برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

احمدی‌نژاد در جمع بازیکنان تیم ملی فوتبال: خودتان را باور کنید، قدرت جهانی شدن دارید

یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۳

رئیس‌جمهور در جمع بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران گفت: خودتان را باور کنید چرا که قدرت جهانی شدن دارید.


به نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد با حضور در تمرین تیم ملی فوتبال ایران در جمع بازیکنان گفت: بسیار خوشحالم که امروز در بین شما ملی‌پوشان عزیز حضور دارم. تیم ملی باید با صبر و حوصله به هدف خود در بازی مقابل کره برسد. ارزیابی من این است که شما با همدیگر همدل هستید و می‌توانید به هدف خود برسید.

وی افزود: نباید پشت همدیگر را خالی کنید و با تلاش و کوشش به هدف خود در دیدار مقابل کره و سپس بازی‌های آینده برسید. ملی‌پوشان ما باید خودشان را بیش از گذشته باور کنند و خود را در سطح بین‌المللی و بالاتر از آسیا بدانند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: در خیلی از مسائل در سطوح بین‌المللی در رتبه‌های بسیار خوبی هستیم چون خودمان را باور کرده‌ایم و باید در فوتبال هم همین اتفاق بیفتد. خوشبختانه در چند وقت اخیر در رشته‌های مختلف ورزشی خوب عمل کرده‌ایم و در جهان صاحب سکو شده‌ایم. باید در فوتبال هم انشالله با کمک همه مردم ایران این اتفاق بیفتد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: اگر پله‌های ترقی را خوب طی کنید قطعاً دیگر پایین نخواهید آمد. فوتبال ما قدرت لازم را برای جهانی شدن دارد و فقط باید خود را باور کند؛ اگر خودتان را باور کنید امکانات و روحیه خود به خود به وجود خواهد آمد و تاکتیک تیم نیز با تلاش مربیان شکل می‌گیرد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: در خیلی از مسائل بین‌المللی رتبه‌های اول را داریم و قطعاً این موضوع در فوتبال هم می‌تواند برای ما رخ دهد. بازیکنان تیم ملی باید خودشان را باور کنند. با دو مساوی و یک باخت هیچ چیزی تغییر نمی‌کند و این موضوع اصلا مهم نیست. چند بازی دیگر مانده که باید یاد بگیریم نقایص را جبران کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی گفت: از شما ملی‌پوشان می‌خواهم فشارها را تحمل کنید. من به تمرین آمده‌ام و دقایقی دیگر از اینجا خواهم رفت و به همین دلیل از شما می‌خواهم به هیچ عنوان فکر نکنید به دنبال وارد کردن فشار زیاد روی بازیکنان برای نتیجه گرفتن هستم. من امروز آمدم تا فقط به ملی‌پوشان خسته نباشید و خدا قوت بگویم و عرض کنم که عاشقانه در دیدارهای آینده تلاش کنید و فقط خودتان باشید.

رئیس‌جمهور خطاب به سرمربی تیم ملی نیز گفت: آقای کی‌روش! من از شما می‌پرسم که چرا گل‌زن کم دارید؟ بازیکنان ما بسیار خوب و خلاق هستند اما گل نمی‌زنند. جا دارد از تلاش دلسوزانه کی‌روش تشکر کنم چون یکی از مربیان خوب دنیا است، همه دعا می‌کنیم تیم ملی روز سه‌شنبه با یک نتیجه خوب موفق شود و سپس سرافرازی آنها را در بازی‌های حساس آینده ببینیم.

احمدی‌نژاد افزود: من اگر فوتبالیست بودم به هیچ عنوان به صحبت رسانه‌ها توجه نمی‌کردم، نه روزنامه می‌خواندم و نه تلویزیون نگاه می‌کردم و خیلی راحت کار خودم را انجام می‌دادم. چند نفر بیکار نشسته‌اند و به ما می‌گویند چه کاری انجام بده و چه کاری انجام نده، آنها فکر می‌کنند اگر به ما مسئله‌ای را نگویند اتفاق‌ خاصی می‌افتد. خیلی از مطالب ارزشی ندارد اما برخی‌ها می‌خواهند به ما خط بدهند که اینطوری کار کنید. فرد دلسوز کم داریم و برخی‌ها به دنبال منافع ملی نیستند بلکه شلوغ‌کاری را دوست دارند.

