برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جعفر کاشانی: پرسپولیس باید به باشگاه تبدیل شود

یکشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۳ — تابناک

کاشانی:باشگاه پرسپولیس برای خروج از بحران فعلی به یک رفورم فرهنگی نیاز دارد و به همین دلیل من تصمیم گرفتم از سمت مشاور مدیرعامل باشگاه انصراف بدهم.

جعفر کاشانی

کاشانی:معتقدم هر کاری که نتواند تاثیر مناسب داشته باشد، تشریفاتی است. مسئله من و پرسپولیس هم در اصل محصولی نداشت که بخواهد تمام شود. پرسپولیس خانه پیشکسوتان است و هر کس که بتواند به این تیم کمک کند، این کار را می‌کند. سال‌هاست که می‌گویم پرسپولیس باید به باشگاه تبدیل شود و سازمان پیدا کند. آن وقت ارزش هر پستی معلوم و جایگاه افراد مشخص می‌شود. امیدوارم هر چه سریع‌تر این اتفاق در پرسپولیس رخ بدهد.

‌بنده هرگز از واژه‌هایی مثل «کشک»درباره پست مشاوره استفاده نکرده‌ام چون اصولا دوست ندارم از چنین ادبیاتی استفاده کنم. به عقیده من پست‌ها به افراد شخصیت نمی‌دهند بلکه افراد باید در سازمان مشخص و تشکیلات حرفه‌ای به کار بپردازند. پستی که تاثیر نداشته باشد حالت تشریفاتی دارد. این یک اصل ثابت شده است که باشگاه بزرگ تفکر بزرگ می‌خواهد. استقلال و پرسپولیس دو تیم بزرگ ایران هستند که همه حرکات و رفتار و گفتارشان روی فرهنگ جامعه تاثیر می‌گذارد. امیدوارم این دو تیم به باشگاه تبدیل شوند تا اهدافشان مشخص شود و از ظرفیت‌هایشان به خوبی بهره‌برداری شود. درباره وضعیت این روزهای پرسپولیس باید بگویم ‌وقتی خشت اول یک بنا کج نهاده شود آن بنا تا آخر کج می‌رود. بزرگ‌ترین آفت یک مجموعه یا مدیر این است که رفتارش با گفتارش فرق داشته باشد. در این صورت حتما چالش‌هایی به وجود می‌آید. پرسپولیس محتاج این است که چند متفکر در راستای اهداف مثبت دور هم بنشینند و مسائل آن را حل کنند.

به طور مثال ما می‌بینیم که ناگهان علی کریمی از تیم کنار گذاشته می‌شود. کریمی بازیکن بزرگی است که سوابق فراوانی دارد. باید نخبگان خود را حفظ و جایگاه‌شان را به خوبی مشخص کنیم. در غیر این صورت با چالش رو به‌رو می‌شویم. اکنون مربی‌ای را به تیم آورده‌اند که نه با فرهنگ ما آشناست نه زبان ما را می‌داند و نه حتی می‌تواند به خوبی با بازیکنان ارتباط برقرار کند. در چنین شرایط می‌شنویم که یحیی گل محمدی برای خروج پرسپولیس از بحران به تیم اضافه شده است. البته آرزو می‌کنم که تیم پرسپولیس موفق شود. ما دلمان می‌خواهد تیم محبوبمان موفق باشد اما آمدن گل محمدی یا افراد دیگر راه حل مشکل نیست. پرسپولیس به یک رفورم فرهنگی نیاز دارد. با نگاه به عملکرد موفق مدیران باشگاه سپاهان و سازماندهی خوب این باشگاه در چند سال اخیر متوجه می‌شویم که تا وقتی چارت ساختاری یک باشگاه درست سازماندهی نشود رسیدن به قله کار دشواری است.

تا وقتی پرسپولیس باشگاه نشده است این مشکلات در آن وجود خواهد داشت. سپاهان در چند سال اخیر موفق بوده چون مدیرانش مدبر و تعامل‌پذیر بودند. کاش از نمونه‌های موفق بیشتر الگوبرداری کنیم. تیم‌های مثل استقلال و پرسپولیس سالهاست که فردمحور اداره می‌شوند و تجربه ثابت کرده با رفت و آمد افراد مختلف هیچ گره‌ای از مشکلات این دو باشگاه باز نمی‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391