برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خسرو حیدری: شکست کره‌جنوبی دور از ذهن نیست، مردم جای خالی در ورزشگاه نگذارند

شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۸ — ایسنا

مدافع تاثیرگذار تیم ملی می‌گوید کسب چهار امتیاز از دو دیدار پیش‌رو می‌تواند راه تیم ملی را برای صعود به جام جهانی هموار کند.

تیم تیم ملی ایران

مدافع تیم ملی فوتبال ایران که به همراه سایر ملی پوشان خود را برای دیدار با کره جنوبی در چارچوب رقابتهای جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده می‌کند، درباره وضعیت فعلی تیم ملی و شرایط خود صحبت کرد:

ابتدا از اردوی تیم ملی بگو. وضعیت تیم را در شرایط کنونی چطور می‌بینی و آیا بازیکنان برای دیدار با کره آماده هستند؟

خدا را شکر همه چیز به خوبی پیش می‌رود. تیم و بازیکنان روند خوبی داشته‌اند. اکنون هم تیم ملی در اردو به سر می‌برد تا برای دیدار با کره جنوبی در تهران آماده شود. خوشبختانه بازیکنان آماده بازی هستند و کسی مشکل خاصی ندارد.

به نظرت می‌توانیم کره جنوبی را در خانه شکست دهیم؟

به یاری خدا کره را خواهیم برد چون به نظرم شکست کره آن هم در تهران دور از ذهن نیست. انشالله با حمایت مردم،‌ سه‌شنبه به میدان می‌رویم تا کره را شکست دهیم.

درباره وضعیت خودت صحبت کن. چند روزی فیزیوتراپی کردی. اکنون آماده بازی با کره هستی؟

خدا را شکر مشکلی ندارم. آن چند روز که فیزیوتراپی کردم به خاطر درمان دردی بود که از قبل داشتم. با سه جلسه فیزیوتراپی مشکلم حل شد و حالا کاملا آماده‌ام که برابر کره‌ بازی کنم.

کمی به عقب بازگردیم چرا تیم ملی نتوانست برابر لبنان نمایش خوبی ارائه دهد و شکست خورد؟

به نظرم وضعیت آب و هوا و شرایط زمینی در باخت ما به لبنان تاثیر داشت. بیش از این نمی‌توانم چیزی بگویم. به نظرم بهتر است بازی با لبنان را فراموش کنیم چون این بازی تمام شده و حالا بازی حساس با کره جنوبی را در پیش داریم. همه فکر و ذکر ما باید دیدار با کره جنوبی باشد.

در بازی با لبنان بازیکنانی نظیر آندارنیک تیموریان، اشکان دژاگه بودند. به نظرت این مساله تاثیری در آن شکست نداشت و آیا در بازی با کره جنوبی حضور این بازیکنان می‌تواند به تیم ملی کمک کند؟

این سوال را کادر فنی تیم ملی باید پاسخ دهد. من یک بازیکن هستم و نمی توانم درباره این که حضور یا غیبت چند بازیکن چقدر روی کار تیم موثر بوده نظر خاصی بدهم، اما می توانم بگویم که خوشبختانه برای بازی با کره هم آندارنیک هست و هم اشکان. همه بازیکنان آماده‌اند و با ترکیب کامل برابر کره صف آرایی می‌کنیم.

پس از باخت به لبنان دیدار با کره جنوبی حساسیت بیشتری پیدا کرده است. شاید برای ما بازی مرگ و زندگی باشد.

به نظرم نباید تا این حد فکر کنیم که حتما باید سه امتیاز بازی با کره جنوبی را بگیریم. ما اکنون تیم دوم جدول هستیم و فاصله‌مان با تیم اول سه امتیاز است. اگر بتوانیم حریفمان را در تهران شکست دهیم با آن‌ها هم امتیاز می‌شویم. البته همه بازیکنان با این ذهنیت وارد میدان می‌شوند که هر سه امتیاز را بگیرند و برای این کار از جان مایه می‌گذارند ولی اگر خدای نکرده نتوانیم سه امتیاز را بگیریم، مساوی و کسب یک امتیاز هم خوب است. با تساوی ایران و کره اتفاق به خصوصی نمی‌افتد چون پس از کره در تهران با ازبکستان بازی می‌کنیم و در صورتی که این تیم را شکست دهیم شرایط صعودمان به جام جهانی هموار می‌شود. بنابراین از دو بازی آینده‌مان چهار امتیاز نیاز داریم.

با کسانی که برای تماشای بازی ایران و کره به ورزشگاه می‌آیند چه صحبتی داری؟ و با توجه به به اینکه فاصله رسانه‌ها و ملی‌پوشان هم تا حدودی برطرف شده است،‌ در این رابطه چه نظری داری؟

همه بازیکنان تیم ملی برای نام ایران می‌ جنگند و حمایت از آنها یعنی حمایت از ایران. خدا را شکر شرایط به سمتی رفته که از تیم ملی حمایت می‌شود. فقط از مردم یک چیز می‌خواهم وآن این است که نگذارند در ورزشگاه آزادی یک صندلی خالی بماند. از آن‌ها می‌خواهم که از لحظه ورود بازیکنان کره به زمین تا پایان بازی طوری تیم را تشویق کنند که بازیکنان حریف تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار بگیرند و همان طور که دیگران گفته‌اند ورزشگاه آزادی را برایشان جهنم کنند.

تو در استقلال هافبک بازی می‌کنی ولی در تیم ملی احتمالا باید در خط دفاع و مدافع راست بازی کنی. هافبک بازی کردن در استقلال حضور ثابت در تیم ملی را سخت نمی‌کند؟

چند سال است که با این شرایط بازی می‌کنم. البته چند بازی را هم به دلیل مصدومنیت از دست دادم ولی من هم از خط هافبک بازی کرده‌ام و هم در پست دفاع راست.

سال گذشته هم اگر یادتان باشد با همین شرایط بازی می‌کردم و در ترکیب اصلی تیم ملی حضور داشتم. نگران این موضوع نیستم. در تیم ملی،‌ هر جا که بخواهند بازی می‌کنم چون به این موضوع عادت کرد‌ام.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391