برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمود کلهر: نوجوانان با وجود سن کم پخته بازی می‌کردند،استعدادیابی از باشگاه‌ها شروع می‌شود

دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۲ — ایسنا

کارشناس و پیشکسوت فوتبال معتقد است برای موفقیت تیم‌های ملی باید استعدادیابی و توجه به تیم‌های پایه از باشگاه‌ها آغاز شود.

تیم تیم ملی نوجوانان ایران

محمود کلهر، درباره صعود تیم ملی نوجوانان ایران به جام جهانی توضیح داد: فدراسیون فوتبال دو، سه سال گذشته قدم‌های مثبتی برداشته و سرمایه‌گذاری خوبی در رده‌های پایه انجام داده است. به اعتقادم این موفقیت هم ثمره چنین فعالیت‌هایی است. همچنین در سال‌های اخیر تیم‌های استان هم راه‌ا‌ندازی شد و از افرادی که تخصص لازم را دارند، استفاده شده است.

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان بسیاری در ایران هستند که در سال‌های گذشته هرز می‌رفتند، اما خوشبختانه استعدادهایی که استحقاق داشتند، شناسایی شدند و اردوهای متعددی برای رده‌های پایه برگزار شد. البته این کارها هنوز ۱۰۰ درصد انجام نمی‌شود، اما من امیدوارم روند رشد تیم‌های پایه ادامه داشته باشد.

رییس آکادمی فوتبال باشگاه راه‌آهن همچنین با اشاره به این که سرمایه‌گذاری روی تیم‌های پایه باید از باشگاه‌ها شروع شود، تصریح کرد: آکادمی‌ها تنها در برخی باشگاه‌ها اسم دارند و فعالیت درست و حسابی انجام نمی‌دهند. البته آکادمی‌ ملی فوتبال پیش قدم شده و باشگاه‌ها را ملزم کرده تا در تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری کنند . مطمئنا اگر تیم ملی نتیجه‌ بگیرد، ما در آینده تیم ملی مقتدری خواهیم داشت. به همین دلیل ما باید تمرکز بیشتری روی تیم‌های پایه داشته باشیم تا در آینده در بزرگسالان با کمبود بازیکن مواجه نشویم.

کلهر در ادامه با بیان این که باشگاه‌های ایرانی می‌توانند از باشگاه‌های بزرگ دنیا الگوبرداری کنند، مطرح کرد: ما امروز به استرالیا پنج گل می‌زنیم و مطمئن باشید اگر توجه به تیم‌های پایه ادامه داشته باشد، فردا برابر کره و ژاپن که الان قدرت برتر آسیا هستند هم به همین شکل پیروز می‌شویم. دستیابی به این امر پروسه چند ساله دارد و می طلبد امکانات سخت‌افزاری هم بهبود داشته باشد.

این پیشکسوت فوتبال همچنین در پاسخ به این سوال که استفاده از مربیان متخصص چقدر در رشد تیم‌های پایه موثر است؟ تاکید کرد: همه ما می‌دانیم که سهم زیاد موفقیت امروز تیم ملی نوجوانان ایران برای علی دوستی مهر است. او در سال‌های گذشته با کمترین امکانات، بازیکنان مستعد بسیاری را به تیم ملی معرفی کرد. در گذشته در تیم بانک ملی هم که بود بازیکنان خوبی را تحویل تیم ملی داد. به هر حال امیدوارم چنین مربیانی که کار اصلی‌شان سازندگی است را حفظ کنیم. از طرفی مربی‌های بسیاری هم اخیرا در این مسیر قدم برداشته‌اند که فدراسیون باید از این مربی‌ها استفاده کند.

کلهر افزود: تخصص دوستی کار با نوجوان‌هاست و نحوه ارتباط برقرار کردنش با این رده سنی کمک بسیاری در موفقیتش کرده است. به بازیکنان تیم ملی نوجوانان هم که نگاه می‌‌کنیم، می‌بینیم آنها پخته بازی می‌کنند. بازیکنی مثل عزت اللهی که در مرکز میانه زمین بازی می‌کند مرا یاد کریم باقری می‌اندازد. مثل این‌ها در فوتبال ما زیاد است، اما باید شناسایی و پرورش پیدا کنند. اگر این کار صورت گیرد، دیگر دغدغه‌ای در تیم ملی بزرگسالان نخواهیم داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391