برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شمسایی: کی‌روش را الگویتان قرار دهید

یکشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۱۰ — افکارنیوز

وحید شمسایی با انتقاد شدید از عباس ترابیان، رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، از اتفاقات این رشته و تیم ملی پرده برداشت.

وحید شمسایی

به نقل از ایسنا، وحید شمسایی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتسال که از لیست تیم ملی برای اعزام به جام جهانی خط خورده، چندی پیش برای پیوستن به تیم دبیری تبریز به توافق رسید، اما کمیته‌ فوتسال با این انتقال مخالفت کرد و دلیلش را هم تمام شدن سهمیه بازیکن لیگ برتری دبیری دانست. اکنون شمسایی به دلیل این که عباس ترابیان از پیوستنش به این تیم جلوگیری کرده به شدت معترض است.

وحید شمسایی

آقای گل فوتسال جهان با بیان این که تنها به خاطر پایین آمدن قراردادها حاضر نبود به هیچ تیمی بپیوندد، به ایسنا گفت: من با دو، سه تیم مذاکره کرده‌ام، اما به دلیل مسایل مالی با هیچ کدامشان به توافق نرسیدم. هشت هفته‌ از مسابقات لیگ گذشته بود که آقای دبیری، دوست قدیمی‌ام با من صحبت کرد و طبق اتفاقاتی که در ادوار گذشته لیگ رخ داده بود و بازیکنان در اواسط فصل وارد تیمشان شده بودند، من نیز با دبیری به توافق رسیدم. البته قبل از این که آقای دبیری با ترابیان صحبت کند به او گفتم که نزد ترابیان اسم من را نیاورد و از او استعلام بگیرد. آقای دبیری نیز مجوز لازم را از ترابیان گرفت و من طبق رفاقتم با او برای ثبت قرارداد بدون رقم هماهنگ کردیم، اما زمانی که به پای قرارداد رفتم دوست گرامی، آقای ترابیان! گفت که شمسایی نمی‌تواند قرارداد ببندد.

وی افزود: بعد از این که این خبر را شنیدم تازه متوجه شدم که او به آقای دبیری گفته بود شمسایی را جذب نکن، چون تیمت را بر هم می‌ریزد. من یک سوال از او دارم، آقای ترابیان شما مسئول بر هم ریختن تیم در رقابتهای سال ۲۰۰۰ نبودید؟ یا زمانی که در فرودگاه برزیلیا قهر کردید و گفتید من اخلاقم همین است. فراموش کرده‌اید که دو سال قبل با این دلیل که بازی پخش مستقیم دارد و آبروی فوتسال می‌رود چهار- پنج بازیکن را با قانون من در آوردی به یک تیم تحمیل کردید؟

شمسایی با اشاره به اتفاقات تیم ملی گفت: در یکی از تورنمنت‌های خارج از کشور هم که آقای شاه حسینی، رییس وقت کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال به همراه تیم بود، آب معدنی تیم تمام شد و او به ما گفت که پول آب را باید خودتان حساب کنید. در چین بازیکن تیم ملی را با اتوبوس شهر جابجا می‌کردند و زمانی که اضافه بار داشتیم باید از جیب خودمان هزینه را می پرداختیم. پس قداست تیم ملی کجاست؟ دادن تنها ۱۰۰ دلار به بازیکنانی که قهرمانی آسیا را کسب کردند، ننگ نیست؟ در این سال‌ها برای ما چه کار کرده‌اید؟

ملی‌پوش پیشین فوتسال مدعی شد: آقای ترابیان در اصفهان می‌گفت که باید بر سر بازیکن تیم ملی بزنی تا حرف نزند. شما شمسایی را با مسایل شخصی‌تان در هم کردید، چون می‌خواهید زور بگویید، اما یادتان باشد که گداپروری و گرسنگی را در تیم ملی رواج ندهید. خواهش می‌کنم که تیم ملی را فراموش کنید. چون یک مملکت عاشق این تیم است. آنها برای تیمشان گریه کردند، اما الان چه می‌کنیم؟

