برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فنونی‌زاده: پرسپولیس هر تیمی را از بحران نجات می‌دهد،گل محمدی نباید راه استیلی را برود

دوشنبه، ۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۹ — ایسنا

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد شدید از بازیکنان این تیم گفت: حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس می‌تواند موثر باشد، به شرطی که راه استیلی را طی نکند.

مرتضی فنونی زاده

مرتضی فنونی زاده، درباره وضعیت این روزهای پرسپولیس، گفت: به خدا قسم دیگر شرم‌مان می‌آید بگویم پرسپولیسی هستیم و سال‌ها در این تیم بازی ‌کرده‌ایم. در بازی با سپاهان سیستم‌ نداشتیم و تمام مهاجمان ما در اصل هافبک بودند. مقصر هم خود ژوزه است. برخی می‌گویند دلیل باخت تیم مسموم بودن آب بوده یا غیبت کریمی و انصاری فرد، در حالی که از آن آب همه خورده اند و در بازی‌های قبلی که کریمی و انصاری فرد بودند هم تیم می‌باخت. مگر بازیکنان در حین بازی آبگوشت خورده بودند که بی‌هوش شوند؟!

وی ادامه داد: رویانیان شفاف صحبت نمی‌کند و مشخص نمی‌کند که می‌خواهد ژوزه را نگه دارد یا نه. البته اگر اکنون او را اخراج کند به دلار امروز باید چهار یا پنج میلیارد تومان بپردازد. پرسپولیس به حضور چند پیشکسوت دلسوز نیاز دارد که با تشکیل اتاق فکر به تیم کمک کنند. به قول علی پروین کمیته فنی هم کشک است! فقط حضور چند نفر از بزرگان تیم که در دهه های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ بازی می‌کردند می‌تواند به تیم کمک کند.

فنونی زاده در ادامه گفت: می ترسم به لیگ یک سقوط کنیم. اکنون در ورزشگاه‌ها شعار می‌دهند که «پرسپولیس قهرمان، در لیگ برتر بمان!» به خدا این شعارها برای ما از صد فحش هم بدتر است! اکنون چند بازیکن ما در زمین فقط راه می‌روند. اگر تیمی در دقیقه ۷۰ با دو گل عقب است بازیکن‌ها باید با تمام وجودشان بدوند و توپ گیری کنند. بازیکنان ما خیلی بی تعصب بازی می‌کنند.

فنونی زاده در ادامه به حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس اشاره کرد و افزود: ان‌شاءالله با آمدن یحیی مشکلات کمتر می‌شود، چون ایرانی است و بهتر می‌تواند با بازیکنان ارتباط برقرار کند. البته به شرطی که بازیکنانی مثل کریمی و مهدوی کیا که با او هم بازی بوده‌اند به حرفش گوش کنند. یحیی هم مثل استیلی با حجب و حیا است و ممکن است به همان مشکل او برخورد کند. پرسپولیس به کسی مثل پروین، دایی یا مایلی کهن نیاز دارد که با کسی رودربایستی نداشته باشند.

بازیکن اسبق پرسپولیس ادامه داد: همه می دانند که گل محمدی برای سرمربیگری به پرسپولیس آمده است، چون اگر تا چند هفته‌ دیگر ژوزه را اخراج نکنند خودش استعفا می‌دهد. آن وقت همان قصه حمید استیلی تکرار می‌شود. اگر یحیی زرنگ باشد چند نفر از قدیمی‌های پرسپولیس که از او بزرگ‌تر هستند را در کنار خود جمع می‌کند و با تشکیل یک اتاق فکر تصمیم می‌گیرد. این کار تنها راه حل مشکل پرسپولیس است.

وی ادامه داد: مطمئن هستم که با این وضعیت آلومینیوم هرمزگان هم با شکست پرسپولیس از بحران در می‌آید. هر تیمی که با پرسپولیس بازی می‌کند آن را می‌برد. فکر کنم ابراهیم زاده هم ترسید، واگرنه اگر مقابل پرسپولیس ترکیب هجومی می‌چید سه یا چهار گل به این تیم می‌زد! ما که دیگر حتی رغبت نمی‌کنیم به ورزشگاه برویم، اما با چند تن از قدیمی‌های تیم مثل یوسفی و سلطانی قرار گذاشته‌ایم که پنجشنبه به ورزشگاه برویم.

فنونی زاده همچنین به ایسنا گفت: بازیکن پرسپولیس باید به پیراهن تیم عشق بورزد. کسی مثل معدنچی پس از پنج سال برگشته است، ولی وجودش به درد تیم نمی‌خورد. او اگر خوب بود راه‌آهن و نفت زودتر او را به خدمت می گرفتند، یا کسی مثل نقی زاده اگر بازیکن خوب بود در چند سالی که در ماشین سازی بازی می‌کرد این تیم را نجات می‌داد. پرسپولیس همیشه به داشتن هافبک های توانمند معروف بوده است. اکثر گل‌های تیم را در گذشته هافبک‌ها می‌زدند. وقتی امید ابراهیمی را می‌بینم به یاد جوانی ضیا عربشاهی می‌افتم. به نظر من پرسپولیس در ابتدای فصل با هر ترفندی بود باید او و رضا حقیقی را به خدمت می‌گرفت. حقیقی می توانست تا ۱۲ سال آینده پرسپولیس تیم ملی را همراهی کند . اکنون کسی مثل محمد نوری در پرسپولیس بازی می‌کند که فقط مدل مو عوض می‌کند! یا کسی مثل غلامرضا رضایی مگر پایش روی مین رفته که نمی‌تواند بازی کند؟ او یک بار جلوی استقلال بازی کرد و پس از آن چند ماه است که فقط حقوق می‌گیرد و بازی نمی‌کند.

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: اگر گل محمدی سرمربی پرسپولیس شود و مثلا این تیم در نیمه اول جلوی آلومینیوم بد بازی کند، آیا او می‌تواند به کریمی و مهدوی کیا حرفی بزند؟ گل محمدی نباید همان راهی را برود که پیش از این حمید استیلی رفته بود.

فنونی‌زاده با حمایت از جریمه نقدی بازیکنان و کادر فنی گفت: رویانیان با کسر ۱۰ درصد قرارداد بازیکنان و مربیان بهترین کار را کرد، جان بازیکنان به پول بسته است و بهترین راه تنبیه جریمه نقدی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391