برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روشن: دیدار با کره آخرین فرصت هواداران به فوتبال ایران است

دوشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۸ — ایلنا

با غیرت و تعصب در کنار تشویق و صبر ۹۰ دقیقه‌ای هواداران و البته کار فنی و تکنیکی بازیکنان می توانیم این بازی را به نفع خود خاتمه دهیم.

حسن روشن

ملی‌پوش اسبق فوتبال کشورمان تاکید کرد که با توجه به نتایج بسیار ضعیف دو سال گذشته، دیدار با کره جنوبی آخرین فرصت هواداران به مسئولین و کل فوتبال ایران باشد.

حسن روشن درباره دیدار حساس تیم ملی مقابل کره جنوبی گفت: من فکر می کنم برای این تیم ملی ما همه بازی‌ها سخت هستند، به خصوص در این مرحله که ما در منطقه خطر قرار گرفته‌ایم و اضطراب و استرس بسیاری زیادی هم بر تیم ملی کشورمان حاکم است.

وی افزود: البته ما در این دیدار دو نقطه مثبت داریم. یکی هواداران پرشمارمان و دیگری تجربه بسیار خوب بازیکنان تیم ملی فوتبال که باید از هر دو آنها به نحوی کاملا حرفه‌ای و اصولی استفاده شود.

این ملی پوش اسبق فوتبال ایران با تاکید بر اهمیت حضور هواداران در این دیدار گفت: طرفدار تیم ملی در دیدار مقابل کره نقشی تاثیرگذار و بزرگی دارند. آنها باید با آرامش این بازی را نگاه و در کل زمان بازی صبور بوده و تنها به تشویق تیم ملی تحت هر شرایطی بپردازند.

وی ادامه داد: در خصوص فاکتور تجربه هم خوشبختانه ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که در لیگ های معتبر دنیا بازی کرده‌اند. بی شک بازیکنانی نظیر علی کریمی، جواد نکونام و حتی اشکان دژاگه می توانند با بهره گیری از تجربه خود و البته کم تجربگی بازیکنان کره جنوبی زمینه موفقیت در این دیدار را فراهم کنند.

این کارشناس فوتبال با تاکید بر اینکه ملی پوشان ایران در این دیدار حق اشتباه ندارند، گفت: علی‌رغم اینکه ما از زمان حضور کی‌روش در فوتبال ایران تا به اکنون فوتبال تیمی خوبی از تیم ملی مشاهده نکرده‌ایم اما در این دیدار تنها و تنها هدف باید پیروزی و کسب سه امتیاز باشد ولاغیر. بی تردید در دیداری که ما به لحاظ دوندگی و سرعت از حریف ضعیف‌تر هستیم باید با تکیه بر غیرت و تعصب خود این نقیصه را جبران و در جهت موفقیت تلاشی دو چندان کنند.

وی تصریح کرد: در این که فوتبال ما روزگار مریضی را سپری می‌کند شکی نیست اما از آنجا که این دیدار حکم مرگ و زندگی را برای تیم ملی ایران دارد کادر فنی و ملی پوشان باید فعل خواستن و بردن را در دیدار مقابل کره جنوبی به بهترین نحوه صرف و به ۳ امتیاز دست یابند.

مهاجم سال‌های دور تیم ملی در پاسخ به این سوال که چه شانسی برای پیروزی ایران در این دیدار قائل هستید، گفت: من فکر می‌کنم شانس دو تیم برای کسب پیروزی به یک اندازه باشد. همانطورکه گفتم با غیرت و تعصب در کنار تشویق و صبر ۹۰ دقیقه‌ای هواداران و البته کار فنی و تکنیکی بازیکنان می توانیم این بازی را به نفع خود خاتمه دهیم.

روشن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا کسب هر نتیجه‌ای غیر پیروزی ما را همچنان به آینده امیدوار نگه خواهد داشت، گفت: من برخلاف اینکه می‌گویند با وجود شکست همچنان شانس داریم معتقدم تنها پیروزی در این دیدار است که ما را امیدوار نگه می‌دارد و حتی تساوی مقابل کره جنوبی هم کار را برای آینده ما بسیار سخت خواهد کرد. متاسفانه مسوولین فوتبال ما قطر را که ۱۰ سال دیگر قرار است میزبان جام جهانی باشد را فراموش کرده و گویا نمی‌دانند این تیم از این به بعد برای رسیدن به جام جهانی دست به هر کاری خواهند زد.

وی در رابطه با شرایط تیم کره جنوبی هم گفت: کره تیم با برنامه و جوان شده‌ای است که قطعا با هدف کسب امتیاز وارد این بازی شده و تحت تاثیر جو ورزشگاه آزادی قرار نخواهد گرفت. این تیم در طول سال‌های اخیر از جمله بهترین‌های آسیا بوده و طبیعی است کار بسیار سختی مقابل این تیم داشته باشیم.

روشن در پایان با تاکید بر اینکه این دیدار آخرین فرصت هواداران فوتبال به کادر فنی، مسوولین فدراسیون و کل فوتبال ایران خواهد بود، گفت: ما در این چند سال اخیر حق خود را در قبال هواداران ادا نکرده‌ایم و فکر می کنم این دیدار هم آخرین فرصت ما برای جبران گذشته چندین سال باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391