برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عباسی وزیر ورزش است یا وزیر فوتبال؟

یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۳۲ — فردانیوز

شنیده می شود باتوجه به نامه‌ ارسالی از طرف کمیته بین‌المللی المپیک به کمیته المپیک کشورمان، در صورت جدی شدن موضوع این نامه، وزیر ورزش دوباره استیضاح خواهد شد. البته هر چند هنوز اطلاعات کاملی از نامه ارسالی از سوی IOC در دسترس نیست اما برخی نمایندگان مجلس منتظر عواقب بعدی این نامه هستند تا عباسی را به صحن علنی کشانده و از او وی در خصوص مفاد این نامه و علت اخطار ارسال شده از سوی کمیته بین المللی المپیک سوال کنند.

محمد عباسی

بی توجهی وزارت ورزش به رشته های ورزشی غیر فوتبالی و عدم برگزاری انتخابات برخی فدراسیون های ورزشی همچون فدراسیون کشتی سبب شده تا برخی از مسئولان انتصابی در این رشته‌ها با اقدامات خودسرانه خود، ورزش ایران را تا مرز نابودی پیش ببرند.

همین چند وقت پیش بود که محمد عباسی از پله های تریبون مجلس شورای اسلامی بالا رفت و در جایگاه استیضاح قرار گرفت. اما گویا عدم استیضاح وزیر ورزش در مجلس و کشاندن وی به جمع نمایندگان هم سبب نشد تا عباسی فکری به حال اوضاع این روزهای رشته های ورزشی غیر فوتبالی کند.

از سوی دیگر شنیده می شود باتوجه به نامه‌ ارسالی از طرف کمیته بین‌المللی المپیک به کمیته المپیک کشورمان، در صورت جدی شدن موضوع این نامه، وزیر ورزش دوباره استیضاح خواهد شد. البته هر چند هنوز اطلاعات کاملی از نامه ارسالی از سوی IOC در دسترس نیست اما برخی نمایندگان مجلس منتظر عواقب بعدی این نامه هستند تا عباسی را به صحن علنی کشانده و از او وی در خصوص مفاد این نامه و علت اخطار ارسال شده از سوی کمیته بین المللی المپیک سوال کنند.

در این بین وضعیت نامساعد برخی رشته های ورزشی سبب شده تا ورزشکاران این رشته‌ها از تبعیضی که گاه و بیگاه بین فوتبال و این ورزش‌ها رخ می دهد ابزار نارضایتی کنند. رفتارهای عباسی و توجه بیش از اندازه وی به حاشیه های فوتبال نیز از سوی دیگر باعث شده تا شکل و شمایل وزیر ورزش بیشتر به وزیر فوتبالی شباهت داشته باشد. در ادامه به برخی حاشیه های ورزش های غیر فوتبالی اشاره شده که این روزها از سوی وزارت ورزش مورد بی توجهی واقع شده اند.

فدراسیون بوکس از خـواب بیـدار می‌شود!

«تیم ملی بوکس را به کریمی و چند مربی خوب و جوان ایرانی سپردیم.» این جمله‌ای است که منوچهر مقصودی نایب رییس فدراسیون آن را به کار می‌برد تا به نوعی به یک داستان سرایی که در راه جذب مربی خارجی به راه افتاده بود خاتمه بدهد. از چند ماه پیش بود که فدراسیون بوکس همه چیز را تعطیل کرده بود تا بلکه یک مربی خوب خارجی را بیاورد. موضوعی که از همان ابتدا هم معلوم بود یک بازی است اما همین بازی باعث شد تا چند ماه برنامه‌های تیم ملی تعطیل شود و در نهایت پس از این همه معطلی و از دست دادن زمان در نهایت فدراسیون به بهانه اینکه ارز گران شده و بودجه کافی برای جذب مربی خارجی نداریم رفت سراغ مربیان ایرانی تا هدایت تیم را به یک ایرانی با تجربه بسپارد.
غلامرضا کریمی مربی با تجربه تیم ملی بوکس و علیرضا استکی، کسانی بودند که فدراسیون هدایت تیم ملی را برعهده آنها گذاشت. کریمی فرد با تجربه‌ای است ومدت‌ها در تیم ملی فعالیت کرده و در گذشته هم عملکرد بدی نداشته است. کریمی در سال ۲۰۰۷ و بعد از بازی‌های آسیایی دوحه به همراه علی استکی هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. تیم ملی بوکس با هدایت استکی و کریمی توانست در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن یک حضور تقریبا درخشان داشته باشد. این تیم با اتکا به مرتضی سپهوند توانست در رقابت‌های جهانی شیکاگو نخستین سهمیه حضور در بازی‌های پکن را کسب کند. البته بعد از سپهوند، قربانی و مظاهری هم سهمیه گرفتند اما این سپهوند بود که در المپیک ۲۰۰۸ پکن خوش درخشید و تا یکقدمی کسب مدال هم پیش رفت. سال بعد از المپیک تیمی که کریمی و استکی ساخته بودند در رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان هم خوش درخشید و صاحب یک طلا و چهار برنز شد. در حالی که این مربیان ایرانی بد هم کار نمی‌کردند فدراسیون، تیم ملی را به ولادیمر دورتسوف سپرد که این مربی اوکراینی در بازی‌های آسیایی گوانگ ژو بدون اینکه تیمش به مدال طلا برسد به کار خود پایان داد تا دوباره فدراسیون به سراغ مربیان ایرانی برود. بوکس ایران اگر کمی با برنامه‌تر در لندن حاضر می‌شد قطعا می‌توانست به یک مدال خوب هم برسد اما بعضی از ناهماهنگی‌ها به تیم ضربه زد و در نهایت بازهم دست ما بی مدال ماند. فدراسیون بازهم دنبال این بود که به سراغ مربی خارجی برود که البته حالا این اتفاق به اجبار رخ نمی‌دهد و ما این را به فال نیک می‌گیریم. فدراسیون با این تصمیم خود هم سود اقتصادی می‌کند هم از سرمایه‌های ایرانی به خوبی استفاده می‌کند و هم اینکه از دور ریختن پول خود به بهانه جذب مربی خارجی خودداری می‌کند. در گذشته هم مربیان ایرانی نشان داده‌اند که اگر به آنها اعتماد شود حتما می‌توانند به یک نتیجه خوب برسند. حالا نوبت مربیان ایرانی است که کمی به خود بیایند و قدر این فرصت را بدانند.

