برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده : پنالتی بر روی نورمحمدی صد در صد خطا بود !

سه‌شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۵۹ — گل

به نظر خواهد رسید که پرسپولیسی‌ها انتقادهای بسیاری به داوری داشته باشند و حق خود را تضییع شده ببینند.

تیم پرسپولیس

درحالی‌که چند دقیقه‌ای بیش‌تر از بازی پرسپولیس و سایپا نگذشته است ، می‌توان پیش‌بینی کرد که هر دو تیم بر روی چندین صحنه به اتفاقات داوری اعتراض خواهند داشت. با این وجود به نظر خواهد رسید که پرسپولیسی‌ها انتقادهای بسیاری به داوری داشته باشند و حق خود را تضییع شده ببینند. با این حال بطور کوتاه مروری بر صحنه‌های بحث برانگیز این بازی خواهیم داشت.

۱-پنالتی از دست‌ رفته‌ی پرسپولیس درست بود

طبق نظر هوشنگ نصیرزاده ، کارشناس داوری ، فغانی در صحنه‌ای که هادی نوروزی توسط رحمان احمدی متوقف شد ، تصمیم کاملا درستی اتخاذ کرد و در ضمن به درستی احمدی را با کارت زرد جریمه کرد.

۲-پنالتی که هیچ‌گاه برای پرسپولیس گرفته نشد!

در صحنه‌ای که علیرضا نورمحمدی به محوطه‌ی جریمه‌ی سایپا نفوذ کرد ، این بازیکن با یک حرکت مشکوک به پنالتی متوقف شد و نقش بر زمین شد. به همین دلیل بازهم به گفته‌ی نصیرزاده ، کارشناس داوری استناد خواهیم کرد که این صحنه را صد در صد پنالتی اعلام کرده است.

نصیرزاده در این رابطه گفته است : "بازیکن خاطی سایپا یک لحظه با دست چپ خود نورمحمدی را از ناحیه‌ی کتف کشید و باعث سرنگون شدن این بازیکن شد. جالب آن است که تنها کسی که در این صحنه قدرت تشخیص پنالتی را داشت ، خود آقای فغانی بود که بسیار راحت از این صحنه گذشت و توجه خاصی نکرد."

در پایان دو نکته نیز در این مسابقه جالب توجه بود:

نکته‌ی اول :

فغانی امروز بسیار عصبی و ناآرام داوری کرد و در اعتراض‌های بازیکنان براحتی دست به جیب شد و از کارت زرد خود استفاده کرد. این درحالی است که از سه‌سال قبل نیز فغانی را در هنگام داوری این چنین به یاد داریم. به هر ترتیب او امروز یک داور بین المللی است و باید بیش‌تر از گذشته مسلط و آرام بازی را داوری کند. به هر روی آنچه در قضاوت امروز فغانی دیده شد ، بی‌تجربگی ، ناپختگی و عصبی بودن ، بود که در نوع تصمیم‌گیری‌های او نیز کم تاثیر نبود و او در نهایت مرتکب یک اشتباه تاثیرگذار شد تا پرسپولیس به سومین برد فصل خود دست نیابد.

نکته‌ی دوم :

امروز در صحنه‌ی مشکوک به هند ، با کم لطفی تصاویر آهسته‌ی تلویزیونی روبرو بودیم تا کمی شک و گمان در این صحنه یا صحنه‌های دیگر پا به جا بماند. به هر صورت مدیر تصویر برداری و کارگردان‌های تلویزیونی این مسابقات باید این نکته را در نظر داشته باشند که باید یک‌طرفه و بدون هیچ‌گونه کم‌کاری پوشش‌های تلویزیونی را انجام دهند ، چراکه این حق مسلم کاربران تلویزیونی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391