برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراهیم‌زاده:لطفا حریف ایران را بی‌جهت بزرگ نکنید

سه‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۲۸

منصور ابراهیم‌زاده سرمربی نفت تهران که یکی از فنی‌ترین مربیان لیگ ایران محسوب می‌شود و سابقه نشستن روی نیمکت تیم ملی را هم دارد، معتقد است نباید حساسیت بازی را بالا برد و به تیم باید آرامش داد. ابراهیم‌زاده که شناخت خوبی هم نسبت به کره‌ای‌ها دارد، روی ضربات ایستگاهی تاکید زیادی دارد و فکر می‌کند این مساله می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد.

منصور ابراهیم زاده

مربی سابق تیم ملی کشورمان درباره بازی ایران – کره جنوبی و چگونگی میزبانی‌مان توضیح می‌دهد.
فردا بازی ایران – کره را در پیش داریم. بازی حساسی که امتیازاتش اهمیت زیادی برای تیم ما دارد.

‌‌‌نکته‌ای که اول از همه باید بگویم این است که ما در اکثر بازی‌هایی که با کره داشتیم خوب بازی کردیم. حتی اگر نتیجه را واگذار کردیم اما بازی خوبی ارائه دادیم و این خوب بازی کردن نکته قابل اهمیتی است.

این نشان دهنده توانایی‌های کره و البته ایرانی‌ها است. تمام تفکرات در بازی‌های کره این است که خیلی قوی ظاهر شوند و تاثیرات قدرت را نشان دهند. ما الان انگیزه لازم برای بازی با کره را داریم و اگر بخواهیم موفق باشیم نیاز به آرامش داریم. این بازی نباید حساس شود و نباید بگوییم کره را حتما باید ببریم و اگر نبریم چه می‌شود و چه نمی‌شود؟

ما توانایی‌های زیادی داریم، پس بهتر است کره را خیلی بزرگ نکنیم و خیلی راحت و ریلکس با آن برخورد کنیم. باید به بازیکنان آرامش دهیم تا بازی خوبی انجام بدهند. در کل صحبت این است که همه برای موفقیت تلاش کنند. در بعضی مواقع ممکن است تلاش باشد اما موفقیت نباشد. پس باید طوری کار کنیم که همه برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند.

این مسائل به بحث‌های روحی روانی تیم ارتباط داشت و همه می‌دانیم که نباید به تیم استرس وارد کنیم. برای بحث فنی چه توصیه‌هایی دارید؟

ببینید به دلیل اینکه تیم‌ها فشرده بازی می‌کنند امروز نتایج بیشتر روی ضربات ایستگاهی و تیم رقم می‌خورد. اگر در این زمینه دقت داشته باشیم می‌بینیم ما در بازی با کره هم روی ضربه ایستگاهی گل زدیم، هم روی ضربه ایستگاهی گل خوردیم. در بازی با لبنان هم روی ضربه ایستگاهی گل خوردیم البته ۳ کرنر خوب داشتیم که می‌توانستیم آنها را گل کنیم اما بدشانسی آوردیم.

پس در این زمینه‌ها حتما باید کار کنیم اما نکته اساسی بخش فنی که حتما مربیان روی آن دقت دارند این است که کره‌ای‌ها تیم سرعتی هستند؛ چه سرعت فیزیکی، چه سرعت پاسکاری. این سرعت نباید پشت سر ما بیفتد. منظورم این است که نباید از خط هافبک عبور کند. یعنی اگر پشت خط هافبک بیفتد، به دفاع نزدیک می‌شود و این مساله ممکن است خطرناک شود. پس کره‌ای‌ها فقط باید وقتی مالک توپ باشند که در تیررس و دید ما باشند. در بقیه مواقع نباید اجازه کار به آنها بدهیم.

یعنی ما هم باید از بازیکنان سرعتی استفاده کنیم؟

نه اینکه سرعتی باشند. باید درک فوتبالی بالا داشته باشند. سازمان تیم ما باید طوری باشد که فاصله بین خطوط کم باشد و اجازه ندهیم از فضای دید جلوی روی‌مان جلوتر بروند.

این روزها تیم ملی هم میهمانان ویژه‌ای داشته، این مساله چه تاثیری در تیم خواهد داشت؟ انگیزه تیم را بالا خواهد برد؟

‌‌‌صددرصد انگیزه می‌دهد اما اگر توقع باشد حساسیت را بالا می‌برد. اگر همیشه این ارتباط باشد خیلی خوب است اما اگر یک جاهایی باشد توقع و حساسیت در تیم ایجاد می‌کند. ارتباط هم صرفا حضور نیست. ارتباط ممکن است مصاحبه در مورد تیم یا تلفنی باشد. در هر صورت نباید حساسیت بازی را بالا برد.

تا الان مصاحبه‌های کارشناسان و کلا مطالب روزنامه‌ها جوری بوده که بیشتر به تیم روحیه می‌دهد و این مساله مطمئنا در تیم تاثیر مثبتی خواهد داشت.‌‌‌ این انعکاس‌ها حتما به تیم کره هم می‌رسد و آنها ممکن است بترسند.

آنها حتما تیم ایران را آنالیز کرده‌‌اند و شرایط ما را می‌دانند. می‌دانند چه انگیزه بالایی داریم. ضمن اینکه فراموش نکنیم کره ۷ امتیاز دارد و ما ۴ امتیاز. پس اگر ما ببریم ۷ امتیازی می‌شویم و برای کره دردسرساز خواهیم شد.

یعنی اینکه آنها انگیزه بسیار بالایی دارند؟

بله، اما ما میزبان هستیم و این مساله می‌تواند به تیممان آرامش بدهد.

تماشاگران چطور می‌توانند این آرامش را در تیم به وجود بیاورند؟

‌‌‌مسلما تماشاگران ایران را دوست دارند، پس باید فقط ایران را تشویق کنند. من فقط می‌توانم بگویم صبور باشید و با آرامش تیم را تشویق کنید.

مشکلی که حریفان ایران برای بازی در تهران دارند، ظاهرا حضور همین تماشاگران پرشور است؛ تماشاگرانی که ورزشگاه را پر می‌کنند و با شور و اشتیاق تیم ایران را تشویق می‌کنند.

‌‌‌بازیکنان حرفه‌ای این شلوغی و شور و هیجان را دیده‌اند. دیگر در کشورهای عربی و حتی عربستان هم ۷۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌روند و طبل می‌آورند، می‌زنند. پس شاید دیگر آن ترس وجود نداشته باشد اما تماشاگران می‌توانند به تیم خود ما آرامش بدهند و این بزرگترین کمک است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391