برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رییسی کیا:کمترین بدهی رابه بازیکنان داریم

شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۵ — ورزش۳

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن تهران اظهار داشت:ما الان جزو باشگاه هایی هستیم که کمترین پرونده را در کمیته انضباطی داریم و کمترین بدهی را به بازیکنان داریم .

تیم ذوب آهن

به نقل از سایت باشگاه راه‌آهن، بازیکنان و مربیان تیم فوتبال راه‌آهن عصر شنبه از فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی شرکت سورینت، که مالکیت باشگاه را به عهده دارد، بازدید کردند که در این برنامه توضیحات کاملی درباره فعالیت‌های مختلف مالکین باشگاه به بازیکنان، مربیان و کادر تیم ارائه شد و همگی آنها از نزدیک با این فعالیت‌ها آشنا شدند.

بعد از این برنامه مدیرعامل باشگاه و سرمربی تیم راه‌آهن در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. صادق رییسی کیا در این کنفرانس به خبرنگاران گفت:« باشگاه راه‌آهن در ۱۴ تیرماه سالجاری مورد معامله قرار گرفت یعنی ۱۰ روز مانده به پایان نقل و انتقالات که ما فرصت کوتاهی داشتیم برای اینکه تیم را برای حضور در قابت های لیگ برتر آماده کنیم. در این فرصت کوتاه تصمیمات زیادی گرفتیم از جمله اینکه آقای دایی که سال گذشته در تیم بوده و شناخت کافی داشته، سرمربی بمانند. ایشان از جمله مربیان خوب کشور هستند و با حفظ اسکلت تیم آماده حضور در بازیها شدیم. دغدغه‌های مالی را هم برطرف کردیم و همه از جمله مالکین سابق کمک کردند تا باشگاه بخش بزرگی از بدهی هایش را قبل از لیگ پرداخت کند و ما الان جزو باشگاه هایی هستیم که کمترین پرونده را در کمیته انضباطی داریم و کمترین بدهی را به بازیکنان داریم."

وی ادامه داد: " چند بار هم در روزنامه ایران آگهی دادیم که طلبکاران برای تسویه حساب به باشگاه بیایند. ما به سمت تقویت تیم های پایه گام برداشته ایم و مسئولیت آکادمی فوتبال را هم به آقای کلهر واگذار کردیم و با توجه به اینکه راه آهن یکی از تیم های قدیمی است سعی کردیم در بخش پایه اقدامات شایسته ای داشته باشیم. دفتر مرکزی باشگاه را هم در امیرآباد خریداری کرده‌ایم و برای خرید استادیوم گام‌هایی برداشته‌ایم و مطالعاتی انجام داده‌ایم و فکر می کنم برای یک ماه آینده تکلیف خرید ورزشگاه هم برای باشگاه نهایی شود تا به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شویم. در راستای خصوصی سازی تیم و رسیدن به استانداردهای مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آْسیا هم اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و درصددیم تا نماد باشگاه موفق و استاندارد بخش خصوصی شویم."

خبرنگاری درباره انتقال تیم به جزیره کیش سوال کرد که مدیرعامل باشگاه راه‌آهن در پاسخ گفت: "تیم راه‌آهن متعلق به تهران است و فعلا بحث انتقال به جزیره کیش مطرح نیست. اما به این جهت که کیش یکی از پایگاه های اقتصادی مالکین باشگاه است هدف مان این است اگر شرایط و امکانات فراهم شود کیش را به عنوان خانه دوم راه آهن انتخاب کنیم. این کاری است که ما می‌توانیم برای توسعه ورزش کیش انجام دهیم اما مسئولان ورزش کیش باید استادیوم را طوری تجهیز کنند تا شرایط برگزاری بازی های لیگ در جزیره کیش فراهم شود که اگر این اتفاق بیفتد ما مشکلی برای برگزاری برخی بازی های‌مان در اینجا نداریم."

رییسی‌کیا درباره تغییر نام باشگاه هم گفت: "ما روند نوسازی برند را الزاما باید در مورد باشگاه طی کنیم و قطعا تغییراتی رخ خواهد داد. این تغییرات شامل اجزایی می‌شود که یکی از آنها نام تیم و باشگاه است که باید مورد بررسی قرار گیرد. راه‌آهن نخستین باشگاه ورزشی ایران است و قطعا نام راه آهن را حفظ خواهیم کرد اما شاید مدارس فوتبال را به نام راه آهن حفظ کنیم و تیم با نام دیگری در لیگ برتر شرکت کند. بعد از نظرسنجی‌ها در بخش های مختلف تغییراتی خواهیم داشت اما هرچه هست باید دغدغه‌های مالکین باشگاه هم در نظر گرفته شود."

مدیر عامل باشگاه راه آهن در مورد احتمال حمایت از تیم امید کیش توسط این باشگاه گفت: "امسال علیرغم پیشنهاداتی که داشته‌ایم فعلا قصد نداریم وارد رشته دیگری شویم. اما در مورد فوتبال این عقیده را داریم که باید یک تیم حاضر در لیگ یک یا دو را در اختیار داشته باشیم تا استعدادها و بازیکنان آینده ساز را کشف کنیم و به تیم اصلی بیاوریم که البته این موضوع نیاز به برنامه ریزی دارد که فکر می کنم در یک ماه آینده به جمع‌بندی نهایی برسیم. البته الان فصل نقل و انتقالات حتی در لیگ سه هم به پایان رسیده و طبیعتا ما نمی‌توانیم بازیکنان مورد نظر خودمان را جذب کنیم به همین دلیل باید با برنامه‌ریزی و تامل بیشتری اقدام کنیم."

