برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پس لرزه های یک تغییرسیاسی ؛ابومسلم در برزخ!

سه‌شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۵۷ — قدس‌آنلاین

پس لرزه های زلزله در استانداری خراسان رضوی آیا اردوگاه مشکی پوشان را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد؟ این سؤالی بود که دیروز در اذهان تمامی فوتبال دوستان مشهدی و البته تیفوسی های ابومسلم بارها مطرح شد و البته جوابی قطعی برای آن پیدا نشد.

اسماعیل وفایی

رفتن محمود صلاحی از ساختمان خیابان بهار آن هم به شکلی غیرمتعارف اگرچه به طور مستقیم ربطی به ابومسلم پیدا نمی کند اما چه کسی است که نداند اسماعیل وفایی (مالک باشگاه ابومسلم) رفیق گرمابه و گلستان استاندار است و تصمیمات مهمش از اتاق کناری استاندار ساتع می شود؟
ابومسلم طی یکی دو سال اخیر به طور نامحسوس دست گرم استانداری را پشت سرخود می دید و این نبود مگر به خاطر حضور شخص اسماعیل وفایی؛ مردی که دستش از مالکیت بر باشگاه پرسپولیس کوتاه مانده بود یک شبه به عنوان امین اداره کل ورزش و جوانان و البته استانداری سکان ابومسلم را بنا به دلایلی که خیلی هم ورزشی نبود به دست گرفت.
در مقابل وفایی اما عباسی قرار داشت که با کمک بنی اسد، صاحب تمامی اسناد رسمی ابومسلم بود. عباسی با تمام تلاشی که برای احراز مالکیت رسمی ابومسلم کرد اما با سد بلندی رو به رو بود. صلاحی پایش را در یک کفش کرده بود که هیچکدام از اسناد عباسی دلیلی بر مالکیت او نیست و به این دلیل که بنی اسد در جایی گفته ابومسلم را به استانداری هبه کرده است این نهاد می تواند تمام امتیازهای مادی و معنوی این برند را به وفایی واگذار کند.
وفایی با اتکا به نامه استاندار که آن را در برنامه تلویزیونی هم به رخ رقبایش کشاند یک شبه صاحب ابومسلمی شد که سندش در دفاتر اسناد رسمی به نام فرد دیگری است. وفایی البته در این مدت به طور تمام و کمال از حمایت معنوی استانداری برخوردار بود به طوری که برای تسهیل در امور، فاضل رئیس حوزه استاندار هم به عنوان رئیس هیأت مدیره باشگاه معرفی شد.
حالا اما با رفتن صلاحی و احتمالا آمدن استاندار بعدی پروژه تیم داری و مالکیت وفایی چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد. آیا وفایی با همان حلاوت قبلی پای تیم داری در استانی که تعلق خاطری به آن ندارد خواهد ایستاد؟ آیا وفایی بعد از رفتن صلاحی می تواند با همان قدرت قبلی از مالکیت ثبت نشده در دفاتر اسناد رسمی حرف بزند و پای امثال حشمت مهاجرانی و .... را به باشگاه باز کند؟
آیا وفایی به تنهایی و بدون کمک رفقای صمیمی اش می تواند در پرونده مالکیت ابومسلم بر خلاف پرونده پرسپولیس، برنده باشد؟سؤال هایی از این قسم زیاد هستند درست به اندازه نگرانی هایی که بابت سرنوشت ابومسلم وجود دارد. اگر وفایی نتواند و یا نخواهد پای این تیم بماند هزینه های این تیم را چه کسی تقبل خواهد کرد؟ موضع دارودسته عباسی در قبال این تغییر و گرفتن مالکیت ابومسلم چه خواهد بود؟ آیا باز گرو کشی آغاز خواهد شد و باز ابومسلم رانده از اینجا و مانده ازآنجا چون کودکی سر راهی باید چشم به دست این و آن داشته باشد و از لیگ یک هم سقوط کند؟
این سوال‌ها و این نگرانی‌ها البته از همان روز اولی که صلاحی از مالکیت وفایی(دوست و مشاور قدیمی اش ) حمایت جانانه انه ای کرد وجود داشت. به هر حال ورود سیاسی‌ها به ورزش همیشه این نگرانی‌ها را به دنبال داشته است(نداشته ؟)

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391