برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خانه تکانی ویژه در پرسپولیس

پنجشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۳ — بی‌باک‌نیوز

تمام خواسته هوادارا پیش از این از پرسپولیس داشتن یک هافبک دفاعی مطمئن بود،اما معادله این پست چنان به هم پیچیده که سرمربی مجبور است پازلش را دوباره به هم بریزد برای یک چینش نو تا شاید به واسطه این اقدام پرسپولیس از بحران نتیجه گیری خارج شود.

تیم پرسپولیس

دلیل این به‌هم ریختگی هم چیزی نیست جز بازگشت امیرحسین فشنگچی از مصدومیت. بازیکنی که دفاع چپ پرسپولیس سهم او بود اما این ترکیب حالا باید آنقدر دست بخورد تا جایی هم پیدا شود برای او، یک جایی خارج از خط دفاعی چرا که مرد پرتغالی هیچ جوره حاضر نیست از ترکیب سه نفره سید جلال - نورمحمدی - بنگر دست بکشد.
حضور فشنگچی اما بیش از همه خط هافبک پرسپولیس را به‌هم می‌ریزد. جایی که راستش را حسین ماهینی قرق کرده و تدافعی‌ترین مهره‌اش در این چند هفته میثم نقی‌زاده تازه‌وارد بوده. مهدی مهدوی‌کیا هم البته بعد از موفقیت در آزمون دربی، بارها در پست هافبک دفاعی بازی کرد و تحسین سرمربی را برانگیخت، چنان که فکر تغییر دوباره در این پست را ژوزه دیگر هرگز به ذهن راه نداد و حالا چاره‌ای پیش رویش نیست جز تن دادن به آن! مانوئل ژوزه اگر بخواهد فشنگچی را دوباره به ترکیب اصلی برگرداند باید دوباره مهرداد پولادی را بفرستد به میانه زمین و نقش یکی از دو هافبک تدافعی را به او بسپرد.
در این صورت یا مهدوی‌کیا یا نقی‌زاده باید بنشینند روی نیمکت که البته کاپیتان با توجه به تجربه‌اش و آسودگی خاطر سرمربی، شانس نخست بازی کردن است. احتمال دیگری هم وجود دارد و آن اینکه آمادگی امیرحسین فشنگچی بعد از مصدومیت طولانی‌اش آنقدر نباشد که او را به ترکیب اصلی برساند.اگر اینگونه باشد مهدی مهدوی‌کیا و میثم نقی‌زاده هر دو در بخش تدافعی خط هافبک باقی خواهند ماند و مهرداد پولادی که یک جورهایی نقش آچار فرانسه پرسپولیس را به خود گرفته گوش چپ خواهد بود.
پولادی فصل را با حضور در سمت چپ خط دفاعی آغاز کرد، بعد از آن به ناچار نقش هافبک دفاعی را برای پرسپولیس ایفا کرد و حالا هم قرار است جای خالی خط هافبک را برای تیم ژوزه پوشش بدهد. به بازی گرفتنش در گوش چپ البته محتمل‌تر است چرا که در تیم ملی و در بازی برابر کره جنوبی هم نقشی مشابه همین را به گردن گرفته بود.

حال آنکه او پیش از هر چیز یک هافبک تهاجمی بوده و در پیکان به عنوان فوروارد هم بازی کرده و امروز اینگونه خودش را کشانده به گوشه چپ زمین.
او اما چه هافبک دفاعی باشد و چه گوش چپ، یک خط جلوترش محمد نوری خواهد ایستاد؛ در نقش تنها هافبک نفوذی تیم و پشت سر دو مهاجم که برای گرفتن یکی از سهمیه‌هایش کریم انصاری‌فرد و محمد قاضی شانسی برابر دارند. دست راست آنها اما سه گزینه قرار گرفته؛ هادی نوروزی، جواد کاظمیان و غلامرضا رضایی که او هم همچون فشنگچی روزهای زیادی نیست از مصدومیت برگشته.
رضایی پیش از مصدومیت، جایی ثابت در خط حمله داشت اما شاید حالا به خاطر آمادگی هادی نوروزی و جواد کاظمیان که در این چند تمرین گذشته تا توانسته‌اند، گل زده‌اند دست کم این بازی پیش رو را از روی نیمکت آغاز کند. در این میان شانس اول به نام نوروزی است که نیمکت‌نشینی‌هایش را در این چند هفته کمتر دیده‌ایم و به اندازه فیکس بودن، سرمربی را راضی نگه داشته.

این اما همه تغییرهایی نیست که در نخستین بازی بعد از تعطیلات چشممان را خواهد گرفت و شاید عجیب‌ترین اتفاق درون دروازه پرسپولیس رقم بخورد، جایی که از بازی سوم به بعد در اختیار نیلسون ژونیور بوده و او به ویژه در این چند بازی آخر، رها از هر انتقاد. این دروازه‌بان برزیلی چنان خودش را در اندیشه های فنی مانوئل ژوزه جای داده که از او شنیده بودیم جز در صورت مصدومیت یا محرومیت، نیلسون دروازه را به رقیبانش تحویل نخواهد داد.
این روزها اما در تمرین پرسپولیس می‌بینیم که سرمربی و دستیار مصری‌اش بیش از همه روی عملکرد شهاب گردان زوم کرده‌اند و تمرین‌های فوق‌العاده‌ای را هم برایش در نظر گرفته‌اند. البته یک احتمال هست و آن اینکه برای بازگرداندن گردان به تیم ملی، مدیرعامل حضور او در بازی‌های پیش‌رو را به ژوزه توصیه کرده باشد که در این صورت، این دروازه‌بان مرد اول پرسپولیس خواهد بود در بازی با راه‌آهن.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391