برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمد پنجعلی: باید زودتر یک مربی ایرانی جایگزین ژوزه شود

دوشنبه، ۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۱۵ — قدس‌آنلاین

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که باید زودتر یک مربی ایرانی جایگزین ژوزه شود و به تیم شوک وارد کرد.

محمد پنجعلی

محمد پنجعلی، درباره شرایط پرسپولیس و شکست این تیم برابر سپاهان گفت: من فکر می‌کنم که دیگر فرصت دادن به ژوزه فایده ندارد. باید به این تیم شوک وارد شود.

او درباره تغییراتی که سال گذشته در کادر فنی پرسپولیس انجام شد، اما باز هم پرسپولیس نتوانست جایگاه مناسبی را کسب کند، گفت: سال گذشته این کار دیر انجام شد و شوک نبود. زمانی هم که من استعفا دادم به این دلیل بود که پرسپولیس به بن بست رسیده بود. صحبت‌های ما را قبول نکردند و بعد از این که رفتم و چند بازی دیگر هم باختند، تصمیم گرفتند مربی را عوض کنند، اما دیر شده بود. امسال هم عجولانه تصمیم گیری کردند و در شرایطی که ابتدای فصل خیلی از پیشکسوتان معتقد بودند باید مربی ایرانی آورد تصمیم گرفتند یک مربی خارجی بیاورند که هیچ گونه آشنایی با بافت فرهنگی فوتبال ما ندارد.

وی ادامه داد: فوتبال ما با مربی ایرانی نتیجه‌ بهتری می‌گیرد. مشکل فوتبال ما مربی و بازیکن خارجی نیست، مشکل ما این است که فوتبالمان باری به هر جهت شده است و نمی دانیم که چه می‌خواهیم. فوتبال ما آماتور هم نیست، اما پول‌های بی‌زبان زیادی برای آن خرج و روز به روز هم بدتر می‌شود.

بازیکن سال‌های پیش پرسپولیس گفت: معتقدم که در مقطع کنونی مربی ایرانی می‌تواند به عنوان یک شوک موثر باشد. اما در کل معتقدم که درد فوتبال ما مربی و بازیکن نیست، بلکه مشکل ما مدیریت دولتی است. در حال حاضر تیم ملی درجه سه آسیا برابر ما به پیروزی می‌رسد و این نشان می‌دهد که فوتبال ما در حال از بین رفتن است.

وی ادامه داد: باید به سمتی برویم که فوتبالمان خصوصی شود. آن زمان است که بین تیم‌ها رقابت ایجاد می‌شود و از آنجایی که باشگاه‌های خصوصی زحمت می کشند تا درآمدزایی کنند دیگر پول های بی رویه خرج نمی‌شود. اما حالا برای این که پول از جیب مردم می‌رود بی حساب و کتاب خرج می‌کنند و میان مدیران دولتی برای بیشتر خرج کردن رقابت افتاده است.

پنجعلی درباره حضور گل محمدی به عنوان دستیار ژوزه و تاثیر آن بر روند پرسپولیس، گفت: فکر می‌کنم حضور گل محمدی می‌تواند کمک کند اما به شرطی که به او بها داده شود، نه این که صرفا به عنوان مسکن از او استفاده شود تا هواداران آرام شوند. این طور که من ژوزه را می‌شناسم به کمک‌هایش اجازه فعالیت‌های زیادی نمی‌دهد. اگر قرار است گل محمدی واقعا کمک کند باید دستش را باز بگذارند. کسی که در حال حاضر می‌آید باید فراتر از یک کمک مربی فعالیت کند. اما اگر قرار باشد فقط صحبت‌های ژوزه را تایید کند به درد نمی خورد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا گل محمدی به عنوان آلترناتیو برای ژوزه محسوب می‌شود؟ گفت: ممکن است این طور باشد. باید مدیریت به این مسایل هم فکر کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391