احمدی‌نژاد عنوان کرد: آقای کی‌روش از من پرسید که باید جای شما چه کسی را بازی دهم که من می‌گویم باید دو تیم کامل را آماده کنید تا من بازی نکنم و به جای من به آنها بازی بدهید. باید در این شرایط همه به هم کمک کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: نسل حال حاضر فوتبال ما نسل بسیار خوبی است و قطعاً می‌تواند فوتبال ما را رو به بالا بکشد. هجمه‌ای را در مواقعی علیه تیم ملی دیدم که اصلاً درست نبود. کمی حاشیه‌ها زیاد شد و همین موضوع باعث شد فوتبال ما دچار مشکل شود. باید این مسائل از بین برود.

به گزارش فارس احمدی‌نژاد سپس در جمع خبرنگاران گفت: امروز به صورت سرزده در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کردم. قرار بود هفته قبل این کار را انجام دهم اما چون درگیر کار بودم به امروز موکول شد. علاقمند بودم به تمرینات تیم ملی بیایم و روحیه ملی‌پوشان را تقویت کنم تا با یک همت ملی به موفقیت برسیم. من نتیجه‌ را پیش بینی نمی‌کنم و امیدوارم بچه‌های ما خوب بازی کنند. متأسفانه در روز بازی نیز به دلیل اینکه نیستم نمی‌توانم به ورزشگاه آزادی بیایم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پاداشی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته‌اید یا خیر عنوان کرد: خوشحالی دل مردم ایران پاداش ویژه ملی‌پوشان است. امیدوارم نتیجه خوب ایران مقابل کره که در چند سال گذشته اتفاق افتاده، تکرار شود اما آرامش برای بچه‌ها و برنامه‌ریزی خوب بسیار مهم است. فقط آمده‌ام امروز حمایت کنم.

رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که به نظر شما حمایت رسانه‌ها از المپیکی‌ها اشتباه بود یا خیر گفت: برخی کارها دلسوزی نیست. فدراسیون با تلاش و کوشش مربی آورده که باید با برنامه به او فرصت دهیم تا به نتیجه برسد. در مرحله مقدماتی مسابقات هستیم و در اول راه گام برداشته‌ایم. هنوز به پایان نرسیده‌ایم که بخواهیم قضاوت کنیم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: اینها جوانان ما هستند و باید به این ملی‌پوشان اطمینان کرد. اگر از سیاست‌مداران هم برخی اوقات زیاد انتقاد شود حتی اگر گردن‌کلفت هم باشند روحیه خود را می‌بازند چه برسد به این بازیکنان. بچه‌های ما در حال حاضر با عشق و علاقه کار می‌کنند. ما باید به اینها کمک کنیم و اگر نظری داریم در فضای دوستانه به آنها بگوییم. جوانان ما شخصیت و شأن بالایی دارند. روحیه دادن با نابود کردن فرق دارد.

وی افزود: شما کار درستی کردید که از المپیکی‌ها حمایت کردید اما هجمه به فوتبال زیاد شد. فوتبال وضعیت خوبی دارد و باید به بچه‌ها فرصت داد. نباید با یک یا دو بازی قضاوت کنیم. همه جا باخت و برد وجود دارد اما مهم حمایت و همدلی بازیکنان ما است. امروز کاپیتان تیم ملی به من گفت دو ماه است تحت فشار هستیم و حملات زیادی به ما شده، این کار درست نیست.

احمدی‌نژاد گفت: باید همه با هم مشکلات را از سر راه برداریم تا به جام جهانی برویم. اگر کاستی وجود دارد باید کمک کنیم به نقطه قوت تبدیل شود. اگر بخواهیم با یک باخت یا مساوی به تیم ملی هجمه وارد کنیم کار درستی انجام نداده‌ایم. ما مربی و بازیکنان دلسوز خوبی داریم، ‌وزارت ورزش هم خوب تلاش کرده و من امیدوارم با استعدادهای حال حاضر بدون آنکه که به آنها حمله کنیم نتایج خوبی بگیریم. حمله و له کردن این جوانان درست نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391