برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فریاد استقلال در نیوکمپ !

دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۴۱ — بی‌باک‌نیوز

دیدار شب گذشته رئال مادرید و بارسلونا در فضایی آکنده از نمادهای استقلال کاتالونیا برگزار شد و اکثریت قریب به اتفاق ۹۷ هزار تماشاچی در نوکمپ فریاد استقلال سر دادند.

برای ۱۷ دقیقه و ۱۴ ثانیه جمعیت حاضر در ورزشگاه فریاد استقلال کاتالونیا سر داد و این فقط یکی از تحرکات سیاسی آنها در این ورزشگاه بود.
تعیین ۱۷دقیقه و ۱۴ ثانیه برای سردادن شعار استقلال، نمادی از یازده سپتامر سال ۱۷۱۴ بود. در این روز بارسلونا پس از ۱۴ محاصره تسلیم فیلیپ پنجم پادشاه وقت اسپانیا شد.
از آن زمان به بعد این روز به عنوان روز ملی کاتالونیا نامگذاری شد و هر ساله در این روز جشنواره ای در سطح شهر برپا می شود.
بر دست گرفتن پرچمی بسیار بزرگ ایالت کاتالونیا پیش از شروع مسابقه درمقابل در ورودی ورزشگاه که بازیکنان وارد زمین می شدند یکی دیگر از این تحرکات بود.
در بخشی از ورزشگاه هم تصویر موزاییکی ˈ سن یراˈ یا همان نقش راه راه زرد و قرمز پرچم کاتالونیا و نیز واژه ˈ بارساˈ نمایش داده شد و پیش از شروع بازی هم از بلندگو های ورزشگاه سرود ملی بارسا پخش شد.

در گوشه ای دیگر از ورزشگاه پارچه نوشته ای نصب بود که روی آن نوشته شده بود: کاتالونیا دولت بعدی اروپا.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391