برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پزشک پرسپولیس: پرونده همچنان مفتوح است

پنجشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۲۴ — گل

دو آزمایشگاه تخصصی مسئول بررسی نمونه‌ها شدند و به این منظور دقت و وقت بسیاری را اختصاص دادند و در نهایت جواب آزمایش‌ها منفی بود

تیم پرسپولیس و تیم سپاهان

معمای بزرگ بازی سپاهان و پرسپولیس بعد از گذشت ۱۱ روز هنوز حل نشده است. حتی جواب آزمایش روی مایعات مصرفی بازیکنان پرسپولیس هم چیز خاصی را نشان نداد. چنان که پزشک تیم فوتبال پرسپولیس امروز گفت: با منفی بودن جواب آزمایش های گرفته شده از بازیکنان بر ابهامات و نگرانی‌های ما ناشی از اتفاقات پیش آمده برای چند تن از بازیکنان در فولاد شهر افزوده شد.

به گزارش گل به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، دکتر وجیه‌ا... چشمه‌سری در مورد جواب آزمایش‌ها که امروز منتشر شده، گفت: بازیکنان ما در بازی با سپاهان دچار عوارض سنگین و نادری شدند که باعث تعجب حاضرین در محل شده بود. برای آن اتفاقات هیچ توضیحی وجود نداشت. تمام گمانه‌زنی‌هایی که در این مدت از سوی افراد متخصص و غیرمتخصص صورت گرفت نیز توضیح‌دهنده مجموع عوارضی که شاهد بودیم، نبود.

وی افزود: در واقع دلیل تعریف شده‌ای برای آنچه روی داد ارائه نگردیده است. در بازگشت به تهران با وجود آنکه ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پس از بازی عوارض به‌وجود آمده همانطور که یکباره شکل گرفت به سرعت از بین رفت، بازیکنان را شبانه برای نمونه‌برداری به کلینیک منتقل کردیم و نمونه‌ها به دو آزمایشگاه مرجع فرستاده شدند، به این امید که دلایل پیش آمده به منظور جلوگیری از تکرار آن برای همه بازیکنان فوتبال مشخص شود.

چشمه‌سری در ادامه گفت: هدف اصلی باشگاه پرسپولیس و ما در چارچوب رسالت پزشکی این بود که از اتفاقات ناگوار در آینده برای همه تیم‌ها جلوگیری شود.

پزشک پرسپولیس تصریح کرد: دو آزمایشگاه تخصصی مسئول بررسی نمونه‌ها شدند و به این منظور دقت و وقت بسیاری را اختصاص دادند و در نهایت جواب آزمایش‌ها منفی بود تا بیش از پیش بر ابهامات و نگرانی‌های ما افزوده شود. چرا که از نزدیک شاهد عمق حادثه بودیم که با توجه به تصاویر مستند برای مردم هم روشن بود.

دکتر چشمه‌سری خاطر نشان کرد: در حال حاضر همچنان نیز این سوال برای ما باقی است که چه عاملی باعث بوجود آمدن آن عوارض بیمارگونه و غیرمتعارف شده بود. در حالی که سیستم عمومی بدن کار خود را انجام می‌داد و علائم حیاتی تغییر معنی‌داری نداشت. تعدادی از بازیکنان کلیدی ما از نظر سیستم عصبی و ذهنی دچار اختلال شده بودند تا جایی که در درک محیط اطراف در دید و از نظر حافظه دچار اشکال بودند.

در این ارتباط شایان ذکر است؛ باشگاه پرسپولیس با دریافت گزارش کادر پزشکی و آزمایشگاه‌ها و با توجه به باقی ماندن ابهامات و احتمال وقوع دوباره آن حوادث، پرونده را مفتوح نگاه داشته است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391