برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی کفاشیان مطرح کرد: قلب‌مان ضعیف است، آرام‌تر انتقاد کنید!

شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۲ — مهر

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه قلبش ضعیف است و انتقادها باید منطقی و در فضای اصولی مطرح شود، گفت: به کادر فنی تیم ملی گفته‌ایم برای ساختن آینده از شکست در مسابقات غرب آسیا و جام ملت‌ها نترسد و تیمی را برای آینده فوتبال درست کنند.

علی کفاشیان

علی کفاشیان پس از نشست با علی لاریجانی، رئیس مجلس و محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران حاضر شده و در این خصوص این نشست‌ها گفت: در این فرصتی که پیش آمد و رئیس مجلس برای بازدید از تمرینات ملی پوشان فوتبال و فوتسال در کمپ تیم‌های ملی حضور یافت، شرایط روحی ملی پوشان ارتقا پیدا کرد. این بازدیدها روحیه مضاعفی را در بین ملی پوشان ایجاد کرده و نشان می‌دهد که همه مسئولان مانند مردم اتفاقات فوتبال را زیر ذره بین گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: ما در نشست با آقای لاریجانی فرصتی را بدست آوردیم که فعالیت‌‌های آکادمی، تیم‌های پایه و همایش‌های عملی که داشتیم را به ایشان گزارش دهیم. رئیس مجلس هم رهنمودهای خوبی داشت که ما کارها را اساسی‌تر انجام داده و با اقداماتی عقب ماندگی را جبران کنیم.

خبرنگاری از کفاشیان پرسید: "آیا در خصوص مشکلات مالی هم با آقای لاریجانی صحبت کردید؟" که وی گفت: ما در این خصوص صحبتی نداشتیم. شاید ریاست مجلس ابزارهای لازم را نداشته باشد که در این خصوص به ما کمک کند اما ایشان قول‌هایی به ما داد تا بتوانیم برخی از مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه اراده بردن را در بین ملی پوشان دیده است، ادامه داد: اراده‌ای که امروز در بین ملی پوشان وجود دارد را در گذشته ندیده‌ بودم. ما هم قبول داریم در فوتبال برد و باخت وجود دارد اما فوتبال با باخت‌ها تمام نمی‌شود و ادامه دارد و تا آخرین لحظه که خرداد سال آینده است از تیم ملی حمایت می‌کنیم.

کفاشیان صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: ما علاوه بر مسابقات مقدماتی جام جهانی مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها، رقابت‌های جام ملت‌ها و دوره‌های بعد مقدماتی جام جهانی را در پیش داریم. هیچوقت مسابقات تمام نمی‌شود و حمایت‌ها هم از تیم‌‌ها ادامه خواهد داشت. به همین دلیل با یک برد و یک باخت نباید همه چیز را تمام شده بدانیم.

وی از رسانه‌ها خواست یار و یاور تیم ملی بوده و اگر انتقادی دارند در زمان خشمگین بودن آن را بیان نکنند و تصریح کرد: ما حتما انتقادات را برای اصلاح امور به کار می‌بندیم اما بهتر است این انتقادها را با زبان آرام‌تر مطرح کنیم، زیرا قلب‌مان ضعیف است!

کفاشیان در واکنش به طرح این موضوع از سوی یکی از خبرنگاران که قبل از بازی با لبنان هم وعده داده بودید تیم ملی می‌برد با بیان این جمله که شاید شوخی کرده بودم در مورد اینکه در سال‌های اخیر هواداران فوتبال کمتر شاهد بردها و موفقیت‌های تیم ملی‌ بوده‌اند، تصریح کرد: همیشه سعی‌مان را به کار می‌بندیم که در فوتبال پیشرفت کرده و همچنین در رنکینگ جهانی رده بهتری را کسب کنیم. ما امروز چهارم آسیا هستیم هرچند تیم‌های پنجم و ششم به ما نزدیک هستند اما انشاءالله تیمی مانند ازبکستان ما را در رنکینگ نمی‌گیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ژاپن و کره جنوبی سال‌های سال تلاش کردند تا به موفقیت‌های امروز برسند و ما هم اگر می‌خواهیم به موفقیت برسیم باید کار کنیم. امروز اگر کره جنوبی را شکست دهیم به این معنا نیست که به آنها رسیده‌ایم بلکه باید سرمایه گذاری چند ساله انجام دهیم، زیرا برای تحول و موفقیت نیاز به برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری اصولی است.

