیمم ایمان نداشته باشم هرگز این ریسک را نمی‌کردم که ۵ روز مانده به مسابقات تیم راه‌آهن را تشکیل بدهم. به این بچه‌ها افتخار می‌کنم چون درست و خوب کار می‌کنیم. خدا هم پاداشش را به ما می‌دهد ما جزو تیم‌هایی هستیم که سعی می‌کنیم در بالای جدول باشیم.

وی در پایان درباره تیم ملی فوتبال ایران در دیدار حساس برابر کره جنوبی نیز گفت: من پیشنهادی به کادر فنی تیم ملی ندارم که بدهم اما به عنوان یک ایرانی آرزوی موفقیت برای تیم ملی کشورم را دارم. قطعا اگر کره‌ای‌ها ۱۰۰ هزار هوادار را در ورزشگاه ببیند کارشان قبل از بازی سخت خواهد شد. انشاءالله با یک برد شیرین مقابل کره راه را برای رفتن به جام جهانی هموار کنیم تا مردم ما از فوتبال ایرانی لذت ببرند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391