برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گل محمدی در آستانه سرمربیگری پرسپولیس

سه‌شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۶

در حالی که مرد پرتغالی سرگرم خانواده اش است، یحیی گل محمدی آرام آرام خود را آماده سرمربیگری پرسپولیس می کند.

مانوئل ژوزه

یازده هفته و یازده امتیاز و قرار گرفتن در رتبه سیزدهمی که یک رده هم از رده نازل سال قبل پایین تر است، کافی است برای رسیدن به این نتیجه که مانوئل ژوزه باید ناکامی در پرسپولیس را در کنار ۲۱ قهرمانی که داشته در کارنامه اش به درج برساند.

محمد رویانیان

قرمزهای تهران در شرایطی تا به این حد ضعیف و نا توان شده اند که در روزهای نقل و انقالات هشت ملی پوش را به خدمت گرفتند تا عنوان "کهکشانی"ها را به خود اختصاص بدهند. اما هر چقدر بیشتر به میدان رفتند، به همان مقدار بیشتر معلوم شد که نمی توانند به عنوان یکی از مدعیان جدی حرفی برای گفتن داشته باشند.

یحیی گل محمدی

حالا مرخصی ۵ روزه ژوزه در حالی برای بار چندم تمدید شد که شواهد نشانگر این امر است که رویانیان دیگر به مانند قبل از سرمربی گرانش دفاع نمی کند و به همین دلیل این ذهنیت در بین اهالی فوتبال به وجود آمده که مرخصی ژوزه هم به مانند مرخصی دنیزلی همیشگی خواهد شد.

سردار علیه سرمربی

"تحت هر شرایطی از ژوزه حمایت می کنم"، "ژوزه با ۲۱ قهرمانی نشان داده که مربی کار بلدی است"، و .... اظهاراتی از این قبیل که نشان می داد رویانیان یا به قول مانوئل "آقای پرزیدنت" دنبال این است تا از سرمربی خود حمایت کند تا بلکه او با دانش و توانمندی اش بتواند پرسپولیس را از بحران امتیاز از دست دادن های متوالی نجات بدهد و حتی بتواند ادعای قهرمانی داشته باشد. اما مصاحبه ای که از ژوزه روز چهارشنبه گذشته روی خروجی "ایسنا" رفت، کافی بود تا رویانیان تغییر رویه بدهد.

او در آن مصاحبه از کی روش و کریمی به عنوان دشمنان متحد خود یاد کرده و گفته بود سرمربی تیم ملی ماموریت به کریمی داده تا به نوعی چوب لای چرخش بگذارند. اما واکنش رویانیان به این مصاحبه با عملکرد قبلی او در تناقض بود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در قدم اول ژوزه را توبیخ کرد و بعد از آن هم با حضور در تمرین تیم ملی هم کی روش و هم کریمی را به گرمی به آغوش گرفت و نارضایتی خود از اظهارات ژوزه را به اطلاع کی روش رساند و به کریمی وعده داد که به زودی مشکلش در پرسپولیس را برطرف خواهد کرد تا اذهان فوتبالی‌ها به این نتیجه برسد که رویانیان رابطه خود با مانئول را در بن بست می بیند و به همین دلیل بدون هیچ اعتراضی به راحتی با درخواست هایش برای تمدید مرخصی موافقت کرده تا در آرامش بیشتری برای آینده کادر فنی پرسپولیس برنامه ریزی کند.

آماده باش به یحیی

یحیی گل محمدی از دو هفته پبش به کادر فنی پرسپولیس اضافه شد تا بلکه بتواند به عنوان رابط مربی و بازیکنان فضای بهتری را ایجاد کند. اما در همان روزها هم که یحیی گل محمدی قید سرمربیگری در صبا را زد تا به عنوان دستیار در کادر سرخپوشان قرار بگیرد هم معلوم بود که رویانیان فکرهایی را در سر خود می پروراند و او را به عنوان آلترناتیو به خدمت گرفته است.

حالا در حالی که مرد پرتغالی سرگرم خانواده اش است، یحیی گل محمدی آرام آرام خود را آماده سرمربیگری پرسپولیس می کند؛ رویایی که تا چند وقت پیش برایش محال بود اما به لطف نتایج ضعیف و البته توجه ویژه رویانیان در حال تحقق است.

مربی جوان سرخپوشان در همین رابطه اظهار داشت: برای من فرقی نمی کند که دستیار شوم یا سرمربی، مهم موفقیت پرسپولیس است و ما به عنوان پرسپولیسی های قدیمی این وظیفه را داریم که تمام توانایی و تلاش خود را به کار بگیریم تا از این طریق شرایط را تغییر بدهیم.

وی همچنین ادامه داد: تیم ما بازیکنان خوب و بین المللی زیادی را در اختیار دارد و به همین دلیل اگر بتوانیم آرامش لازم را تزریق کنیم، به راحتی می توانیم مدعی قهرمانی باشیم و بعد از چند سال دوباره قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کنیم.

تکمله: باید منتظر ماند و دید آیا مانوئل ژوزه بر می گردد یا یحیی گل محمدی ره صد ساله را یک شبه طی کرده و به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس می نشیند؟ آیا می توان گل محمدی را مربی شایسته ای برای این تیم بزرگ دانست و آیا او می تواند با پرسپولیس موفق شود و البته آیاهایی که برای پاسخ هایشان باید منتظر زمان بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391