شمسایی اضافه کرد: تیم‌های فولاد ماهان، فیروز صفه و پرسپولیس انصراف دادند، اما چه اتفاقی افتاد؟ من برای بازگرداندن این تیم‌ها به نزد کفاشیان رفتم و او مرا مامور کرد تا با مالکان باشگاه فولاد ماهان برای بازگشت‌شان صحبت کنم. به همین دلیل با ترابیان هم صحبت کردم، اما او به من گفت تا زمانی که من هستم اجازه نمی دهم باشگاه ماهان در فوتسال حضور داشته باشد. آقای ترابیان! قذافی هم از این کارها می‌کرد و او را پایین کشیدند. بس کنید دیگر. این قدر منم منم نکنید. برای چه و روی چه حسابی به باشگاه‌هایی که با آنها مذاکره می‌کنم می‌گویید که من را جذب نکنند! آقای ریخته گران (مالک باشگاه فولاد ماهان) گفته بود که با وجود چنین آدم هایی که ظاهر و باطن‌شان با هم فرق می‌کند، دیگر تیم داری نمی‌کند.

آقای گل فوتسال جهان در ادامه با بیان این که رییس کمیته‌ فوتسال به او وعده دادن پول در قبال بازی در کویت را داده بود، ادعا کرد: آقای ترابیان یادتان می‌آید که به من گفتید اگر در جام رمضان کویت بازی کنم پول بیشتری به من خواهید داد؟ اگر این را تکذیب کنید به خدا اعتقاد ندارید. شما به من گفتید به سایر بازیکنان مبلغ یکسانی خواهید داد، اما پول بیشتری به من خواهد رسید. خواهش می‌کنم از این پس هر حرفی می‌زنید رو در رو مطرح کنید و نگویید که وحید شمسایی در جام ملت‌های آسیا تیم را زمین زد، چون خدا آن بالا است. مگر خودتان به ماهان پیشنهاد آوردن مربی تیم ملی کرواسی را ندادید اما بعد از اینکه متوجه شدید خودشان کار می کنند ناراحت شدید. مگر شما رابطه من و حسین شمس را خراب نکردید؟ اکنون هر تیمی که قرار است با من قرارداد ببندد، اجازه نمی دهید.

وی بیان کرد: آقای ترابیان یادتان رفته که در محفلی که برای آشتی کنان شما با شمس برگزار شد و مرحوم بابک معصومی، علی صانعی، حسین شمس و خود بنده حضور داشتم گفتید که در کویت بازی کنم تا منبع درآمدی برای فوتسال باشد؟ این را فراموش کرده اید که اکنون اجازه عقب افتادن لیگ را به خاطر درخواست پرسپولیس برای تیم داری نمی دهید؟ شما تیم‌های شن‌سای ساوه و تام ایران خودرو را فراری دادید و لیگ امسال هم ۱۳ تیمی شده است، با چنین وضعیتی تبانی راحت‌تر اتفاق می‌افتد. من اگر بخواهم بازی کنم کسی نمی‌تواند جلویم را بگیرد. خواهش می‌کنم که در شبکه تلویزیونی عامل خودتان را نگذارید تا نظرسنجی که ۸۷.۵ درصد از مردم به نفع من رای داده‌اند را پخش نکند. اول باید خودتان را اصلاح کنید.

کاپیتان پیشین تیم ملی همچنین با بیان این که نیازی ندارد تا به تماشاگران خط دهد که او را تشویق کنند، اظهار کرد: من احتیاجی به این کارها ندارم. من خدا و ائمه را دارم و به هر جایی که رسیدم از صدقه سری آنها و مردم بوده است، اما اگر فوتسال نباشد کسی شما را می‌شناسد؟ کارلوس کی‌روش به چه شکلی شما را اخراج کرد؟ آیا یادتان رفته است؟ وحید شمسایی اگر قرار بود به جایی برسد، تا الان رسیده است. من یک شب در برنامه شب شیشه‌ای از صادق دورودگر تعریف کردم و فردای آن روز گفتید که اجازه نمی دهید در تیم ملی باشم. ترابیان از ابتدا نمی خواست که من در تیم ملی باشم.

