برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حای خالی بازیکنان استقلال در فهرست کی‌روش

پنجشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۲۸ — رجا نیوز

ملاک بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می‌شوند چیست؟ نخستین پاسخی که به ذهن می‌رسد، پاسخی عامیانه و البته درست است؛ آمادگی! در لیست کی‌روش بازیکنان آماده بسیاری به چشم می‌خورند.

تیم تیم ملی ایران

مردانی که هریک در لیگ دوازدهم در زمره بازیکنان شاخص به حساب می‌آیند اما در همین لیست بازیکنانی به تیم ملی دعوت شده‌اند که در لیگ دوازدهم نشانی از آمادگی نداشته‌اند.

به گزارش رجانیوز، اگر ملاک دعوت مهاجمی است که طی ۱۱ هفته تنها یک بار موفق به گلزنی شده است پس بازیکنی که ۳ بار برای تیمش گل زده باید کجا قرار بگیرد؟ در تیم منتخب آسیا؟! کارلوس کی‌روش در مواجهه با این پرسش که چرا کریم انصاری فرد را به تیم ملی فراخوانده است چه پاسخی می‌تواند بدهد؟ اگر پاسخ او سابقه و قدمت است پس آرش برهانی باید هر بار به تیم ملی فراخوانده شود چون او سابقه دیرینی در تیم ملی دارد؛ مهاجمی که تا هفته یازدهم البته با یک بازی کمتر ۳ بار موفق به گلزنی شده، یک پاس گل داده و حایز امتیاز بیشتری در قیاس با دیگر بازیکنان است.

دعوت از محمد غلامی نیز پرسش بزرگتری را برابر کروش قرار می‌دهد. محمد غلامی به واسطه کدام بازی به یادماندنی به تیم ملی دعوت شده است؟ او بازیکنی نیمکت نشین در باشگاهش به حساب می‌آید. اینکه محمد غلامی یا کریم انصاری فرد روزگاری بازیکنان تاثیرگذاری در فوتبال ایران بوده‌اند به کنار، اکنون وضعیت آنها در باشگاه‌های‌شان چگونه است؟

حتی می‌توان درباره دعوت از محمد قاضی نیز از مرد پرتغالی سوال‌هایی را پرسید. محمد قاضی نیز تاکنون تنها ۲ بار موفق به گلزنی شده است اما هربار به تیم ملی فراخوانده می‌شود. با متر و معیاری که کی‌روش تعیین کرده نباید توقع داشت این قبیل بازیکنان که آثاری از آمادگی در وجودشان نیست در بازی‌های آینده تلاش و کوششی در جهت آماده‌تر شدن به خرج دهند.

وقتی غلامی با کمترین دقیقه بازی در تیم باشگاهی‌اش به تیم ملی فراخوانده می‌شود یا کریم انصاری فرد با یک گل زده در ۱۱ هفته ملی پوش می‌شود دیگر چه توقعی می‌توان از این بازیکنان ناآماده داشت که بر تمرین‌های خود بیفزایند و آمادگی خود را بیشتر کنند؟ کی‌روش با زبان بی‌زبانی به فوتبال می‌فهماند ملاکش آمادگی در باشگاه نیست.

او پیش‌تر نیز با دعوت نکردن از بازیکنانی که گفته می‌شد شایسته حضور در تیم ملی هستند بی‌اعتنایی خود را به آماده‌های لیگ نشان داده است. در لیست کی‌روش نام بازیکنانی را می‌بینیم که حضورشان در تمرین‌های تیم ملی هم جایز نیست. بازیکنی که به زعم همه کارشناسان در بازیسازی برای تیمش که در این نقطه با کمبودهای فراوانی نیز روبرو است ناکام بوده است.

