برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: پرسپولیسی‌ها به ما نمونه ندادند

یکشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۵۲ — ایسنا

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: در جریان مساله‌ای که برای پرسپولیسی‌ها در دیدار با سپاهان رخ داد، این باشگاه هیچ نمونه‌ای جهت آزمایش به ما نداده است.

احمد هاشمیان

دکتر احمد هاشمیان گفت: پس از آن که دربازی پرسپولیس و سپاهان آن ماجراها رخ داد، منتظر هستیم که باشگاه‌ها در صورت داشتن مدرک مستدل، آن را به ما ارائه دهند. تا این لحظه باشگاه پرسپولیس هیچ نمونه‌ای جهت آزمایش به ما نداده است.

وی در واکنش به انتقاد یکی از مربیان لیگ یکی مبنی بر این که در لیگ یک کنترل دوپینگ کافی نیست و خیلی‌ها دوپینگ می‌کنند، به ایسنا گفت: این قبیل ادعاها در همه سطوح هست. وقتی ۲۸ تیم در لیگ یک حضور دارند و مواردی از نمونه‌ها مثبت اعلام شده، معلوم است که یک مربی هم اینگونه اظهارنظر می‌کند. برخی معتقدند که حجم نمونه‌گیری‌ها در لیگ برتر و لیگ یک باید برابر باشد. این اعتقاد کارشناسی نیست. در همه جای دنیا و هر جا که حساسیت بیشتر است حجم نمونه‌گیری هم بالاتر است و در سایر سطوح حجم آموزش بیشتر است.

هاشمیان ادامه داد: نمونه‌گیری فقط بخشی از کار مبارزه با دوپینگ است. مبارزه با دوپینگ از همان مربی که این ادعاها را می‌کند، شروع می‌شود. اگر مربیان وظیفه خود را درست انجام دهند دیگر به نمونه‌گیری زیاد نیازی نیست. هیچ کشوری از تک تک بازیکنان شاغل در همه لیگ‌هایش نمونه‌گیری نمی‌کند.

وی همچنین گفت: فلسفه مبارزه با دوپینگ این است که با توجه به هزینه‌ها و نتایج کارها برنامه‌ریزی شود. وقتی از بین نمونه‌های اخذ شده فقط ۱.۲ درصد مثبت اعلام می‌شود، هیچ کشوری حاضر نمی‌شود برای یافتن آن ۱.۲ درصد ۵۰۰۰ نمونه دوپینگ بگیرد. این کار منطقی و مدیریتی نیست. نمونه‌گیری یک وجه مبارزه با دوپینگ است و وجه دیگر آن آموزش است. تاکنون همکاران من در کلاسهای مربیگری شرکت کرده‌اند و اصول مبارزه با دوپینگ و وظایف مربیان را به آنها آموزش داده‌اند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ادامه داد: در همه استان‌ها همایش و کلاسهای مبارزه با دوپینگ برگزار کرده‌ایم و از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی لازم در این رابطه صورت گرفته است. ما بارها اعلام کرده‌ایم که از بین رفتن اصول، تهدید شدن سلامت بازیکنان و رواج بی‌اخلاقی با دوپینگ از مضرات این پدیده شوم است. نمونه‌گیری با این هدف انجام می‌شود که ببینیم آیا با وجود همه آموزش‌ها، آیین‌نامه‌ها و هشدارها آیا باز هم کسی است که تخلف کرده باشد یا خیر؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391