برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کریمی حماسه است سردار!

یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۹ — بی‌باک‌نیوز

مگر نه اینکه شخصیت های هر قوم به قوم خویش هویت می بخشند چگونه است که خیلی راحت می خواهیم این شخصیت‌ها را به بهانه اینکه قوم مهم تر است از او جدا کنیم؟

علی کریمی

«کریمی برای من بسیار عزیز است اما بدانید پرسپولیس از هرکسی برای من عزیزتر است».این جمله کلیشه ای را رویانیان این روزها بیش از ۱۰ بار تکرار کرده است و خواسته یا ناخواسته طوری به مخاطب خود القاء کرده که اگر برای کریمی مسئله ای مهمتر از پرسپولیس وجود دارد پرسپولیس اما برای من از همه چیز مهمتر است.

بحثی که اتفاقا علی کریمی هم به آن اذعان دارد و معتقد است: موفقیت پرسپولیس از همه چیز مهم تر است .برای همین خطاب به طرفداران پرشورش که منتظر بازگشت او به تیم هستند می گوید: ما همه می‌آییم و می‌رویم‌، اما این پرسپولیس است که می‌ماند. از شما هم می‌‌خواهم که پرسپولیس را تشویق کنید.

واقعا اما کدام مهم تر است؟ پرسپولیس یا علی کریمی؟ اساسا آیا این سئوال که مدیر عامل سرخپوشان مطرح کرده نوعی سئوال انحرافی برای رد گم کردن ذهن مخاطب است یا حرف درستی است که خوب تبیین نشده ؟ در مقام پاسخ آیا می شود گفت پرسپولیس از رویانیان هم مهم تر است و اگر قرار باشد برای عزیز بودن این باشگاه با سابقه تهرانی مسابقه بگذاریم قدمت و خون دل های علی کریمی برای پرسپولیس در طول سال‌ها نشان می دهد که امتیاز او برای عزیز داشتن پرسپولیس بیشتر از رویانیان است بحث کوتاهی را که در این یاداشت می خواهیم به آن بپردازیم اما این نیست که پرسپولیس برای رویانیان عزیز تر است یا کریمی بلکه با ذکر مثالی می خواهیم بدانیم پرسپولیس و قهرمان هایش چه نسبتی با هم دارند؟اگر در این مثال باشگاه پرسپولیس را یکی از باشگاه های اسطوره ای ایران زمین بدانیم که حماسه های زیادی خلق کرده است آیا امثال کریمی - مهدوی کیا –پروین- محرمی- محمد خانی- پنجعلی – درخشان – کلانی بهزادی و....حماسه نیستند؟مگر نه اینکه می گویند اسطوره خلق می‌کند و حماسه از آن چیزی که خلق شده دفاع می کند؟ آیا می شود حماسه‌ها را از سرزمینشان یعنی جایی که در آنجا شکل گرفته اند جدا کرد؟

مگر نه اینکه شخصیت های هر قوم به قوم خویش هویت می بخشند چگونه است که خیلی راحت می خواهیم این شخصیت‌ها را به بهانه اینکه قوم مهم تر است از او جدا کنیم؟هرقومی ریشه در عملکرد شخصیت های ماندگارش دارد. در واقع اگر بپذیریم که امثال بهزادی – کلانی – آشتیانی- پروین – محمد خانی – مایلی کهن - سلطانی –– پیوس – محرمی – کرمانی مقام – دایی -باقری – عابدزاده -مهدوی کیا –کریمی و... علاوه بر اینکه شخصیت اجتماعی خود را از پرسپولیس گرفته اند به باشگاه خود هم هویت داده اند سخن به گزاف نگفته ایم با این توصیف هر چند پرسپولیس از کریمی مهم تر است اما باید بپذیریم که او نیز در انسجام بخشی این باشگاه پرطرفدار و در افزایش محبوبیت تیمش کم تلاش نکرده و همه طرفداران و نخبگان نیز بر این نکته اذعان دارند که بدون تردید علی کریمی یکی از حماسه های این باشگاه اسطوره ای است که طرفداران بی شمارش با یاد این حماسه زندگی می کنند. اگر تا دیروز از دل اسطوره پرسپولیس حماسه‌ها خلق می‌شد و مردم به آن افتخار می کردند سال هاست شاهد حماسه و حماسه سازی در پرسپولیس نیستیم و طرفداران بی شمار این تیم مردمی همچنان چشم به جنگجویان قدیمی خود همچون مهدوی کیا و کریمی دارند آیا رویانیان آخرین جنگجو را از پرسپولیس بیرون می اندازد؟ در این صورت چه کسی پرسپولیس را بیشتر دوست دارد؟کریمی یا رویانیان؟ هواداران چگونه فکر می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391