برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: زمان استعفای کفاشیان فرا رسیده است، انتخابات امروز دور زدن قانون بود

دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۱۸ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان که در نشست مجمع فدراسیون حضور نداشت انتقادهای شدیدی را نسبت به فدراسیون فوتبال، بیان کرد. او گفت که صداقت و اقتدار در فدراسیون وجود ندارد و باید کفاشیان استعفا بدهد.

علی کفاشیان و امیر عابدینی

امیر عابدینی که در جلسه امروز (دوشنبه) مجمع حضور نداشت، اظهار کرد: من به جلسه نرفتم، چون با کفاشیان صحبت کردم و گفتم که سازمان بازرسی کل کشور به استناد قانون نامه‌ای را داده که باید رای گیری را به تعویق بیندازید تا این مساله قانونی برطرف شود و با صراحت به ماده قانونی‌اش اشاره کردم. یک بار سازمان بازرسی کل کشور به خاطر حرمت و شرایط فوتبال چشم پوشی و صبوری کرد و کفاشیان توانست ماندگار شود. اما حالا این اتفاق نخواهد افتاد و فوتبال ما با چالش جدیدی مواجه شده است.

وی افزود: این که بچسبیم به قوانین فیفا و به قوانین داخل کشور توجه نکنیم، صحیح نیست. فیفا نمی‌گوید اگر کسی شکل قانونی دارد قانون با او برخورد نکند. ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و باید به قوانین پایبند باشیم. اگر قانون ایراد داشته باشد از طریق مبانی درست، نوشتن اصلاحیه و درخواست از مجلس شورای اسلامی، قانون را اصلاح می‌کردیم نه این که خودمان فکر کنیم می‌توانیم درست کنیم. من شدیدا گله مندم. این انتخابات را درست نمی‌بینم و معتقدم کاملا مشکل دارد.

عابدینی در ادامه بیان کرد: روزی که به کفاشیان رای دادم و حمایت کردم گفتم که به اخلاص و صداقت او و اقتدار فوتبال رای می‌دهم. امروز اقتدار فوتبال دیگر معنایی ندارد و دلیلش هم این است که شرایط به گونه‌ای است که یک شبه تاریخ و برنامه مسابقات تغییر می‌کند. این صحبت‌هایی که انجام می‌دهم شاید برای باشگاه خودم خطرناک باشد، اما عیبی ندارد. معنای اقتدار این بود که سازمان لیگ مسابقات را درست انجام دهد. داوری‌ها بدون چالش و نظارت‌ها بدون مشکل باشد. این که بخواهیم روی یک موج برویم اقتدار نیست نوعی آنارشیسم است.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با اشاره به عدم وجود صداقت گفت: این که می گویم صداقت از بین رفته به این دلیل است که من به کفاشیان هفته‌ قبل دو بار کمک کردم و او هم دیشب به من گفت که انتخابات به تعویق می‌افتد و به همین دلیل من به این جلسه نرفتم. چگونه است که دیشب گفت انتخابات به تعویق می افتد اما صبح جلسه برگزار می‌شود. بعضی از دوستان می‌گفتند که کفاشیان آدم را دور می‌زند، اما تا حالا باور نمی‌کردم. در حال حاضر این عدم صداقت، فوتبال را به چالش خاصی وارد می‌کند. تاکنون هر حرفی را که برای اصلاح می‌زدیم، او طبق منافع خودش از آنها استفاده می‌کرد.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: از طرفی رویانیان، فتح‌الله‌زاده و قنبرزاده جلسه را ترک می‌کنند. چرا فوتبال باید به سمتی برود که مدیران باشگاه‌های بزرگ چنین تصمیمی بگیرند؟

او همچنین با انتقاد از امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال گفت: من درباره امور بین‌الملل فدراسیون هم حرف دارم. چرا هیچ اتفاقی در این حوزه نمی‌افتد؟ مگر می‌شود در هر پرونده‌ای ما محکوم شویم؟ چرا کسی این موضوع را بررسی نمی‌کند؟ چرا هر مربی که شکایت می‌کند پولش را گرفته است؟ امور بین‌الملل چه کار می‌کند؛ از طرف دیگر در سازمان لیگ چه خبر است که برنامه لیگ یک شبه به هم می‌خورد؟ مگر این هفته‌ در تقویم سازمان لیگ جزو تعطیلات نبود پس چرا بازی برگزار می‌شود؟ این برنامه‌ریزی به نفع و ضرر چه تیم‌هایی است؟

وی افزود: تاکنون هر اتفاقی که می افتاد را به پای صداقت کفاشیان می گذاشتیم و می‌گفتیم او صداقت دارد، ولی حالا می بینیم که اشکال از خود کفاشیان است. من به عنوان عضو جامعه فوتبال این بی قانونی را قبول نمی‌کنم و معتقدم که انتخابات امروز دور زدن قانون است.

امیر عابدینی همچنین گفت: تعجب می‌کنم که آقایان انقدر خود باخته عمل می‌کنند. امیدوارم کفاشیان خودش به این موضوع رسیده باشد که زمان استعفایش فرا رسیده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391