وی در ادامه صحبت‌‌هایش به سرمایه گذاری‌های فدراسیون فوتبال در رده‌های پایه، تیم‌های باشگاهی و ... اشاره کرد و افزود: شاید این برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها زیاد نیست اما در حد توان‌مان کار می‌کنیم و با توجه به پتانسیل بالایی که ورزشکاران دارند مطمئنم بهترین نتایجی را کسب خواهیم کرد.

در این لحظه خبرنگاری از کفاشیان پرسید که "آیا مطمئن هستید بهترین بازیکنان را در اختیار دارید و از نسل فعلی صحبت می‌کنید؟" که وی اظهار داشت:‌ بله مطمئنم آنها توان‌شان بالاست باید بیشتر کار کنند. تیم ملی در ماه‌های گذشته بردهای خوبی داشته اما در مقطعی دچار افت شده است و امیدواریم برای بازی با کره به شرایط عادی بازگردد و ملی پوشان با همه توان در این دیدار به میدان بروند.

وی با صراحت به این موضوع اشاره کرد که شانس تیم ملی برای موفقیت مقابل کره جنوبی زیاد است و ادامه داد: ما با کادر فنی جلسات مختلفی داشتیم که تغییرات لازم برای آینده تیم ملی را در مسابقات غرب آسیا و جام ملت‌ها انجام دهند و از باخت‌ها نترسند. آنها باید در این مسابقات تیم ملی را برای آینده بسازند.

کفاشیان که این مسائل را در پاسخ به این پرسش که "آیا برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی برنامه‌ای دارید؟"، عنوان می‌کرد، خاطرنشان کرد: ما می‌‌خواهیم اگر به جام جهانی می‌رویم آنجا تیمی قوی در اختیار داشته باشیم نه اینکه زنگ تفریح سایر تیم‌ها شویم. مانند تیم‌های دیگر آسیایی که در جام‌های جهانی نتایج خوبی را کسب کردند و به مراحل بالاتر رسیده‌اند، ما هم باید نتایج خوبی کسب کنیم.

خبرنگاری در خصوص اینکه آیا در صورت شکست تیم ملی مقابل کره جنوبی ماموریت شما در فدراسیون فوتبال به پایان می‌رسد، اظهار داشت: ما در برنامه ریزی‌های خود هیچوقت ناامید نیستیم و مدیریت‌مان به نتایج تیم‌ها گره نخورده است. ما کارمان را با قدرت جلو می‌بریم و در نهایت تابع تصمیمات مجمع فدراسیون فوتبال هستیم. البته در هر زمان آمادگی کنار رفتن را داریم اما تجربه زیادی داشتیم که آن را در فدراسیون فوتبال به کار بستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال بار دیگر خطاب به رسانه‌ها اظهار داشت: باید به نحوی صحبت کنید که به نفع فوتبال کشور است، افزود: بعضی خبرنگاران جوان در زمان عصبانیت انتقادهایی را مطرح می‌کنند که می‌توانند آنها را به شکلی بهتر و در شرایطی مناسب‌تر عنوان کنند. باید در انتقادها نقاط ضعف را یادآوری کنیم و ما هم از این موضوع ممنون بوده و از آنها استفاده خواهیم کرد.

خبرنگاری دیگر به صحبت‌های کفاشیان در گذشته اشاره کرد، مطالبی که به تغییر در کمیته فدراسیون فوتبال مربوط می‌شد. وی همچنین انتقاداتی از کمیته فرهنگی فدراسیون مطرح کرد که کفاشیان در پاسخ گفت: امروز کمیته فرهنگی به کمیته بازی‌های جوانمردانه تبدیل شده و ایشان در اقدامات خود عملکرد خوبی داشته است. ما کاری که مورد تایید است را قبول می‌کنیم.

وی در مورد انتقادهایی که در این مدت از فریدون معینی رئیس کمیته جوانان مطرح شده تصریح کرد: البته بخشی از کار ایشان براساس آقای محصص در کمیته فنی توسعه انجام می‌شود. ایشان عملکرد خوبی داشتند و تیم‌های پایه جواب‌های لازم را داده‌اند.

کفاشیان در پاسخ به این سئوال که "تا چه اندازه به نفراتی مانند معینی فرصت می‌دهید و آیا می‌‎خواهید خودتان را قربانی افراد کنید؟"، ‌تصریح کرد:‌ ما از افراد برنامه می‌گیریم و به نظرم افرادی که امروز هستند برنامه‌های خوبی دارند ضمن اینکه اقدامات علمی آنها را زیر ذره بین خواهیم گرفت. بار دیگر تاکید می‌کنم نباید سرنوشت تیم‌ها را با سرنوشت مدیران گره بزنیم. مطمئن باشید در فوتبال به هیچکس خوش نمی‌گذرد.

