برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محصص: کی روش باید حمایت شود

پنجشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۳ — تابناک

مرتضی محصص: از وقتی که بنده به عنوان مسئول کمیته فنی فدراسیون انتخاب شدم، فرصت زیادی نبود تا بتوانیم با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی جلسه بگذارم.

مرتضی  محصص

در این مدت در شرح وظایف کمیته اشتباه‌هایی صورت گرفته که باید اصلاح شود. کمیته فنی ماهیت حمایتی دارد نه آنکه پس از هر مسابقه و اتفاقی جلسه تشکیل داده و به سرمربی تیم ملی بگوید چه کار کند و چه کار نکند!

آیا فکر می‌کنید به طور مثال یواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان از کمیته فنی فدراسیون این کشور اجازه می‌گیرد چگونه کار کند؟ کمیته‌های فنی در کشورهای پیشرفته فوتبال تقریبا چهار یا پنج عضو دارند و معمولا زمانی تشکیل می‌شوند که موضوع‌های تازه‌ای داشته باشند. درست است که وقتی تیم ملی نتایج خوبی نمی‌گیرد، ما وظیفه داریم در کمیته با سرمربی تیم ملی صحبت کنیم اما در کارش که نمی‌توانیم دخالت کنیم، چون اصلا وظیفه ما نیست. این تصور غلط است که فکر کنیم ۲۵ یا ۳۰ نفر از مربیان و کارشناسان صاحب‌نام باید در کمیته فنی جمع شده و سرمربی تیم ملی را مواخذه کنند.

اصلا ما ۵۰ نفر جمع می‌کنیم اما چه نتیجه‌ای دارد؟! در تمام کشورها ۹۰ درصد از اعضای کمیته فنی همان مربیان تیم‌های ملی هستند. من واقعا از اظهارات برخی منتقدین دلگیر شدم چون اصلا واقع‌بینانه نبود. اگر مفهوم کار کمیته را نمی‌دانند، خب با مقداری مطالعه قطعا به آن می‌رسند. دنیا و فوتبال جهان در حال تغییر است. مگر می‌شود کمیته هر روز علی دوستی‌مهر سرمربی تیم نوجوانان را بخواهد و از او سوال کند؟! ما باید نظارت کلی بر تمام تیم‌های ملی داشته باشیم. الان که مسابقات نوجوانان آسیا در حال برگزاری است، ما مرتب با دوستی‌مهر در ارتباط هستیم اما نه آنطور که ذره‌ای احساس کند قرار است در کارش دخالت شود. تحقیق کنید و ببینید در کمیته فنی کشورهایی چون انگلستان، فرانسه، ایتالیا و هلند چه کسانی عضو هستند و نقش‌شان چیست؟

آیا کمیته فنی تعیین می‌کند مثلا تیم ملی فرانسه چه بازیکنانی را دعوت کرده و چگونه بازی کند؟! همچنین در نظر داشته باشیم وقتی تیم ملی نتیجه نمی‌‌گیرد، مسئول مستقیم پاسخگویی به منتقدان، سرمربی تیم است و بنده به عنوان مسئول کمیته فنی نباید جوابگو باشم. متاسفانه بعضی موضع‌گیری‌ها ما را از این موضوع نگران کرد که نکند همه فکر کنند بنده و سایر دوستان در کمیته دوست نداریم مابقی کارشناسان در کمیته حضور یابند، چون اصلا این طور نیست و ما فقط طبق ضوابط و تعاریف منطقی که از ماهیت کمیته وجود دارد، عمل می‌کنیم. در حاضر بنده به عنوان مسئول کمیته و فریدون معینی که مدیر فنی فدراسیون است به همراه هومن افاضلی با سمت دبیر در کمیته عضو هستیم؛ مابقی اعضا هم کارلوس کی‌روش، آنتونی سیموئز، علی دوستی‌مهر، اکبر محمدی و علیرضا منصوریان به عنوان مربیان تیم‌های ملی هستند. با برگشتن کی‌روش از پرتغال ما قطعا پیش از بازی با کره‌ جلسه‌ای در کمیته فنی خواهیم داشت و شرایط حال حاضر تیم ملی را بررسی می‌کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391