برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی دایی:برای بازی کره لحظه شماری می کنم تا گل های ایران را ببینم

شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۹ — خبرآنلاین

علی دایی که تیمش بلافاصله بعد از بازی تیم ملی با کره باید به مصاف پرسپولیس برود از این دو بازی حساس می گوید.

علی دایی

علی دایی ؛ او همیشه پر است از سوژه های جذاب رای گفت و گو. بعد از اردوی یک هفته ای تیمش در کیش ، فرصتی مناسب بود تا با او به گفت و گو بنشینیم از شرایط راه آهن قبل از بازی با پرسپولیس و البته بازی بزرگ تیم ملی با کره جنوبی.
*اردوی کیش چطور بود؟
تمرینات خوبی داشتیم و سعی کردیم به شرایط آرمانی برسیم .در تهران هم روند تمرینات مان تا پایان هفته حفظ می شود تا به آمادگی کامل برسیم.
*البته شانس تان این بود که ملی پوش هم نداشتید و با نفرات کامل تمرین کردید؟
این مساله برای ما هم خوب بود و هم بد. خوب از این جهت که با وجود تمامی نفرات‌مان مشکلی برای اجرای برنامه‌های تاکتیکی‌مان نداشتیم. اما برای تیمی که تا اینجای کار نسبتا عملکرد قابل قبولی داشته، خوب نیست که حتی یک بازیکن هم در تیم ملی ندارد.
*حداقل این‌بار نداشتن ملی‌پوش برای راه‌آهن بد نشد.
تیم ما بدون حتی یک بازیکن خارجی به اینجا رسیده است. این جای تاسف دارد که حتی یک بازیکن هم از راه‌آهن به تیم ملی دعوت نمی‌شود. ان‌شاءا... این موضوع در روحیه بازیکنان ما تاثیر منفی نمی‌گذارد و آنها با سعی و تلاش خود به چشم کادر فنی تیم ملی خواهند آمد تا ما هم در تیم ملی نماینده داشته باشیم و به فوتبال ملی کشورمان کمک کنیم.
*حریف بعدی تان پرسپولیس است. تیمی که در ۲۰ روز گذشته به دلیل داشتن ۷ ملی پوش تمریناتش نیمه تعطیل بوده!
اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنم، راه‌آهن ظرف پنج روز مانده به شروع بازی‌ها بسته شد، در حالی که پرسپولیس یک ماه و نیم پیش از فصل تمریناتش را آغاز کرد. بازیکنان پرسپولیس آنقدر حرفه‌ای هستند که از این بابت لطمه نخورند. نفراتی هم که در تیم ملی دارند، تمرینات خوبی را انجام می‌دهند و در بازگشت به تمرینات تیمی‌شان با یکی، دو جلسه کار به هماهنگی ایده‌آل خواهند رسید. ما هم تمام سعی و تلاش‌مان را خواهیم کرد تا از این بازی سربلند بیرون بیاییم.
*تقابل علی دایی و پرسپولیس حسابی سر و صدا می کند. مثل همیشه!
فوتبال برد و باخت دارد، من روی نیمکت هر تیمی که باشم، تمام سعی و تلاشم را برای موفقیت و پیروزی آن تیم به کار خواهم گرفت. البته شرایط بازی فصل گذشته با این بازی متفاوت بود، آن روز ما خطر سقوط را به شدت احساس می‌کردیم. من نسبت به باشگاه راه‌آهن تعهد داشتم. همه می‌دانند اهل فیلم بازی کردن هم نیستم. الان هم اگر در راه‌آهن نباشم، همیشه آرزوی موفقیت پرسپولیس را دارم. عشق به پرسپولیس همیشه در قلبم جا دارد.
*شاید از به وجود آوردن آن حاشیه‌ها سعی داشتند میان علی دایی و هواداران پرسپولیس فاصله و اختلاف بیندازند؟
خدا را شکر می‌کنم با این کارها و رفتارها هم نتوانستند خللی در ارتباط میان من و هواداران پرسپولیس که به من لطف دارند، ایجاد کنند. خوشبختانه مردم من را می‌شناسند و می‌دانند اهل فیلم بازی کردن نیستم. آنها خوب می‌دانند چه کسی با دل و جان برایشان کار و چه کسی فیلم بازی کرده. در هر تیمی که بوده‌ام، تعهد و وجدان کاری‌ام اجازه نداده ذره‌ای از کارم کم بگذارم، چون خواسته‌ام نان حلال به خانه‌ام ببرم. الان هم در راه‌آهن یک مجموعه خوب هستیم، بدون حاشیه همه با هم رفیق هستیم. فقط به این فکر می‌کنیم که در این بازی خوب کار کنیم و جایگاه‌مان در جدول را بهبود ببخشیم.
*حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس و شناختی که از راه‌آهن دارد به ضرر شما تمام نمی‌شود؟
به اعتقاد من الان شرایطی است که همه تیم‌ها از یکدیگر شناخت کاملی دارند، فقط یحیی گل‌محمدی نیست که راه‌آهن را می‌شناسد. الان همه تیم‌ها ما را می‌شناسند و ما نیز از سایر تیم‌های حاضر در لیگ شناخت خوبی داریم. الان همه تیم‌ها با آنالیز دقیق یکدیگر به خوبی از نقاط ضعف و قوت هم باخبر می‌شوند. همین مساله درباره راه‌آهن و پرسپولیس نیز صدق می‌کند. شاید ما با یحیی گل‌محمدی و صبا با هم روبه‌رو می‌شدیم. الان او برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کند و من هم به اتفاق دستیارانم در کادر فنی راه‌آهن سعی می‌کنیم آنالیز دقیقی از نقاط قوت و ضعف پرسپولیس داشته باشیم. من با یحیی در این بازی رقابت دارم، اما این مساله بیرون از مستطیل سبز وجود ندارد و خارج از فضای فوتبال ما با هم رفیق هستیم. این فوتبال یک روزی و یک جایی تمام می‌شود و آنچه که به جای می‌ماند، خاطره‌ها و رفاقت‌هاست.
*اواخر فصل قبل بود که از قول پرداخت مطالبات خود توسط قائم‌مقام وقت باشگاه پرسپولیس گفتید.
یک سال و نیم است که از پرسپولیس جدا شده‌ام اما متاسفانه هنوز مطالباتم پرداخت نشده است. پیش از عید نامه‌ای به آقای زارع دادم که به آقای رویانیان برسانند. ۱۰ روز پیش هم با آقای رویانیان در این‌باره صحبت کردم که ایشان قول دادند به زودی این امر انجام شود.
*و هنوز این وعده نیز عملی نشده است؟
نمی‌دانم چه بگویم! چطور می‌شود با مربیانی که بعد از من آمدند تسویه‌حساب کامل کرده‌اند، اما علی دایی چون نه اهل شکایت کردن است و نه مجیز کسی را می‌گوید هنوز به حق و حقوق خود نرسیده است.تا بعد از بازی‌مان برابر پرسپولیس صبر می‌کنم. ان‌شاءا... که تا آن موقع موضوع دوستانه حل شود. اما اگر این اتفاق رخ ندهد، چاره‌ای ندارم جز اینکه از طریق کمیته انضباطی اقدام کنم. چون این طلب حق خانواده‌ام است.
*بازی تیم ملی برابر کره‌جنوبی در پیش است. فکر می‌کنید چه نتیجه‌ای در این دیدار رقم خواهد خورد؟
فقط با تمام وجود آرزوی پیروزی و موفقیت تیم ملی کشورم را دارم. لحظه‌شماری می‌کنم تا پیروزی ایران برابر کره جنوبی را ببینم. همه دلم و وجودم همراه تیم ملی است تا یک پیروزی شیرین و دلچسب را به اتفاق هم‌میهنانم ببینم.
*به ورزشگاه می روید؟

