برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مبارزه با بازیکن‌سالاری باید از شعار خارج شود

یکشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۰۳ — آفتاب

مصاحبه فرهاد مجیدی با یک خبرگزاری هم حب و بغض داشت. او رضا حقیقی را مقابل نکونام بلند می‌کند و خسرو را برترین بازیکن می‌نامد تا نشان دهد که بدش نمی‌آید مقابل استقلال قرار بگیرد و نکونام را تخریب کند...

مباره با بازیکن‌سالاری باید از شعار خارج شود... به کار نگرفتن فرهاد مجیدی درست‌ترین تصمیم مربیگری بود! نتیجه‌های مقطعی مهم نیست، آنچه مهم است و صحیح اصرار روی اصول است و حرکت مستقیم‌الخط روی همان مسیر صحیح است .

سال‌های سال بحث بازیکن‌سالاری در رسانه‌ها مطرح بوده اما امروز که نه در پاره‌ای موارد که هر سال رخ می‌دهد رسانه‌ها پردازنده بازیکن‌سالاری هستند و نشان می‌دهند که در این راه آنها هم به تبع برخی مدیران شعار دادن را یاد گرفته‌اند اما در عمل پای اصول نمی‌ایستند.

در این مقال خیلی محکم می‌خواهیم بنویسیم که امیر قلعه‌نویی‌ هر کار اشتباهی از ازل تاکنون انجام داده باشد، کنار گذاشتن فرهاد مجیدی در دایره اشتباهات او نیست بلکه این درست‌ترین حرکت امیر قلعه‌نویی بوده است چرا که صرف نظر از تعصب که مجیدی به آن معروف بود، از دیدگاه حرفه‌ای هم یک بازیکن تحت هیچ شرایطی نباید در میانه راه تیمش را تنها بگذارد و به پیشنهادهای بهتر پاسخ مثبت بدهد و تا این حد خودش را جلوی هواداران تخریب کند.

امیر قلعه‌نویی حق دارد که بدون مجیدی راه را ادامه دهد چرا که صرف نظر از سلایق تاکتیکی که ممکن است در تفکرات یک مربی، یک بازیکن نگنجد، سرمربی استقلال حق داشته که نگران جدایی مجدد مجیدی به واسطه یک پیشنهاد بهتر باشد! استقلال سال گذشته اگر از روز اول مجیدی را نداشت با عنایتی یا یکی مثل او به توافق می‌رسید و از روز اول تکلیفش را با خودش می‌دانست و چه بسا پارسال علاوه بر جام حذفی، لیگ را هم فتح می‌کرد اما استقلال در میانه راه دستش لای پوست گردو ماند و به این ترتیب نتوانست هر دو جام را بالای سر ببرد و از آسیا هم نتوانست به مراحل پایانی صعود کند. حالا آیا امیر قلعه‌نویی نباید نگران این موضوع باشد؟ آیا استقلال باید از ترس چند هوادار احساساتی یا برخی حرف‌های رسانه‌ای استراتژی و استراتژی خودش را عوض کند و به اصول پشت کند!

شاید امیر قلعه‌نویی موفق نشود که امسال به نتیجه مورد نظر خودش برسد اما در این میان حداقل فرهاد مجیدی و فرهادهای مجیدی (نمونه دیگرش علی کریمی در پرسپولیس است که تصور می‌کند به واسطه محبوبیت می‌تواند هر حرکتی انجام دهد) می‌فهمند که باشگاه‌های ایران بازیکن‌سالاری را نمی‌پذیرند و وقتی این مسئله تکرار شد دیگر جوان‌تر‌ها الگوهای رفتاری‌شان فرهاد مجیدی یا دیگرانی مثل او نمی‌شوند و طی سال‌های آتی فوتبال ایران چنین بازیکنانی رشد و نمو نخواهند داشت که قرارداد ببندند و وسط قرارداد بروند یا اینکه بخواهند کاپیتان تعیین کنند و در چارچوبی بالاتر از چارچوب یک بازیکن تصمیم بگیرند!

به گزارش تابناک،مصاحبه فرهاد مجیدی با یک خبرگزاری هم حب و بغض داشت. او رضا حقیقی را مقابل نکونام بلند می‌کند و خسرو را برترین بازیکن می‌نامد تا نشان دهد که بدش نمی‌آید مقابل استقلال قرار بگیرد و نکونام را تخریب کند... به هر حال به زعم ما این درست‌ترین تصمیم امیر اردشیر قلعه‌نویی بود، چه نتیجه بدهد یا نه، فرقی نمی‌کند، مهم اصول است که استقلال آن را رعایت کرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391