برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: اتفاق‌ دیدار پرسپولیس و سپاهان با مدارک مستند بررسی می‌‌شود

چهارشنبه، ۵ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۵۵ — فارس

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: در صورت ارایه مدارک مستند کمیته پزشکی فدراسیون به عنوان مرجع اتفاق‌های دیدار پرسپولیس و سپاهان را بررسی می‌کند.

احمد هاشمیان

احمد هاشمیان در مورد اتفاق‌های رخ داده برای بازیکنان پرسپولیس در پایان بازی با سپاهان اظهار داشت: آنچه از گفته‌های پزشک پرسپولیس و سایر محاوره‌ها در رسانه‌ها متوجه می‌شویم که از نظر علم پزشکی هیچ علائم عمومی غیر اختصاصی در بازیکنان پرسپولیس وجود نداشته و اگر مدارک مستند فراهم شود، در صورت ضرورت کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال به عنوان مرجع وارد این ماجرا می‌شود و اسناد و مدارک را بررسی و اظهار نظر تخصصی‌تری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پزشک پرسپولیس می‌گوید بازیکنان را بعد از اینکه گفته‌اند دچار سرگیجه شده‌اند معاینه کرده ولی مسئله خاصی از نظر پزشکی نبوده است. البته من به طور مستقیم با پزشک پرسپولیس حرف نزده‌ام اما اظهارات او را در رسانه‌ها و برنامه شب گذشته ۹۰ خواندم و شنیدم.

هاشمیان با اشاره به وضعیت بازیکنان پرسپولیس در آن روز عنوان کرد: تصور می‌کنم شرایط بازیکنان خیلی شرایط سختی نبوده که بعد از یکی دو ساعت آن وضعیت برطرف شده است. چرا فقط این حالت بازیکنان در هنگام بازی بوده است؟ این‌ها مسایل مهمی است که باید پاسخ داده شود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه امکان دارد بازیکنان پرسپولیس بعد از زدن سرم حالشان خوب شده باشد، گفت: اگر دلیل سرگیجه کمبود آب بدن باشد بله ولی ما به دنبال چرایی این اتفاق هستیم اینکه چرا بازیکنان پرسپولیس دچار سرگیجه شده‌اند.

هاشمیان در مورد اینکه آزمایش بر روی محتویات بطری آب‌های معدنی می‌تواند این ابهام را برطرف کند، گفت: اگر این آزمایش‌ها توسط آزمایشگاه‌های مرجع انجام شده باشد می‌توان اظهار نظر تخصصی‌تری در این مورد انجام داد اما اگر این آنالیز توسط آزمایشگاه‌هایی که مرجع نیستند انجام شود نمی‌تواند ملاک قرار بگیرد.

وی افزود: براساس تجربیات پزشکی خودم می‌گویم که بعید است در نوشیدنی بازیکنان پرسپولیس مورد خاصی پیدا شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391