بستگی به ساعت و شرایط تمرین راه‌آهن دارد. البته به دلایلی ترجیح می‌دهم این بازی را از تلویزیون نگاه کنم.
*سوالم از این جهت بود که شاید حق پخش بازی توسط صدا و سیما خریداری نشود؟
ان‌شاءا... که این بار صدا و سیما حق پخش این بازی را خریداری خواهد کرد. همه مردم که نمی‌توانند به ورزشگاه بروند. این حق طبیعی مردمی است که دل‌خوشی‌شان تماشای بازی‌های تیم ملی کشورشان است.
*مهاجمان فعلی تیم ملی مدتی است در راه گلزنی خیلی موفق نیستند. همین امر منتقدان قدیمی علی دایی را به یاد شما انداخته تا امروز آرزو کنند کاش می‌شد علی دایی به مستطیل سبز برگردد؟
این طور نیست. تیم ملی در حال حاضر فورواردهای توانمندی در اختیار دارد که می‌توانند برای فوتبال‌دوستان کشورمان نتایج خوب و لحظات شادی را رقم بزنند. به شخصه لحظه‌شماری می‌کنم تا بازی ایران برابر کره‌جنوبی آغاز شود تا با گلزنی مهاجمان خوب تیم ملی شادی خودم را بروز بدهم.
*این بازی می‌تواند بازی مرگ و زندگی باشد؟
به طور حتم بازی ساده‌ای پیش‌رو نخواهیم داشت اما حضور یکصد هزار هوادار در ورزشگاه و حمایت‌شان از تیم ملی می‌تواند برگ برنده‌ای برایمان باشد. به طور حتم با غلبه بر این حریف سرسخت ملی‌پوشان کشورمان از لحاظ روحی و روانی و حتی جدول گروه روند صعودی خوبی خواهند داشت و در نهایت ان‌شاءا... با صعود به مرحله نهایی جام‌جهانی، فوتبال یک بار دیگر شور و نشاط و هیجان را به میان مردم و جامعه ایران خواهد آورد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391