همه جا به مدال‌آوران جهانی رسیدگی می‌کنند به جز پایتخت!

سعید سیار ورزشکار خوش استیل ایرانی سال گذشته در رقابت‌های جهانی جوانان در دسته ۱۰۵ کیلوگرم خوش درخشید و در حالی که خیلی وزنه‌بردار شناخته شده و نام آشنایی در عرصه بین‌المللی به شمار نمی‌رفت آنقدر روی تخته‌های جهانی خوش درخشید که بعد از سال‌ها دوباره با کسب نشان نقره‌ای رنگ دنیا هم تهران را صاحب یک ستاره جوان و با آتیه کرد و هم کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری ایران را به پشتوانه‌ای توانمند در دسته ۱۰۵ کیلوگرم امیدوار کرد.
سعید سیار وزنه‌بردار خوش تکنیک و قدرتمندی است که بی‌تردید اگر از او خوب حمایت شود و مثل خیلی از استعدادهای ناب وزنه‌برداری به حال خود رها نشود، بعد از نواب نصیرشلال (نایب قهرمان بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن) می‌توانیم روی درخشش و قدرتنمایی این جوان پایتخت‌نشین در عرصه‌های مختلف بین‌المللی، خصوصا رقابت‌های جهانی و بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حساب ویژه‌ای باز کنیم.
سیار اما بعد از دشت نشان نقره‌ای رنگ دنیا در پیکارهای جهانی، دلش از بی‌توجهی و بدقولی مسوولان ورزش استان تهران خیلی پر است. قهرمان وزنه‌برداری جهان آنقدر از ناملایمات یک سال اخیر ناراحت و دلخور است که در لابلای گفتگوهایش اشاره کرده که آرزو می‌کند که ای کاش او بچه تهران نبود و در پایتخت سکونت نداشت! زیرا تا به امروز از پایتخت‌نشینی تنها اسمش را یدک کشیده و هیچ قدردانی از او برای افتخاری که سال ۲۰۱۱ برای ورزش استان تهران در دنیا به دست آورد نشده است.

ادامه کناره‌گیری قدیمی‌ها از فدراسیون خطیب

عزیزا... اطاعتی، نایب‌رییس انستیتو بین‌المللی کشتی ایران هم هفته گذشته رسما از سمت خود استعفا کرد تا فدراسون کشتی همچنان با ریزش هفتگی نیروهای باتجربه و قدیمی خود روبه‌رو باشد! سه روز قبل از این استعفا هم مهدی خالدی مسئول کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون برای چندمین بار استعغا داد. اطاعتی، ناب‌رییس کنفدراسیون کشتی غرب آسیا، رییس اسبق کمیته داوران و مسئوول اسبق کمیته رسانه‌های فدراسیون در حالی از سمت خود استعفا داد که دفتر انستیتو بین‌المللی کشتی چندی پیش با نظر رسول خادم از ساختمان فدراسیون به خانه کشتی انتقال یافت. فعالیت عزیزا... اطاعتی به عنوان نائب‌رییس در انستیتو بین‌المللی کشتی از زمانی آغاز شد که سیدجواد رفوگر نیز از سوی محمدرضا یزدانی‌خرم رییس قبلی فدراسیون، ریاست این انستیتو را بر عهده گرفت و با توجه به تجربه و توان اطاعتی در امور برنامه‌ریزی و بین‌المللی از او دعوت به همکاری کرد. به گفته اطاعتی همکاری او با کمیته آموزش مربیان همچنان ادامه دارد، اما و از این پس هیچ مسئوولیتی به عنوان نائب‌رییس انستیتو کشتی نخواهد داشت.

از زمان حضور خطیب به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی تاکنون، شاهد استعفا و قطع همکاری بسیاری از گوش شکسته‌های قدیمی و باتجربه بودیم که از آن جمله می‌توان به استعفای محمدعلی صنعتکاران عضو هیات‌رییسه و نائب‌رییس فدراسیون، اسدا... رضا، مشاور اجرایی فدراسیون، مهدی خالدی رییس کمیته امور بین‌الملل، عبدالرسول ممتازان رییس هیات کشتی استان خوزستان، علی اکبرنژاد رییس هیات کشتی تهران و همچنین عزیزا... اطاعتی نائب‌رییس انستیتو بین‌المللی کشتی اشاره کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391