برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مجید جلالی: با حمایت مردم و رسانه‌ها کره را شکست می‌دهیم

شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۹ — ایسنا

مجید جلالی معتقد است تیم ملی می‌تواند با حمایت مردم و رسانه‌ها از سد کره جنوبی بگذرد اما این دلیلی برای فراموش کردن مشکلات فوتبال ایران نیست.

تیم تیم ملی ایران

کارشناس فوتبال درباره‌ی دیدار سرنوشت‌ساز تیم ملی فوتبال مقابل کره جنوبی و وظیفه‌ای که رسانه‌ها و مردم برای حمایت از تیم ملی در این فاصله دارند اظهار کرد: خوشبختانه اکنون وضعیتی در کشور حاکم شده که هم جامعه و هم مردم برای حمایت از تیم ملی آماده هستند. رسانه‌ها رویکرد خود را حمایتی کردند و حتی مقامات سیاسی هم برای موفقیت تیم ملی وارد شده‌اند که این می‌تواند بسیار مفید باشد.

وی افزود: در بازیکنان ایرانی خصلتی وجود دارد که من اسم آن را روحیه‌ی جبران گذاشته‌ام. این ویژگی تقریبا در همه‌ی بازیکنان ایرانی وجود دارد که وقتی عقب می‌افتند با تمرکز بیشتری به فکر جبران هستند و حتی بالاتر از ظرفیت خود وقت و انرژی می‌گذارند. به نوعی در این شرایط بازی انتحاری انجام می‌دهند. در حال حاضر هم وضعیتی که ایران در گروه دارد بازی انتحاری را مقابل کره جنوبی از تیم ملی می‌طلبد.

جلالی با بیان این‌که در بازی ایران و کره جنوبی جنبه‌های ذهنی روانی بر مسائل فنی غلبه خواهد کرد، گفت: اگر روی بحث فنی این بازی متمرکز شویم کمی نگران می‌شویم اما این بازی از لحاظ ذهنی و روانی اهمیت زیادی دارد و می‌توانیم با روحیه‌ی بالا بر مسائل فنی آن غلبه کنیم. بازی احساسی ملی‌پوشان برابر تیم‌هایی که از ما بهتر هستند نتیجه می‌دهد؛ چرا که دوندگی و تلاش خود را بیشتر می‌کنند.

وی درباره‌ی فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی اظهار کرد: ما کنار تیم ملی نیستیم و از بیرون قضاوت می‌کنیم. هرکدام از ما علاقه و سلیقه‌ی خاص خودمان را داریم و بر اساس آن صحبت می‌کنیم. باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم کسی که هدایت تیم ملی را در دست دارد نگاه مسوولانه‌تری نسبت به ما که دلسوزانه نگاه می‌کنیم، دارد. اوست که با تیم خود شب و روز زندگی می‌کند و آنها را از نزدیک می‌شناسد.

جلالی درباره‌ی نقش علی کریمی که با وجود کنار گذاشته شدن از پرسپولیس، از سوی کی‌روش به تیم ملی دعوت شده، گفت: این همان موضوعی است که در ابتدا به آن اشاره کردم. روحیه‌ای که بازیکنان ما برای جبران دارند می‌تواند در این بازی خیلی به ما کمک کند.

وی افزود: الان همه شرایط را درک کرده‌اند. وقتی می‌بینیم بیانیه‌ای از سوی بازیکنان منتشر می‌شود که به منزله‌ی آشتی با همه است یا رویکرد رسانه‌ها که برای کمک به تیم ملی تلاش می‌کنند این دیدگاه به مردم هم انتقال پیدا می‌کند که با حمایت خود از تیم ملی بار دیگر شاهد موفقیت آن باشند. مطمئنا باز هم تیم ملی مردم را پشت سر خود خواهد داشت و مردم هم برای خوشحالی مجدد نیاز به پیروزی تیم ملی دارند. به نظر من و با توجه به روحیه‌ای که الان در بازیکنان تیم ملی وجود دارد، به احتمال زیاد این بازی را با موفقیت پشت سر می‌گذاریم اما این دلیل نمی‌شود که مشکلات فوتبالمان درست شده باشد.

مجید جلالی در ادامه درباره‌ی کیفیت لیگ برتر در مقایسه با فصل‌های گذشته گفت: لیگ از نظر نوع برگزاری و سازماندهی به حداقل استانداردها نزدیک می‌شود و این به خاطر نظارت و ارزیابی است که از سوی AFC بر فدراسیون‌ها انجام می‌شود. اما در بخش فنی می‌بینیم که هنوز پیشرفتی نداشته‌ایم؛ چرا که نه استانداردی وجود دارد و نه ارزشیابی و نظارتی. هیچ رویکردی برای سازندگی وجود ندارد و شاید تنها یکی، دو تیم نسبت به قبل بهتر بازی می‌کنند، مثل سایپا، نفت یا فجرسپاسی که با استفاده از بازیکنان جوان خود بازی فیزیکی ارایه می‌دهند.

سرمربی پیشین تیم‌های فولاد خوزستان و صبای قم درباره‌ی پیشنهادهایی که پس از آغاز لیگ از چند تیم دریافت کرده گفت: سه پیشنهاد داشتم و اکنون هم یک پیشنهاد دیگر دارم. دوست دارم به لیگ بازگردم اما می‌خواهم فضایی وجود داشته باشد که بتوان در آن کار خوبی انجام داد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391