خبرنگاری دیگر با طرح این سئوال که "اگر خدای ناکرده ایران به کره جنوبی ببازد آیا ممکن است پایان کار شما و آقای کی‌روش باشد؟"، اظهار داشت: به هیچ عنوان دستور از بالا نمی‌رسد و ما براساس اصولی که داریم کار را پیش می‌بریم. فدراسیون مانند ساختمانی است که باید اصولی آن را ساخت نه اینکه به خاطر برخی نتایج آن را کاملا ‌ویران کرد.

وی در مورد خستگی مردم از شکست‌ها و عدم استقبال‌شان از مسابقات فوتبال تصریح کرد: همه مردم در ایران علاقمند به فوتبال هستند و اگر تیم خوب بازی کند می‌آیند و از تیم ملی حمایت می‌کنند. قطعا این موضوع زمان می‌برد که تیم ملی خوب بازی کند و مشکلات گذشته به فراموشی سپرده شود.

کفاشیان با اشاره به اینکه پخش بازی ایران - کره جنوبی به هماهنگی صدا و سیما با AFC مرتبط است و فکر نمی‌کنم مشکلی برای پخش این بازی وجود داشته باشد در پاسخ به این سئوال که "آیا احمدی نژاد به ورزشگاه می‌آید، چراکه شما خاطرات خوشی از حضور ایشان در ورزشگاه ندارید؟"، تصریح کرد: بنده نمی‌دانم برنامه‌ ایشان چیست ولی اگر بیایند برای حمایت از تیم ملی است. درست نیست برد و باخت‌ها را گردن کسی بیاندازیم و به نظر من بیان این موضوعات خرافات است.

رئیس فدراسیون فوتبال که با صراحت انتخابات هیات فوتبال استان شیراز را تایید کرد در پاسخ به این سئوال که "آیا تایید شما با توجه به مسائلی که همه مردم در برنامه ۹۰ شاهدش بدند توهین به شعور مردم نیست؟"، تصریح کرد: رسانه‌ها نباید اشتباه یک موضوعی را تا قطعی نشده هوار بزنند. ما براساس صحبت‌ها قضاوت نمی‌کنیم بلکه اسناد و مدارک لازم را در خصوص صحت برگزاری انتخابات داریم.

وی ادامه داد: من روی برگزاری صحیح انتخابات بسیار حساسم. روی افراد هیچ حساسیتی ندارم و در هیچکدام از انتخابات هیات‌ها هم از فرد خاصی حمایت نمی‌کنم. آقای آیت‌اللهی هم اگر در این انتخابات رای نمی‌آ‌ورد نایب رئیس من بود اما وقتی تمام افراد بلا استثنا از ایشان حمایت می‌کنند من چه می‌توانم بگویم؟!

کفاشیان با بیان این مسئله که مسئولان استان فارس فقط می خواستند این انتخابات برگزار نشود، خاطرنشان کرد: آنها دلیل قانع کننده‌‌ای نداشتند ما چند روز قبل از انتخابات با آنها جلسه گذاشتیم که آنها روز قبل از برگزاری به ما اعلام کردند نباید برگزار شود. ما گفتیم همه اقدامات لازم انجام شده و دلیل‌تان را بگویید. همچنین اگر تعداد افراد مجمع به ۳۵ نفر نرسید جلسه را برگزار نمی‌کنیم.

وی افزود: متاسفانه برخی از صحبت‌های من در این جلسه اصلاً ‌منعکس نشده است. من آنجا گفتم اگر تعداد به حداکثر نرسد انتخابات برگزار نمی‌شود اما وقتی آقای مدیرکل با مسئول روستایی و مسئول آموزش و پرورش آمدند اعضای لازم برای برگزاری انتخابات طبق اساسنامه کامل شد و من ابتدا با صلوات، سپس بلند کردن دست و در نهایت رای دادن انتخابات را برگزار کردم. به غیر از آقای مدیرکل و یکی دو نفر از دوستان همه به آقای آیت‌اللهی رای داند چگونه می‌توان در این شرایط گفت تقلبی صورت گرفته در صورتی که آقای آیت‌اللهی رقیبی نداشته است.

کفاشیان در پایان با بیان اینکه برای پیدا کردن اسپانسر تیم ملی با دو سه نفر صحبت کرده و ظرف روزهای آینده جواب آنها را دریافت می‌کند در واکنش به این موضوع که "آقای آیت‌اللهی طبق قوانین فیفا نمی‌تواند در بخش‌های قضایی فدراسیون حضور داشته باشد؟"، گفت:‌ فعالیت ایشان در کمیته اخلاق قضائی نیست بلکه ارشادی است و ایشان به همه می‌گویند چگونه خوب باشند!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391