برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دوستی:بدون کار پایه‌ای در باشگاه‌،فدراسیون هیچ کاره است

یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۹ — ایسنا

سرمربی تیم ملی نوجوانان می‌گوید طی ۳۰ سال فعالیتم در فوتبال همیشه نگاه‌مان به قله و رسیدن به قهرمانی زودرس بوده و هیچ وقت به دنبال پایه سازی و انجام کارهای ریشه‌ای به شکل علمی نبودیم.

علی دوستی مهر

علی دوستی اظهار کرد: یک زمانی مربی در تمام زمینه‌ها حتی پزشکی دخالت و تمام امور را یک نفر انجام می‌داد، اما الان هر بازیکن دارای یک مربی است که اگر این امر اتفاق نیفتد از چرخه پیشرفت سایر تیم‌های دنیا عقب می‌مانیم. از سوی دیگر اگر در گذشته تیم‌های لبنان، قطر و امارات را به راحتی شکست می دادیم امروز به لبنان می‌بازیم که این نشان دهنده رشد و پیشرفت فوتبال در سایر کشورهای آسیایی است.

وی یکی از عوامل موفقیت خود در تیم‌های پایه و به ویژه در تیم نوجوانان را اعتقاد به کار علمی و به کارگیری متخصصان در کنار تیم خود دانست و گفت: اگر امروز از مباحث علمی دور بمانیم و اعتقادی به متخصصان علوم ورزش از جمله روانشناسی، جامعه شناسی ، ماساژ، آسیب شناسی و ... نداشته باشیم در پیشبرد اهدافمان نیز با مشکل روبرو خواهیم بود، بنابراین باید تفکر خود را از نگاه جنبی به سمت گروهی تغییر دهیم تا در ادامه مسیر از سایر تیم‌های دنیا عقب نمانیم.

علی دوستی خاطر نشان کرد: طی مدت ۳۰ سالی که در فوتبال کار می‌کنم هدف فقط پرورش قله و سر و سامان دادن به آن بوده هیچ وقت به دنبال دامنه و بها دادن به تیم‌های پایه نبودیم، بلکه تنها قله را نگاه کردیم و فقط در پی قهرمانی‌های زودهنگام بودیم.

وی درباره توجه و نگاه مسئولان به تیم‌های پایه اظهار کرد: همان طور که با یک سازمان نمی‌توان یک کشور را هدایت کرد، فدراسیون فوتبال نیز به تنهایی نمی‌تواند تیم داری یا سازندگی‌ انجام دهد. من نمی‌گویم فدراسیون به تیم‌های پایه بها نمی‌دهد بلکه برعکس، فدراسیون عاشق تیم‌های پایه است اما تا زمانی که باشگاه‌های کشور به کار سازندگی و تیمداری نپردازند و از تیم‌های پایه حمایت نکنند، فدراسیون نیز کارایی موثری در این باره نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی نوجوانان خاطر نشان کرد: ۲۸ سال است که با تیم پایه کار می‌کنم اما دریغ از یک حمایت یا تشویق از سوی مسوولان. البته هر کسی در زندگی خود یک هدف و انگیزه‌ای دارد و برای رسیدن به آن هدف حتی از منابع مالی نیز چشم پوشی می‌کند. من نیز به عنوان یک معلم چون از ابتدای کارم دوست داشتم به سازندگی بپردازم و سالم زندگی کنم تیم پایه را انتخاب کردم، چون معتقدم هنوز وارد آلودگی‌های فوتبال نشدند و شیطنت‌های آن را یاد نگرفته‌اند.

علی دوستی با بیان این مطلب که کار با تیم ملی بزرگسالان از نظر من معلم کار سختی است و افراد خاص خود را می‌طلبد، گفت: تصور می‌کنم هنوز به آن مرز نرسیده‌ام که با تیم بزرگسال کار کنم. لذا از کار کردن با تیم‌های پایه لذت می‌برم و ناراحت نیستم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر از حضور متخصصان در کنار تیم‌های پایه بهره می‌برید و رمز موفقیت خود را در چه چیزی می‌دانید؟ تصریح کرد: یکی از عوامل موفقیت تیم نوجوانان و صعود این تیم به جام جهانی استفاده بهینه از کادر پزشکی و هماهنگ شدن با این کادر از نظر آسیب شناسی، بحث تغذیه، روانشناسی و ... است و هم اکنون نیز به دنبال آن هستم تا با قراردادن علم و تجربه در کنار هم به بازدهی بیشتری در آینده دست پیدا کنم.

علی دوستی تاکید کرد : اگر امروز با اقتدار به مرحله مقدماتی جام جهانی صعود کردیم تمام تلاش خود را به کار خواهم بست تا با استفاده از یک کادر تخصصی و علمی جزء چهار تیم برتر جهان قرار بگیریم، البته کار سختی است اما به کار خود اعتقاد دارم و برای دستیابی به چنین هدفی از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد.

وی در پایان از حمایت کادر پزشکی فدراسیون فوتبال و اساتید هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای صعود تیم ملی فوتبال نوجوانان به جام جهانی تشکر و قدردانی کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391