محمد نوری با کدام معیار و ملاک به تیم ملی فرا خوانده شده است؟ بازی‌های درخشانی که برای پرسپولیس انجام داد یا عملکرد خوبش در بازی با لبنان؟! حضور محمد نوری در میان دعوت شده‌ها به تیم ملی یک علامت سوال بزرگ برابر مرد پرتغالی است. محمد نوری بیشتر پاس گل داده است یا میثم بائو؟

شماره ۱۷ استقلال طی ۲۰۰ دقیقه بازی ۳ بار برای دیگر بازیکنان موقعیت گل ساخته است و یک گل هم زده است. آقای کی‌روش میثم بائو آماده‌تر بود یا محمد نوری؟ چرا لباس مقدس تیم ملی به بازیکنی داده می‌شود که هیچ حرکت مثبتی در جهت ساختن گل برای مهاجمان تیمش نکرده است؟ در لیست کروش جای خالی امیر حسین صادقی را هم می‌توان مشاهده کرد.

به تعداد گل‌های خورده استقلال بنگرید؛ ۴ گل در ۱۰ بازی. گیریم خط حمله استقلال خوب نبوده و کروش به واسطه اینکه آبی‌ها ۹ بار موفق به گلزنی شده‌اند از دعوت بائو یا برهانی صرفنظر کرده است اما درباره دعوت نشدن از امیرحسین صادقی چه می‌توان گفت؟ آیا این مدافع پیش‌تر در لیست کی‌روش قرار نداشت؟ از تراکتورسازی که تا به حال ۱۰ بار در لیگ دروازه خود را روی حملات حریف باز شده دیده است محمد نصرتی دعوت می‌شود تا آنها صاحب یک نماینده در خط دفاع باشند اما استقلال هم با ۴ گل خورده در ۱۰ بازی تنها یک نماینده در تیم ملی دارد. آیا این تبعیض نیست؟

شاید کی‌روش و همکارانش تصور کنند این سیاهه رنگی است اما آنها را با سوالات دیگری هم می‌توان روبرو کرد. چرا سعید دقیقی به تیم ملی فراخوانده نمی‌شود؟ مهاجمی که گل‌های با ارزشی برای باشگاهش سایپا به ثمر رسانده است. حامد لک نیز یکی از دروازه‌بان‌های آینده دار فوتبال ایران محسوب می‌شود. جای این دروازه‌بان نیز در تیم ملی خالی است

***
تیم ملی مقدس است. لباس تیم ملی ارزش و احترام والایی دارد و از آن با ارزش‌تر و پراهمیت‌تر تفکری است که پشت سر این تیم قرار گرفته است. در واقع تفکرات مربیان تیم ملی است که ما را به سرمنزل مقصود خواهد رساند. نمی‌دانیم کارلوس کی‌روش آیا با واژه حق وناحق آشنایی دارد؟

آیا در ادبیات پرتغالی چیزی به نام حق و ناحق هست؟ اگر هست که قطعا واژه‌ای معادل آن باید باشد، کی‌روش حتما خوب می‌داند که اگر حق بازیکنی در تیم ملی خورده شده باشد با موفقیت فاصله زیادی خواهد داشت. بازی با کره جنوبی نزدیک است و این نگرانی وجود دارد دعوت از بازیکنانی که نشانی از آمادگی نداشته‌اند سرکروش را به باد دهد.

اگر ۲۵ مهرماه کریم انصاری فرد همان بود که در باشگاهش دیدیم آیا می‌توان امیدی به برتری تیم ملی مقابل کره جنوبی داشت؟ اگر محمد نوری وارد ترکیب اصلی شد و خط میانی تیم ملی را تقدیم بازیکنان سریع کره جنوبی کرد آن وقت چه سرنوشتی در انتظار کروش خواهد بود؟

شاید کی‌روش برود و گزینه دیگری جای او را بگیرد اما مربی بعدی می‌ماند و ویرانه‌ای که کی‌روش ساخته است. ویرانه‌ای که حاصل تفکرات اشتباه مرد پرتغالی در دعوت از بازیکنانی بود که هرگز شایسته دعوت به تیم ملی نبوده‌اند و بارها و بارها رسانه‌ها به این موضوع اشاره کردند اما تاثیری در روند دعوت از ملی پوشان نداشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391