وی به خبرنگار ایسنا گفت: آقای ترابیان فراموش نکنید که بازیکنان تیم ملی مثل سرباز در خدمت تیم‌شان هستند و نمی‌توانید جلوی آنها را بگیرید، خواهش می‌کنم ادای آدم‌های خوب‌ را در نیاورید! این خدا است که باید از باطن آدم‌ها با خبر باشد. هر چند ما هم از یکسری مسایل بی خبر نیستیم. دیگر اگر افشین دبیری به صورت علنی اعلام می‌کند که به او سفارش شده تا شمسایی را جذب نکند، بقیه مسایل روشن است. یک روز که در آکادمی ملی فوتبال به صورت شخصی تمرین می کردم، آقای کفاشیان مرا دید و گفت که به لیگ بازگشته و چراغ لیگ را روشن کنم. اما شما خود محورید و می خواهید همه چیز را با زور پیش ببرید، اما مشکلی نیست. دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد.

شمسایی در پاسخ به این پرسش که آیا با مطرح کردن این مسایل فکر نمی‌کنید حاشیه به تیم ملی وارد شود و تیم ملی در آستانه جام جهانی به مشکل برخورد؟ تصریح کرد: به هیچ وجه به دنبال ایجاد حاشیه و مشکل برای تیم ملی نیستم. من برابر تیم ملی صفرم. من جلوی پیراهن و پرچم تیم ملی صفرم. کسی نیستم که برای تیم ملی حاشیه سازی کنم. من فقط درباره ترابیان صحبت می‌کنم و هیچ دخالتی در تیم ملی کشورم نمی‌کنم، چون تیم ملی صاحب دارد و صاحبش مردمند. این آقا به من می‌گفت که اگر بدانم به درد نمی‌خورم می‌روم، اما نمی‌دانم چرا به فوتسال چسبیده است.

وی ادامه داد: با تک تک سلول‌هایم برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم تا در تایلند افتخاری که چهار سال قبل کسب شد را تکرار کند. هر جا هم به عنوان کارشناس بروم تنها به خاطر بازیکنانی که برای تیم ملی‌شان عرق می‌ریزند حمایتی صحبت خواهم کرد. بنابراین من دعاگوی تیم ملی هستم. چقدر دیگر در کوچه و خیابان باید جواب مردم را بدهم؟ ما اگر در فوتسال نان می‌خوریم همه‌اش به خاطر افتخارآفرینی در جام جهانی ۲۰۰۸ است.

شمسایی در ادامه باز هم خطاب به ترابیان گفت: از کی‌روش یاد بگیرید که با وجود نبود علی کریمی در تیم پرسپولیس او را به تیم ملی دعوت کرد و گفت من کریمی را از قبل می‌شناسم. آقای ترابیان من که سه ماه پیش آقای گل آسیا شدم. چقدر زود فراموش کرده‌اید. خواهش می‌کنم کی‌روش را الگویتان قرار دهید. همین کی‌روش شما را از تیم ملی کنار گذاشت، آن زمان به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفته بودید که ممنوع المصاحبه‌اند. اما زمانی که در مصاحبه‌ای اعلام کردید که بازیکنان تیم ملی «خارج ندیده‌اند» همه بازیکنان تیم ملی علیه‌تان مصاحبه کردند و کی‌روش هم بلافاصله شما را از سرپرستی تیم ملی برکنار کرد. نمی گویم که برای ما زحمت نکشیده‌اید، اما سقفتان دیگر پر شده است.

وی اضافه کرد: زورگویان زیادی در جهان قبل از شما کنار رفتند. شما که تنها مسئول یک کمیته‌ هستید. باز هم خدا پدر و مادر کفاشیان را بیامرزد که از شما حمایت می‌کند. اما آقای ترابیان و آقای کفاشیان، من همیشه هستم، من همیشه در فوتسال هستم. حتی اگر در کوچه هم بنشینم و در یک سالن باشم، چهار بازیکن جوان را تحویل‌تان می‌دهم. چون تجربه ای که کسب کرده‌ام از بیت المال این کشور حاصل شده است، پس باید مخارجی که برایم هزینه شده است را جبران کنم و مردم بدانند که من شاگردشان هستم و برای همیشه به آنها خدمت خواهم کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391