رئیسی کیا در مورد دیدار این تیم با پرسپولیس هم گفت: "هم باشگاه و هم تیم دغدغه پیروزی برابر پرسپولیس را دارند و تمام برنامه‌ریزی‌ها بر این مبناست که این بازی را ببریم. اصولا هیچ تیمی برای شکست یا مساوی برنامه‌ریزی نمی‌کند و به میدان نمی رود. با این حال فوتبال قابل پیش بینی نیست و ممکن است اتفاقات فوتبالی رخ دهد اما تمام تلاش تیم این است که در این بازی به پیروزی برسد."

خبرنگار دیگری پرسید، "باشگاه راه‌آهن اهداف بلند مدتی دارد و از طرفی می‌خواهد برندش را هم نوسازی کند و به یک باشگاه حرفه‌ای تبدیل شود اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن اینکه طرفدار ندارد. شما با این مشکل چطور کنار می‌آیید؟" که مدیرعامل باشگاه راه آهن در پاسخ به آن گفت: " برای جذب هوادار باید زیر ساخت‌هایی فراهم شود. تیم‌هایی که الان تماشاگران زیادی هم دارند اگر مدام ورزشگاه‌شان را عوض کنند قطعا تماشاگرانشان کم خواهد شد. ما اگر می خواهیم تماشاگر داشته باشیم و برای جذب هوادار برنامه می‌ریزیم باید ابتدا ورزشگاهی داشته باشیم که چند سالی در اختیار تیم باشد و مردم بدانند که این تیم صاحب جایگاه ثابتی است. با این حال این جزو برنامه های ماست که بتوانیم این مشکل را هم برطرف کنیم و به صورت منطقی و اصولی به سمت جذب هوادار پیش برویم."

خبرنگاری درباره اینکه در فوتبال ایران بخش خصوصی فقط هزینه می‌کند و همین امر باعث می شود پس از مدتی قید ادامه فعالیت در این رشته را بزند صحبت کرد و پرسید آیا باشگاه راه‌اهن هم قصد دارد مثل بقیه مدتی در فوتبال فعالیت کند و کارهای اقتصادی‌اش را تبلیغ کند یا واقعا برنامه بلندت مدت دارد؟ مدیرعامل راه‌آهن در این رابطه گفت: "بنگاه‌های اقتصادی که زیر نظر مالکان باشگاه فعالیت می کنند بسیار گسترده و متنوع هستند. هزینه‌های تبلیغاتی این مجموعه در سال کمتر از هزینه‌های اداره یک باشگاه نیست. در واقع هزینه کردن در فوتبال با این شرایط توجیه دارد و تا به حال هم برندهای این مجموعه از جمله هواپیمایی فراز قشم و سورینت به واسطه حضور در فوتبال مطرح شده اند. ولی اینکه باشگاه از محل فعالیت‌های خودش بخشی از هزینه‌ها را تامین کند لازمه‌اش این است که زمینه‌ها و برنامه‌هایش فراهم شود و از طرفی نگاه مجلس و دولت هم به سمت بخش خصوصی جلب شود و آنها را حمایت کنند. باید امکاناتی نظیر ورزشگاه در اختیار باشگاه های خصوصی قرار بگیرد تا بتوانند از این راه هم درآمدزایی کنند. در واقع بقای بخش خصوصی چیزی نیست که فقط به ما مربوط شود. ما آمده ایم که بمانیم اما این ماندن فقط به ما بستگی ندارد بلکه به عوامل دیگری هم بستگی دارد . ما برنامه‌ریزی و بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم چون نمی‌خواهیم فعالیت‌مان مقطعی باشد اما امیدواریم حمایت‌های قانونی هم وجود داشته باشد تا بخش خصوصی در ورزش ماندگار شود."

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن پیش از این کنفرانس هم در صحبت‌هایی که با بازیکنان و مربیان تیم داشت،ضمن تشکر از مجموعه تیم به خاطر نتایج خوبی که کسب کرده‌اند به آنها گفت: " باشگاه و مالکین آن اهداف بلند مدتی دارند و تلاش می‌کنند به بهترین شکل ممکن از تیم حمایت کنند. خوشبختانه با تلاش همه بازیکنان، مربیان و کادر تیم و زحمت زیادی که آقای دایی برای تیم می‌کشد، تا به حال نتایج خوبی کسب کرده‌ایم و امیدوارم که تیم با همین وضعیت به راه خود ادامه دهد. ما بازی با پرسپولیس را در پیش داریم که انشاء الله در آن بازی هم عملکرد خوبی داشته باشید، من هم قول می‌دهم که باشگاه پاداش ویژه‌ای به بازیکنان و مربیان بدهد. یک سفر خانوادگی به مشهد مقدس به اضافه مبلغی ویژه‌تر نسبت به بازیهای قبل به عنوان پاداش برد در این بازی در نظر گرفته شده که انشاءالله تقدیم شما خواهد شد. شما در کیش دیدید که مالکین باشگاه چه اقداماتی انجام می‌دهند و با نگاه و تفکر آنها آشنا شدید."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391